О внесении изменений в решение маслихата от 14 декабря 2022 года № 260 "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 7 июня 2023 года № 25
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 260 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176051) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 496 354 110,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 991 033,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 029 280,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 602,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 477 306 194,7 тысячи тенге;
2) затраты – 469 597 989,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 342 174,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 060 678,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 718 504,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 341 134,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 927 187,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 927 187,1 тысячи тенге.";
подпункт 2) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100%, за исключением Аулиекольского района – в размере 95,0%, Житикаринского района – в размере 95,0%, Камыстинского района – в размере 82,0%, Карабалыкского района – в размере 95,0%, Карасуского района – в размере 85,0%, Сарыкольского района – в размере 87,0%, города Костанай – в размере 93,0%, города Рудный – в размере 92,0%;";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2023 года в размере 128 118 517,2 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 25 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176051 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 496 354 110,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 991 033,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 029 280,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 27 602,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 477 306 194,7 мың теңге;
2) шығындар – 469 597 989,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 22 342 174,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 30 060 678,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 7 718 504,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 30 341 134,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25 927 187,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 927 187,1 мың теңге.";
8-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде, Әулиекөл ауданын – 95,0%, Жітіқара ауданын – 95,0%, Қамысты ауданын – 82,0%, Қарабалық ауданын – 95,0%, Қарасу ауданын – 85,0%, Сарыкөл ауданын – 87,0%, Қостанай қаласын – 93,0%, Рудный қаласын қоспағанда – 92,0% мөлшерінде;";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2023 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 128 118 517,2 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению
от 7 июня 2023 года
№ 25
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 декабря 2022 года
№ 260
Областной бюджет Костанайской области на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
496 354 110,1
1
Налоговые поступления
11 991 033,0
01
Подоходный налог
3 161 125,0
2
Индивидуальный подоходный налог
3 161 125,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
Мәслихаттың
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 25 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 260 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының 2023 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер
496 354 110,1
1
Салықтық түсімдер
11 991 033,0
01
Табыс салығы
3 161 125,0
2
Жеке табыс салығы
3 161 125,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар

8 829 908,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
8 799 500,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
30 408,0
2
Неналоговые поступления
7 029 280,4
01
Доходы от государственной собственности
2 453 536,9
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
97 739,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
19 764,9
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
963,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
214 688,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
2 120 382,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 110,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 110,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7 684,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7 684,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
2 419 985,5
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
2 419 985,5
06
Прочие неналоговые поступления
2 141 964,0
1
Прочие неналоговые поступления
2 141 964,0
3
Поступления от продажи основного капитала
27 602,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
27 602,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
27 602,0
4
Поступления трансфертов
477 306 194,7
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
72 634 961,7
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
72 634 961,7
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
404 671 233,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
404 671 233,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

8 829 908,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
8 799 500,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
30 408,0
2
Салықтық емес түсiмдер
7 029 280,4
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 453 536,9
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
97 739,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
19 764,9
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
963,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
214 688,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
2 120 382,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 110,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 110,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
7 684,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
7 684,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2 419 985,5
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2 419 985,5
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2 141 964,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2 141 964,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
27 602,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
27 602,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
27 602,0
4
Трансферттердің түсімдері
477 306 194,7
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
72 634 961,7
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
72 634 961,7
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
404 671 233,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
404 671 233,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

57 731,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
345 000,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
132 342,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 102 378,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 801 600,6
1
Социальное обеспечение
9 036 178,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 764 876,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 792 205,2
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 572 745,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
546 652,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
853 274,0
261
Управление образования области
1 819 000,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 533 637,0
037
Социальная реабилитация
125 407,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
159 956,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
452 302,7
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
452 302,7
2
Социальная помощь
134 867,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
134 867,7
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
134 867,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 630 554,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 464 715,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
375 578,0
007
Капитальные расходы государственного органа
12 690,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
300,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

57 731,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
345 000,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
132 342,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 102 378,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 801 600,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 036 178,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 764 876,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 792 205,2
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 572 745,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
546 652,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
853 274,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 819 000,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 533 637,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
125 407,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
159 956,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
452 302,7
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
452 302,7
2
Әлеуметтiк көмек
134 867,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
134 867,7
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
134 867,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 630 554,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 464 715,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
375 578,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 690,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
300,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

1 936 584,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 936 584,6
071
Развитие газотранспортной системы
1 936 584,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 778 714,2
1
Сельское хозяйство
44 356 485,2
719
Управление ветеринарии области
3 685 870,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
378 197,2
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
112 412,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
30 896,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 555,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 984,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
189 242,8
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110 611,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 747 079,2
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
9 139,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
84 754,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
40 670 615,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 625 796,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 130 404,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
13 598,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

1 936 584,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 936 584,6
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 936 584,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 778 714,2
1
Ауыл шаруашылығы
44 356 485,2
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 685 870,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
378 197,2
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
112 412,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
30 896,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 555,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 984,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
189 242,8
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110 611,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 747 079,2
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
9 139,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
84 754,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
40 670 615,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 625 796,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 130 404,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
13 598,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

143 223,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 505 266,8
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
1 505 266,8
9
Прочие
5 346 776,0
253
Управление здравоохранения области
6 546,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 546,0
257
Управление финансов области
500 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
500 000,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
185 923,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
185 923,0
261
Управление образования области
2 737 854,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 041 660,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
696 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
333 883,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
257 851,0
003
Капитальные расходы государственного органа
16 632,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
59 400,7
285
Управление физической культуры и спорта области
950 743,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
950 743,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
631 826,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
498 826,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
133 000,0
14
Обслуживание долга
2 942 764,5
1
Обслуживание долга
2 942 764,5
257
Управление финансов области
2 942 764,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 939 635,5
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

143 223,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 505 266,8
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 505 266,8
9
Басқалар
5 346 776,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 546,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 546,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
500 000,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
500 000,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
185 923,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
185 923,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 737 854,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 041 660,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
696 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
333 883,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
257 851,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 632,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
59 400,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
950 743,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
950 743,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
631 826,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
498 826,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
133 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 942 764,5
1
Борышқа қызмет көрсету
2 942 764,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 942 764,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 939 635,5
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

107 863,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
25 909 203,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
118 328,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
118 328,0
12
Транспорт и коммуникации
29 563 759,4
1
Автомобильный транспорт
10 590 592,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 590 592,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 501 927,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
920 358,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 168 307,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
18 973 167,4
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 973 167,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
135 002,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
143 878,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 931 216,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 763 071,0
13
Прочие
7 547 144,5
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 459 471,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 459 471,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
56 430,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 223 373,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
149 668,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
9
Прочие
4 087 673,5
253
Управление здравоохранения области
1 760,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 760,0
257
Управление финансов области
522 500,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
522 500,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
205 037,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

107 863,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
25 909 203,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
118 328,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 328,0
12
Көлiк және коммуникация
29 563 759,4
1
Автомобиль көлiгi
10 590 592,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 590 592,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 501 927,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
920 358,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 168 307,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
18 973 167,4
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 973 167,4
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 002,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
143 878,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 931 216,4
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 763 071,0
13
Басқалар
7 547 144,5
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 459 471,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 459 471,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
56 430,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 223 373,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
149 668,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
9
Басқалар
4 087 673,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 760,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 760,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
522 500,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
522 500,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
205 037,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
384 650,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 155 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 155 000,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 406 160,0
253
Управление здравоохранения области
1 406 160,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 406 160,0
4
Поликлиники
380 559,0
253
Управление здравоохранения области
380 559,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
380 559,0
5
Другие виды медицинской помощи
186 295,0
253
Управление здравоохранения области
186 295,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
186 295,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
57 575 680,0
253
Управление здравоохранения области
57 575 680,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
391 595,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
246 250,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
16 489,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
63 043,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
345 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
56 513 303,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 526 544,0
1
Социальное обеспечение
9 382 129,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 401 456,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 848 388,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 927 667,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
658 016,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
384 650,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 155 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 155 000,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 406 160,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 406 160,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 406 160,0
4
Емханалар
380 559,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
380 559,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
380 559,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
186 295,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
186 295,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
186 295,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
57 575 680,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
57 575 680,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 595,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
246 250,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
16 489,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
63 043,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
345 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
56 513 303,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 526 544,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 382 129,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 401 456,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 848 388,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 927 667,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
658 016,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету