О внесении изменений в решение маслихата от 14 декабря 2022 года № 260 "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 4 октября 2023 года № 59
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 260 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176051) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 500 080 626,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 392 120,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 915 184,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 602,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 478 745 720,1 тысячи тенге;
2) затраты – 473 576 640,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 954 622,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 047 740,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 093 117,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 341 134,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 791 770,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 791 770,1 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________ Г. Мусагазина
"4" октября 2023 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 октября 2023 года
№ 59
Приложение 1
к решению маслихата

Мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 4 қазандағы № 59 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176051 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 500 080 626,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 392 120,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 915 184,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 27 602,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 478 745 720,1 мың теңге;
2) шығындар – 473 576 640,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 18 954 622,2 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 30 047 740,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 11 093 117,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 30 341 134,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 791 770,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 791 770,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ Г. Мусагазина
2023 жылғы "4" қазан
Мәслихаттың
2023 жылғы 4 қазандағы
№ 59 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

151 936,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
151 936,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
11 460 136,1
253
Управление здравоохранения области
11 460 136,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
363 281,2
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
235 966,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 100,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 731,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
362 500,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
118 714,9
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 303 843,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 910 392,3
1
Социальное обеспечение
9 682 257,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 214 975,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 714 658,9
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 589 402,4
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
561 053,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
853 475,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
479 820,5
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 565,0
261
Управление образования области
1 816 370,2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 455 158,8
037
Социальная реабилитация
125 407,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
235 804,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

151 936,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
151 936,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
11 460 136,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 460 136,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
363 281,2
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
235 966,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 100,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 731,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
362 500,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
118 714,9
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 303 843,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 910 392,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 682 257,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 214 975,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 714 658,9
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 589 402,4
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
561 053,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
853 475,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
479 820,5
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 565,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 816 370,2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 455 158,8
037
Әлеуметтік сауықтандыру
125 407,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
235 804,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

390 257,3
752
Управление общественного развития области
390 257,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
298 678,3
003
Капитальные расходы государственного органа
6 190,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
85 389,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 930 546,0
1
Топливо и энергетика
1 013 760,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 013 760,4
007
Развитие теплоэнергетической системы
919 707,4
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
94 053,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 916 785,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 916 785,6
071
Развитие газотранспортной системы
1 916 785,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 629 359,2
1
Сельское хозяйство
44 385 203,3
719
Управление ветеринарии области
3 689 590,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
378 564,4
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
112 412,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
38 962,6
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 555,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 484,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
189 242,8
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110 611,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 747 079,2
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 139,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 540,6
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
40 695 612,7
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

390 257,3
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
390 257,3
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
298 678,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 190,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
85 389,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 930 546,0
1
Отын және энергетика
1 013 760,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 013 760,4
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
919 707,4
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
94 053,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 916 785,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 916 785,6
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 916 785,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 629 359,2
1
Ауыл шаруашылығы
44 385 203,3
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 689 590,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
378 564,4
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
112 412,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
38 962,6
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 555,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 484,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
189 242,8
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110 611,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 747 079,2
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 139,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
79 540,6
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
40 695 612,7
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

4 625 796,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 130 404,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
38 595,7
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 553 190,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
32 499,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 018,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 439 233,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 193 956,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
254 115,0
3
Лесное хозяйство
5 111 877,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 111 827,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 999 627,0
006
Охрана животного мира
52 165,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
60 035,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
50,0
035
Развитие объектов лесного хозяйства
50,0
4
Рыбное хозяйство
50 300,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
50 300,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
50 300,0
5
Охрана окружающей среды
3 148 280,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 148 280,6
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
408 850,6
008
Мероприятия по охране окружающей среды
261 939,3
013
Капитальные расходы государственного органа

4 625 796,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 130 404,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
38 595,7
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 553 190,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
32 499,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 018,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 439 233,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 193 956,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
254 115,0
3
Орман шаруашылығы
5 111 877,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 111 827,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 999 627,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
52 165,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
60 035,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
50,0
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
50,0
4
Балық шаруашылығы
50 300,0
254
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
50 300,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
50 300,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
3 148 280,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 148 280,6
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
408 850,6
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
261 939,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

206 258,6
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
154 220,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 514 535,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 711 272,8
13
Прочие
11 157 913,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 836 818,4
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 368 990,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
54 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
500 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 541 767,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
243 223,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 467 828,4
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
1 467 828,4
9
Прочие
5 321 094,6
253
Управление здравоохранения области
6 546,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 546,0
257
Управление финансов области
500 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
500 000,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
144 786,4
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
144 786,4
261
Управление образования области
2 732 579,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 036 385,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
696 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области

206 258,6
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
154 220,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 514 535,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 711 272,8
13
Басқалар
11 157 913,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 836 818,4
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 368 990,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
54 000,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 541 767,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
243 223,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 467 828,4
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 467 828,4
9
Басқалар
5 321 094,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 546,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 546,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
500 000,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
500 000,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
144 786,4
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
144 786,4
261
Облыстың білім басқармасы
2 732 579,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 036 385,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
696 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы

20 654,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
1 006,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
199 962,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 952 551,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
5 549,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
5 549,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7 704,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7 704,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
826 937,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
826 937,0
06
Прочие неналоговые поступления
1 312 694,0
1
Прочие неналоговые поступления
1 312 694,0
3
Поступления от продажи основного капитала
28 754,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
28 754,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
28 754,0
4
Поступления трансфертов
436 579 083,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
86 356 764,0
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
86 356 764,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
350 222 319,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
350 222 319,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
452 628 048,4
01
Государственные услуги общего характера
4 511 176,5
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
3 301 684,0
110
Аппарат маслихата области
132 943,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата области

20 654,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
1 006,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
199 962,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 952 551,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
5 549,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
5 549,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
7 704,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
7 704,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
826 937,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
826 937,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 312 694,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 312 694,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
28 754,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
28 754,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
28 754,0
4
Трансферттердің түсімдері
436 579 083,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
86 356 764,0
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
86 356 764,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
350 222 319,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
350 222 319,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
452 628 048,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
4 511 176,5
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
3 301 684,0
110
Облыс мәслихатының аппараты
132 943,0
001
Облыс мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

200 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 000,0
261
Управление образования области
998 407,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
998 407,0
6
Высшее и послевузовское образование
158 177,0
253
Управление здравоохранения области
145 220,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
145 220,0
261
Управление образования области
12 957,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
12 957,0
9
Прочие услуги в области образования
16 502 144,5
261
Управление образования области
16 502 144,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 105 992,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
111 916,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
1 190 261,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
763 609,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
802 140,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 836 061,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 037 208,5
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
118 503,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 515,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
532 939,0
05
Здравоохранение
18 022 962,2
2
Охрана здоровья населения
8 866 296,9
253
Управление здравоохранения области
1 454 871,0
006
Услуги по охране материнства и детства
612 381,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
87 953,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
328 245,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 614,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга

200 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
998 407,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
998 407,0
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
158 177,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
145 220,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
145 220,0
261
Облыстың білім басқармасы
12 957,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
12 957,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
16 502 144,5
261
Облыстың білім басқармасы
16 502 144,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 105 992,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
111 916,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 190 261,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
763 609,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
802 140,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 836 061,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 037 208,5
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
118 503,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 515,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
532 939,0
05
Денсаулық сақтау
18 022 962,2
2
Халықтың денсаулығын қорғау
8 866 296,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 454 871,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
612 381,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
87 953,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
328 245,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 614,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу