О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 173 "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 19 октября 2023 года № 59
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 173 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 251 168,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 68 355 525,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 152 592,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 840 665,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 902 386,2 тысяч тенге;
2) затраты – 104 834 235,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 312 035,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 559 396,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 559 396,3 тысяч тенге.";
пункты 4, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, в том числе:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 131 381,0 тысяча тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования для детей и взрослых с диагнозом Spina bifida в сумме 10 018,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселения кандасов и переселенцев в сумме 25 795,0 тысяч тенге;
на осуществление единовременных выплат ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан в сумме 9 825,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по переезду для кандасов и переселенцев сумме 14 490,0 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение для детей с инвалидностью с ментальными нарушениями в сумме 10 426,2 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи осужденным после освобождения, попавшим в трудную жизненную ситуацию в сумме 434,7 тысячи тенге;
на осуществление единовременных выплат ветеранам боевых действий на территории других государств в сумме 4 900,0 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, представляемых лицам с инвалидностью в сумме 27 896,7 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2023 жылғы 19 қазандағы № 59 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 251 168,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68 355 525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 152 592,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 840 665,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 23 902 386,2 мың теңге;
2) шығындар – 104 834 235,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 312 035,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 559 396,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 559 396,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5, 6-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 131 381,0 мың теңге сомасында;
Spinabifida диагнозы бар балалар мен ересектер үшін бір рет қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге 10 018,0 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 25 795,0 мың теңге сомасында;
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингенті шығарылған күнге біржолғы төлемдерді жүзеге асыруға 9 825,0 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аударушылар үшін көшу бойынша шығыстарды өтеуге 14 490,0 мың теңге сомасында;
ментальды бұзушылықтары бар мүгедектігі бар балаларға арналған санаторий-курорттық емдеуге 10 426,2 мың теңге сомасында;
босатылғаннан кейін өмірлік қиын жағдайға тап болған сотталғандарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 434,7 мың теңге сомасында;
басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне біржолғы төлемдерді жүзеге асыруға 4 900,0 мың теңге сомасында;
мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (компесаторлық) қаражаттың тізбесін кеңейтуге 27 896,7 мың теңге сомасында;

на увеличение количества гигиенических средств (подгузников) для лиц с инвалидностью в сумме 17 000,0 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 95 711,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов в сумме 387 208,5 тысяч тенге;
на проведение чемпионатов по всем видам спорта в сумме 3 190,6 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 869 369,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутриквартальных территорий в сумме 1 000 000,0 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям в сумме 2 000 000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт административных зданий в сумме 279 283,2 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 955 049,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе:
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 4 087 047,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 5 868 915,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3 098 818,4 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 2 465 513,7 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 964 797,8 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 1 575 314,6 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 9 846 814,6 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в сумме 1 496 776,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

мүгедектігі бар адамдар үшін гигиеналық құралдар (жөргектер) санын ұлғайтуға 17 000,0 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 95 711,0 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыруға 387 208,5 мың теңге сомасында;
спорттың барлық түрлері бойынша чемпионаттарды өткізуге 3 190,6 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 869 369,0 мың теңге сомасында;
орамішілік аумақтарды ағымдағы жөндеуге 1 000 000,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 2 000 000,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік ғимараттарды ағымдағы жөндеуге 279 283,2 мың теңге сомасында;
сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге 955 049,0 мың теңге сомасында.
5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы даму трансферттерінің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 4 087 047,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 5 868 915,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 3 098 818,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
жылу энергетикасы жүйесін дамытуға 2 465 513,7 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 964 797,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға 1 575 314,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферт.
6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражат түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 9 846 814,6 мың теңге сомасында кредит беру.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 1 496 776,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3 220,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
279 872,6
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
279 872,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
279 872,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
279 872,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 193 001,4
1
Социальное обеспечение
675 499,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
675 499,0
005
Государственная адресная социальная помощь
675 499,0
2
Социальная помощь
2 792 181,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 792 181,6
002
Программа занятости
313 978,4
006
Оказание жилищной помощи
19 440,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
572 892,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 786,3
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
318 979,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
320 331,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 124 605,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 168,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
725 320,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
725 320,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
196 945,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 320,0
021
Капитальные расходы государственного органа
165 119,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
171 348,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
172 384,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

3 220,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
279 872,6
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
279 872,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
279 872,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
279 872,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 193 001,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
675 499,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
675 499,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
675 499,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 792 181,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 792 181,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
313 978,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 440,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
572 892,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 786,3
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
318 979,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
320 331,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 124 605,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 168,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
725 320,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
725 320,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 945,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 320,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
165 119,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
171 348,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
172 384,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары