Об утверждении минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2023 год
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 4 сентября 2023 года № 59. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 10-3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 "Об утверждении Методики расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методики расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:

Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстауға 2023 жылға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін бекіту туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 59 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 "Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:

1. Утвердить минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2023 год по Аулиекольскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2023 год по Аулиекольскому району с учетом повышающего коэффициента в зависимости от срока эксплуатации и характеристики многоквартирного жилого дома согласно приложению 2 к настоящему решению.

1. Әулиекөл ауданы бойынша 2023 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төменгі мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Әулиекөл ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың 2023 жылға арналған ең төменгі мөлшері көппәтерлі тұрғын үйді пайдалану мерзімі мен сипаттамаларына байланысты арттыру коэффициентін ескере отырып, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
4 сентября 2023 года
№ 59
Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2023 год по Аулиекольскому району
Наименование услуг
Периодичность
Стоимость тг/м²
1
Управление объектом кондоминиума, в том числе:
ежемесячно

3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 59 шешіміне
1-қосымша
Әулиекөл ауданы бойынша 2023 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең аз мөлшері
Қызметтердің атауы
Кезеңділігі
Құны тг/м²
1
Кондоминиум объектісін басқару, оның ішінде:
ай сайын

4,64
1.1.
Оплата труда за ведение бухгалтерского учета, статистической и налоговой отчетности
1,76
1.2.
Оплата труда исполнительному органу за управление объектом кондоминиума
2,03
1.3.
Обязательные платежи в бюджет (налоги, отчисления и другое)
0,36
1.4.
Банковские услуги
0,04
1.5.
Оплата за расчетно-кассовое обслуживание
0,02
1.6.
Расходы на содержание офиса (аренда, связь, канцелярские товары, оргтехника и ее содержание)
0,43
2
Содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе:
25,83
2.1.
Дератизация, дезинсекция, дезинфекция подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования объекта кондоминиума
4 раза в год
3,33
2.2.
Техническое обслуживание, локализация аварий общедомовых инженерных систем (отопления, горячего и холодного водоснабжения, водоотведения, электроснабжения, газоснабжения, вентиляции) и оборудования объекта кондоминиума, за исключением случаев, когда надлежащее техническое состояние и безопасность энергетических сетей, а также приборов учет потребления энергии возлагается на энергоснабжающую организацию
В отопительный период - круглосуточно; в неотопительный период - 2 раза в месяц
12,43
2.3.
Подготовка общедомовых инженерных систем и оборудований к осенне-зимнему периоду
круглосуточно
2,19
2.4.
Обеспечение санитарного состояния мест общего пользования объекта кондоминиума
1 раз в неделю
5,51
2.5.
Обеспечение санитарного состояния земельного участка придомовой территории объекта кондоминиума (озеленение (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов), санитарная очистка мусоропровода, очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши)
1 раз в месяц
0,93
2.6.
Сервисное обслуживание и поверка общедомовых приборов учета, за исключением случаев, когда надлежащее техническое состояние и безопасность энергетических сетей, а также приборов учета потребления энергии возлагается на энергоснабжающую организацию
1 раз в год
0,00
2.7.
Противопожарные мероприятия, включая содержание противопожарного оборудования, приобретение и зарядку огнетушителей, осуществление специальных надписей, указателей, оформление планов и схем эвакуации, за исключением приобретения и установки систем противопожарной сигнализации и пожаротушения
1 раз в год
1,43
2.8.
Оплату коммунальных услуг на содержание общего имущества Объекта кондоминиума, по решению собрания собственников квартир, нежилых помещений
ежемесячно
-
2.9.
Уровень инфляции на 2023 год
1 раз в год

4,64
1.1.
Бухгалтерлік есепті, статистикалық салық есептілігін жүргізгені үшін еңбекақы төлеу
1,76
1.2.
Атқарушы органға кондоминиум объектісін басқарғаны үшін еңбекақы төлеу
2,03
1.3.
Бюджетке төленетін міндетті төлемдер (салықтар, аударымдар және басқалар)
0,36
1.4.
Банк қызметтері
0,04
1.5.
Есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету үшін ақы төлеу
0,02
1.6.
Кеңсені ұстауға арналған шығыстар (жалға алу, байланыс, кеңсе тауарлары, ұйымдастыру техникасы және оны күтіп-ұстау)
0,43
2
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау, оның ішінде:
25,83
2.1.
Кондоминиум объектісінің жертөле үй-жайларын, паркингтерін және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарын дератизациялау, дезинсекциялау, дезинфекциялау
жылына 4 рет
3,33
2.2.
Энергетикалық желілердің, сондай-ақ энергия тұтынуды есепке алу аспаптарының тиісті техникалық жай-күйімен қауіпсіздігі энергия мен жабдықтаушы ұйымға жүктелген жағдайларды қоспағанда, үйге ортақ инженерлік жүйелердегі (жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау, желдету) авариялар мен кондоминиум объектісінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, оларды оқшаулау
жылыту кезеңінде - тәулік бойы; жылыту емес кезеңде - айына 2 рет
12,43
2.3.
Үйге ортақ инженерлік жүйелермен жабдықтарды күзгі-қысқы кезеңге дайындау
тәулік бойы
2,19
2.4.
Кондоминиум объектісінің ортақ пайдалану орындарының санитарлық жағдайын қамтамасыз ету
аптасына 1 рет
5,51
2.5.
Кондоминиум объектісінің үй маңындағы, аумағындағы жер учаскесінің санитарлық жай-күйін қамтамасыз ету (көгалдандыру жасыл желектермен көгалдарды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырларын санитарлық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула әжетханаларын жинау және әктеу, жапырақтарды, қармен мұздақтарды, оның ішінде шатырдан жинау)
айына 1 рет
0,93
2.6.
Энергетикалық желілердің, сондай-ақ энергия тұтынуды есепке алу аспаптарының тиісті техникалық жай-күйімен қауіпсіздігі энергиямен жабдықтаушы ұйымға жүктелген жағдайларды қоспағанда, үйге ортақ есепке алу аспаптарына сервистік қызмет көрсету және тексеру
жылына 1 рет
0,00
2.7.
Өртке қарсы жабдықтарды ұстауды, өрт сөндіргіштерді сатып алуды және зарядтауды қосаалғанда, өртке қарсы іс-шаралар, өртке қарсы сигнал беру және өрт сөндіру жүйелерін сатып алуды және орнатуды қоспағанда, арнайы жазбаларды, көрсеткіштерді жүзеге асыру, эвакуациялау жоспарларымен схемаларын ресімдеу
жылына 1 рет
1,43
2.8.
Пәтер, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі бойынша кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
ай сайын
-
2.9.
2023 жылға арналған инфляция деңгейі
жылына 1 рет