О бюджете села Ырсай Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 112
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Ырсай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 43 202,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 417,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 41 785,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43 202,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Ырсай на 2024 год, предусмотрен в сумме 25 054,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Ырсай в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Ырсай на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете села Ырсай на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:

Жітіқара ауданы Ырсай ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 112 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ырсай ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 202,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 417,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 41 785,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 202,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Ырсай ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 25 054,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Ырсай ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылғы арналған Ырсай ауылының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін; оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Ырсай аулының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1) средний ремонт улицы Набережная протяженностью 0,3 км в селе Ырсай Житикаринского района.
6. Учесть, что в бюджете села Ырсай на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Ырсай.
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Ырсай, не подлежащих секвестру не установлен.

1) Жітіқара ауданы Ырсай ауылындағы ұзындығы 0,3 км Набережная көшесін орташа жөндеуге.
6. 2024 жылға арналған Ырсай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Ырсай ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
7. Кезекті қаржы жылына арналған Ырсай ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.