О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 185 "О районном бюджете Карасуского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 5 июля 2023 года № 44
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Карасуского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 185 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 833 639,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 114 764,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 630,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 200,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 1 708 045,1 тысяча тенге;
2) затраты – 3 854 185,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 009,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 741,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 212 427,2 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 212 427,2 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 248 983,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 248 983,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2023 год в сумме 198,0 тысяч тенге в том числе:
на неотложные затраты в сумме 198,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 185 "Қарасу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 5 шілдедегі № 44 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қарасу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 185 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 833 639,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 114 764,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 630,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 1 708 045,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 854 185,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 009,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 741,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 212 427,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 212 427,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 248 983,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 248 983,0 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға резерві 198,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға 198,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 3- қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшыларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

189,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25013,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3224,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34047,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28975,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44660,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75600,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75600,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55362,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19946,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1478533,0
1
Жилищное хозяйство
2500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2500,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2500,0
2
Коммунальное хозяйство
1470000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
20000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1450000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1450000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
6033,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6033,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
5440,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
593,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
652465,0
1
Деятельность в области культуры
242862,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

189,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25013,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3224,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
34047,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28975,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44660,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75600,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75600,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55362,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19946,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1478533,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2500,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2500,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1470000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
20000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1450000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1450000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
6033,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6033,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
5440,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
593,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
652465,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
242862,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі