О районном бюджете Костанайского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 22 декабря 2023 года № 107.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 27695044,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7515968,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 141354,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 122226,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 19915496,0 тысяч тенге;
2) затраты - 31343553,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 101241,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 199368,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 98127,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3749750,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3749750,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 12.12.2024 № 228 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемых в областной бюджет в сумме 4121175,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2024 год в сумме 277560,0 тысяч тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 19697,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 18689,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 18985,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 27241,0 тысяча тенге;
Жамбылского сельского округа - 25353,0 тысячи тенге;
Ждановского сельского округа - 23301,0 тысяча тенге;
Майкольского сельского округа - 22732,0 тысячи тенге;
Московского сельского округа - 27911,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 23383,0 тысячи тенге;
Озерного сельского округа - 21196,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 1287,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 19752,0 тысячи тенге;
Ульяновского сельского округа - 28033,0 тысячи тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2025 год в сумме 347032,0 тысячи тенге, в том числе:

Қостанай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 107 шешімі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 27695044,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7515968,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 141354,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 122226,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 19915496,0 мың теңге;
2) шығындар - 31343553,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 101241,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 199368,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 98127,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3749750,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3749750,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 12.12.2024 № 228 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 4121175,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 277560,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 19697,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 18689,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 18985,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 27241,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 25353,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 23301,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 22732,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 27911,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 23383,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 21196,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 1287,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 19752,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 28033,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 347032,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Октябрьского сельского округа - 6427,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 23837,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 31250,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 98127,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2024 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.

Октябрь ауылдық округіне - 6427,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 23837,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 31250,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген 98127,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

292821,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
292821,0
2
Финансовая деятельность
7257,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7257,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
5018,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2239,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
144963,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
57108,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
798187,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87855,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
87855,0
02
Оборона
29002,0
1
Военные нужды
22376,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22376,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22376,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6626,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6626,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5876,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
750,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
766592,0
1
Социальное обеспечение
150708,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150708,0
005
Государственная адресная социальная помощь
150708,0
2
Социальная помощь
411839,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411839,0
006
Оказание жилищной помощи
2142,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
175303,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9149,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
129727,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

292821,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
292821,0
2
Қаржылық қызмет
7257,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7257,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
5018,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2239,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
144963,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57108,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57108,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
798187,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87855,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87855,0
02
Қорғаныс
29002,0
1
Әскери мұқтаждар
22376,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22376,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22376,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6626,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6626,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5876,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
750,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
766592,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
150708,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150708,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
150708,0
2
Әлеуметтiк көмек
411839,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411839,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2142,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
175303,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9149,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
129727,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету