О районном бюджете Костанайского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 22 декабря 2023 года № 107.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 27338413,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7056894,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 167480,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 155174,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 19958865,7 тысяч тенге;
2) затраты - 29448066,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 101241,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 199368,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 98127,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2210894,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2210894,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 23.05.2024 № 178 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемых в областной бюджет в сумме 4121175,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2024 год в сумме 277560,0 тысяч тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 19697,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 18689,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 18985,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 27241,0 тысяча тенге;
Жамбылского сельского округа - 25353,0 тысячи тенге;
Ждановского сельского округа - 23301,0 тысяча тенге;
Майкольского сельского округа - 22732,0 тысячи тенге;
Московского сельского округа - 27911,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 23383,0 тысячи тенге;
Озерного сельского округа - 21196,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 1287,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 19752,0 тысячи тенге;
Ульяновского сельского округа - 28033,0 тысячи тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2025 год в сумме 347032,0 тысячи тенге, в том числе:

Қостанай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 107 шешімі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 27338413,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7056894,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 167480,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдербойынша - 155174,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 19958865,7 мың теңге;
2) шығындар - 29448066,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 101241,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 199368,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 98127,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2210894,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2210894,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 23.05.2024 № 178 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 4121175,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 277560,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 19697,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 18689,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 18985,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 27241,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 25353,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 23301,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 22732,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 27911,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 23383,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 21196,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 1287,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 19752,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 28033,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 347032,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Октябрьского сельского округа - 6427,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 23837,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 31250,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 98127,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2024 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.

Октябрь ауылдық округіне - 6427,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 23837,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 31250,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген 98127,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.