О внесении изменений и дополнений в решение Павлодарского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 211/19 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 27 апреля 2023 года № 6/2
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 9 декабря 2022 года № 211/19 следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 407800112 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 51191824 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3340013 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 353268275 тысяч тенге;
2) затраты – 405440833 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9974936 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17782592 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7807656 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2749067 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2749067 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10364724 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10364724 тысячи тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодару, Экибастузу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, включая индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодару, Экибастузу – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 59 процентов, городу Павлодару – 61 процент, городу Экибастузу – 51,5 процентов;

Павлодар облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 211/19 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 6/2 шешімі
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 211/19 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 407800112 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 51191824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3340013 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 353268275 мың теңге;
2) шығындар – 405440833 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9974936 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17782592 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7807656 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2749067 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2749067 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10364724 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10364724 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2023 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
2) бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан жеке табыс салығын қоса алғанда, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 59 пайыз, Павлодар қаласына – 61 пайыз, Екібастұз қаласына – 51,5 пайыз;

4) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 59 процентов, городу Павлодару – 61 процент, городу Экибастузу – 51,5 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 41 процент, Павлодара – 39 процентов, Экибастуза – 48,5 процентов;
2) по социальному налогу:
из городов Аксу – 41 процент, Павлодара – 39 процентов, Экибастуза – 48,5 процентов.";
4) дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.";
5) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
5890962 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
1590015 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
13455 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
353829 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
1582377 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3985810 тысяч тенге – на повышение мобильности рабочей силы;
2484 тысячи тенге – на развитие системы квалификаций;
26352 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт дорог;
9876021 тысяча тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
3837205 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
342510 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники в коммунальную собственность;
216400 тысяч тенге – на благоустройство внутридворовых территорий;
1071597 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
23256 тысяч тенге – на приобретение имущества для тушения пожаров;
663874 тысячи тенге – на ремонт тепловых сетей;
118786 тысяч тенге – на функционирование системы водоснабжения;
1000000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.";

4) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 59 пайыз, Павлодар қаласына – 61 пайыз, Екібастұз қаласына – 51,5 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2023 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 41 пайыз, Павлодар – 39 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 48,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 41 пайыз, Павлодар – 39 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 48,5 пайыз.";
4) көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2023 жылға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдары түсімдерінің жалпы сомасын облыстық бюджетке бөлу 100 пайыз белгіленсін.";
5) көрсетілген шешімнің 7-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
5890962 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
1590015 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
13455 мың теңге – жұмыс берушінің мүгедектігі бар тұлғаларды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға шығындарын субсидиялауға;
353829 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
1582377 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3985810 мың теңге – жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға;
2484 мың теңге – біліктілік жүйесін дамытуға;
26352 мың теңге – жолдарды күрделі жөндеуге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
9876021 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
3837205 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
342510 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника сатып алуға;
216400 мың теңге – аулаішілік аумақтарды абаттандыруға;
1071597 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге.
23256 мың теңге – өрттерді сөндіруге арналған мүлік сатып алуға;
663874 мың теңге – жылу желілерін жөндеуге;
118786 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесінің жұмыс істеуіне;
1000000 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.";

6) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
661137 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
5797947 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
993352 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
461444 тысячи тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
242124 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
274265 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
117663 тысячи тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
749692 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
35000 тысяч тенге – на реализацию природоохранных мероприятий;
204252 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
639275 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
254022 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
1350000 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
296138 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
2165061 тысяча тенге – на развитие объектов спорта.";
7) дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Установить на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
5673600 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10863 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью.";
8) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Установить на 2023 год объемы целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
3473150 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9838891 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
5333451 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2327298 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

6) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
661137 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
5797947 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
993352 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
461444 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға немесе реконструкциялауға;
242124 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
274265 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның индустриялық инфрақұрылымын дамытуға;
117663 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
749692 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
35000 мың теңге – табиғат қорғау іс-шараларын іске асыруға;
204252 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
639275 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
254022 мың теңге – қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
1350000 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
296138 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
2165061 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға.";
7) көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Аудандық (облыстық маңызы бар) бюджеттерге облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері 2023 жылға келесі мөлшерде белгіленсін:
5673600 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
10863 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға.";
8) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2023 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
3473150 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9838891 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
5333451 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2327298 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;

2109931 тысяча тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
1000000 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
4225203 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
1604043 тысячи тенге - на развитие теплоэнергетической системы.";
9) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
962550 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
4515417 тысяч тенге – на строительство жилья.";
10) приложение 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

2109931 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның индустриялық инфрақұрылымын дамытуға;
1000000 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
4225203 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
1604043 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға.";
9) көрсетілген шешімнің 10-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
962550 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
4515417 мың теңге – тұрғын үй салуға.";
10) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

20 545
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 270 428
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 220 897
1
Социальное обеспечение
6 721 913
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 998 494
002
'Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 259 470
1
2
3
4
5
6
012
'Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
408 587
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 465 586
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
518 892
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
345 959
261
Управление образования области
1 689 498
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 536 924
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
152 574
271
Управление строительства области
33 921
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
33 921
2
Социальная помощь
120 923
256
Управление координации занятости и социальных программ области
120 923
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
120 923
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
14 378 061
256
Управление координации занятости и социальных программ области
14 240 714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
216 526
007
Капитальные расходы государственного органа
8 337
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
319 039
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне

20 545
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 270 428
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 220 897
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 721 913
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 998 494
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 259 470
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
408 587
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 465 586
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
518 892
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
345 959
1
2
3
4
5
6
261
Облыстың білім басқармасы
1 689 498
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 536 924
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
152 574
271
Облыстың құрылыс басқармасы
33 921
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
33 921
2
Әлеуметтiк көмек
120 923
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
120 923
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
120 923
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
14 378 061
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
14 240 714
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
216 526
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 337
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
319 039
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру

35 062 476
255
Управление сельского хозяйства области
31 436 108
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
243 675
002
Субсидирование развития семеноводства
886 531
003
Капитальные расходы государственного органа
16 009
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 566 602
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
308 183
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
14 736
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
45 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 298
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
914 414
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 761 081
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
22 273
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 863 752
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
7 003 213
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 552 851
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
230 490
719
Управление ветеринарии области
3 626 368
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
192 674
003
Капитальные расходы государственного органа
9 234
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 750
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 265
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 081
1
2
3
4
5
6
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

35 062 476
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
31 436 108
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
243 675
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
886 531
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 009
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 566 602
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
308 183
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
14 736
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
45 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 298
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
914 414
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 761 081
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
22 273
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 863 752
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
7 003 213
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 552 851
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
230 490
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 626 368
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 674
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 234
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 750
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 265
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 081
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

24 065
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 206 940
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 090 913
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
432 444
719
Управление ветеринарии области
2 967 852
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
196 844
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
19 688
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 428
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
60 770
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
42 806
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
20 001
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 546 074
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 909
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
67 947
3
Лесное хозяйство
869 762
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
869 762
008
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
869 762
4
Рыбное хозяйство
471 800
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
471 800
010
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
393 000
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
78 800
5
Охрана окружающей среды
338 074
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
338 074
1
2
3
4
5
6
017
Мероприятия по охране окружающей среды
289 003
022
Развитие объектов охраны окружающей среды

24 065
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 206 940
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 090 913
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
432 444
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 967 852
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 844
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
19 688
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 428
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 385
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
60 770
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
42 806
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
20 001
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 546 074
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 909
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
67 947
3
Орман шаруашылығы
869 762
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
869 762
008
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
869 762
4
Балық шаруашылығы
471 800
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
471 800
010
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
393 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
78 800
5
Қоршаған ортаны қорғау
338 074
1
2
3
4
5
6
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
338 074
017
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
289 003
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту