О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 31 марта 2023 года № 9/2
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 175836), следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 17098034 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9751845 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60457 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48531 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7237201 тысяч тенге;
2) затраты – 18815606 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -101519 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205019 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 62000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 62000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1678053 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1678053 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1079761 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 29459 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 29459 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6364 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4699 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4576 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4691 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 4743 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 13000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 13000 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ – 13000 тысяч тенге.

Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 9/2 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175836 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17098034 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9751845 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48531 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7237201 мың теңге;
2) шығындар – 18815606 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -101519 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205019 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 62000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 62000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1678053 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1678053 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 1079761 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 29459 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 29459 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 6364 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 4699 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 4576 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4691 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 4743 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 13000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 13000 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 13000 мың теңге.

По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 31958 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 31958 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5044 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5629 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 8500 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7785 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2000 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 1900 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1900 тысяч тенге:
Алгабасский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 72712 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 72712 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4990 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3622 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 13084 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 32540 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10567 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 7909 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 65071 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 65071 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 20000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 30715 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4856 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 6500 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 73011 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 73011 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3591 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 13103 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 7415 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 26000 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18402 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 1902 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1902 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1402 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 500 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 54602 тысяч тенге:

Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 31958 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 31958 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5044 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 5629 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 8500 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 7785 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 2000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 1900 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 1900 мың теңге:
Алғабас ауылдық округі – 900 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 72712 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 72712 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 4990 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3622 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 13084 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 32540 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 10567 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 7909 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 65071 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 65071 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 20000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 30715 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4856 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 6500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 73011 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 73011 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3591 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 13103 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 7415 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 4500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 26000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 18402 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 1902 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 1902 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1402 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 500 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 54602 мың теңге:

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 54602 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 50719 тысяч тенге;
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 736146 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 736146 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 379839 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 356307 тысяч тенге";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 54602 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 50719 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 736146 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 736146 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 379839 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 356307 мың теңге";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

29753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
29753
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2980343
1
Социальное обеспечение
172368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172368
005
Государственная адресная социальная помощь
172368
2
Социальная помощь
2249019
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2101874
002
Программа занятости
943184
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31775
006
Оказание жилищной помощи
6500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
300000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4638
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
37500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205567
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
82500
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
410717
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
147145
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
147145
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
558956
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
558956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100644
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
021
Капитальные расходы государственного органа
6000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50099
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы

29753
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29753
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2980343
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
172368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172368
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
172368
2
Әлеуметтiк көмек
2249019
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2101874
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
943184
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31775
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
300000
010
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру
4638
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
37500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
205567
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
82500
017
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, ымдау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
410717
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
147145
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
147145
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
558956
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558956
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100644
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50099
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу