О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 221/32 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12 декабря 2023 года № 85/11
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 221/32 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2023-2025 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 117727 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10218 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 158 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107351 тысячи тенге;
2) затраты – 126855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9128 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9128 тысячи тенге".
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 120948 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6401 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 114547 тысяч тенге;
2) затраты – 125616 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4668 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4668 тысяч тенге".
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 468474 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10139 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 174 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 457953 тысячи тенге;
2) затраты – 471866 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3392 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3392 тысячи тенге".
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:

Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 221/32 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 85/11 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 221/32 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117727 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10218 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 158 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 107351 мың теңге;
2) шығындар – 126855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9128 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9128 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120948 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6401 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 114547 мың теңге;
2) шығындар – 125616 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4668 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4668 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 468474 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10139 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 457953 мың теңге;
2) шығындар – 471866 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3392 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3392 мың теңге".
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 159088 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13686 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 172 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145230 тысяч тенге;
2) затраты – 181966 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22878 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22878 тысяч тенге".
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 498241 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10739 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 134 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 487341 тысяч тенге;
2) затраты – 506088 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7847 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7847 тысяч тенге".
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 182018 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12176 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 169627 тысяч тенге;
2) затраты – 184584 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2566 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2566 тысяч тенге".
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1045720 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 33805 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 33805 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5895 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5382 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6816 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4391 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6935 тысяч тенге.

"4. 2023-2025 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 159088 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13686 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 172 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 145230 мың теңге;
2) шығындар – 181966 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22878 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22878 мың теңге".
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023-2025 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 498241 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10739 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 134 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 487341 мың теңге;
2) шығындар – 506088 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7847 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7847 мың теңге".
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182018 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12176 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 169627 мың теңге;
2) шығындар – 184584 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2566 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2566 мың теңге".
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
8. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1045720 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 33805 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 33805 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5895 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 5382 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6816 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4391 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6935 мың теңге.

По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" -1243 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1243 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ - 107 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 1136 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 11640 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 11640 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ - 11640 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 32100 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 32100 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ - 7964 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 6144 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4440 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 8540 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1594 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3418 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 2900 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2900 тысяч тенге:
Алгабасский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 70388 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 70388 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 15878 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3622 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 15175 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 19183 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 9867 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6663 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 62075 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 62075 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 23089 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 26263 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ –4575 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 5278 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2870 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 70990 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 70990 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3586 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 14333 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 8015 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 3400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 24428 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 17228 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 006 "Жерлікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" -1243 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1243 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 107 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1136 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 11640 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 11640 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 11640 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 32100 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 32100 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 7964 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 6144 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4440 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 8540 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 1594 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3418 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 2900 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2900 мың теңге:
Алғабас ауылдық округі – 900 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 70388 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 70388 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 15878 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3622 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 15175 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 19183 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 9867 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6663 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 62075 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 62075 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 23089 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 26263 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4575 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 5278 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 2870 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 70990 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 70990 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3586 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 14333 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 8015 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 3400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 24428 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 17228 мың теңге.

По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 1974 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1974 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1234 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 740 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 43584 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 43584 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 39701 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 715021 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 715021 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 365302 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 349719 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
от 12 декабря 2023 года

Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 1974 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 1974 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1234 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 740 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 43584 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 43584 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 39701 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 715021 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 715021 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 365302 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 349719 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының төрағасы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
12 желтоқсандағы