О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 182/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 9 октября 2023 года № 64/8
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 182/25 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175805) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 46 267 697 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 32 926 805 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 169 632 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 211 248 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 12 960 012 тысяч тенге;
2) затраты - 48 543 819 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -261 088 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 51 801 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 312 889 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 015 034 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 015 034 тысячи тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
36 622 тысячи тенге – на благоустройство дворов и установку контейнеров в поселке Солнечный;
10 546 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля в поселке Шидерты и Железнодорожном сельском округе;
25 000 тысяч тенге – на установку опор уличного освещения и детской игровой площадки в Қояндинском сельском округе;
20 342 тысячи тенге – на установку детской игровой площадки в селе имени академика Алькея Маргулана и селе Шиқылдақ;
1 898 тысяч тенге – на текущий ремонт футбольного поля Сарыкамысского сельского округа;
61 934 тысячи тенге – на обеспечение водоснабжением в сельских населенных пунктах;
27 305 тысяч тенге – на приобретение и установку котельной в селе Байет Байетского сельского округа;
5 400 тысяч тенге –на благоустройство населенных пунктов;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023 - 2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 182/25 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 9 қазандағы № 64/8 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 182/25 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175805 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 46 267 697 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 32 926 805 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 169 632 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 211 248 мың теңге;
трансферттер түсімі - 12 960 012 мың теңге;
2) шығындар - 48 543 819 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -261 088 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 51 801 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 312 889 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 015 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 015 034 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетінжоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылды:
Солнечный поселкесінде контейнерлерді орналастыру және аулаларды абаттандыруға – 36 622 мың теңге;
Шідерті поселкесінде және Теміржол ауылдық округінде шағын футбол алаңын орналастыруға – 10 546 мың теңге;
Қоянды ауылдық округінде көшелерді жарықтандыру тіректерін және балалар ойын алаңын орналастыруға - 25 000 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылында және Шиқылдақ ауылында балалар ойын алаңын орналастыруға - 20 342 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округінде футбол алаңын ағымдағы жөндеуге - 1 898 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге – 61 934 мың теңге;
Байет ауылдық округінің Байет ауылында қазандықты сатып алу және құруға - 27 305 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға - 5 400 мың теңге;

1 782 тысячи тенге –на текущий ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
115 973 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
900 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих;
24 727 тысяч тенге – на оплату бонусов по результатам оценки деятельности государственных служащих.";
3) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

Шідерті поселкесі әкім аппаратының ғимаратына ағымдағы жөндеуге – 1 782 мың. теңге;
аудандық маңызы бар автомобил жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге – 115 973 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 2 000 мың теңге;
мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына - 900 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге – 24 727 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

47 758
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
134 771
9
Прочие услуги в области общественного порядка и
безопасности
134 771
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91 269
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
91 269
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)я)
43 502
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
43 502
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 279 866
1
Социальное обеспечение
493 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
493 923
005
Государственная адресная социальная помощь
493 923
2
Социальная помощь
1 816 615
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 499 197
002
Программа занятости
261 582
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 078
006
Оказание жилищной помощи
14 712
007
Социальная помощь отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
467 847
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 195
1
2
3
4
5
6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
91 225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
268 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
317 469
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 153
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
317 418
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
317 418
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
969 328
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

47 758
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
134 771
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
134 771
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
91 269
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
91 269
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
43 502
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 502
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 279 866
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
493 923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
493 923
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
493 923
2
Әлеуметтiк көмек
1 816 615
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 499 197
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
261 582
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 078
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
467 847
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 195
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
91 225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
268 936
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
317 469
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 153
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
317 418
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
317 418
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
969 328
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

№ 64/8
Приложение 4
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 22 декабря 2022 года
№ 182/25
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов на 2023 год
№ п/п
Назначение целевых трансфертов
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
Всего:
12 959 999
1.
Всего целевых трансфертов из областного бюджета:
8 235 484
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
6 192 746
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
91 293
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
91 293
на развитие рынка труда в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы, в том числе:
182 881
- частичное субсидирование заработной платы
16 516
- на молодежную практику
33 647
- организация первого рабочего места
12 387
- организация места "серебряный возраст"
14 152
- предоставление грантов на реализацию новых бизнес идей
41 400
- общественные работы
63 802
- краткосрочное профессиональное обучение
977
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
523 271
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
253 801
- оказание услуг специалиста жестового языка
9 343
- обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и специальными средствами передвижения
88 529
- обеспечение санаторно-курортным лечением
117 664
- протезно-ортопедические средства
31 838
- оказание услуг индивидуального помощника
22 096
1
2
3
на выплату государственной адресной социальной помощи
349 091
на гарантированный социальный пакет детям
41 707
на повышение мобильности рабочей силы, в том числе:
145 181
- на предоставление сертификатов экономической мобильности
67 000
- на возмещение затрат по найму (аренде) жилья и оплате коммунальных услуг для переселенцев и кандасов
22 931
- материальная помощь на переезд
55 250
на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
208 698
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
646 816
на ремонт тепловых сетей
2 370 657
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (транспортная инфраструктура)
134 770
на проведение капитального ремонта котлоагрегатов КВТК-100-150 ст. №11-15 ТЭЦ товарищества с ограниченной ответственностью "Экибастузтеплоэнерго"
1 088 990
на благоустройство внутридворовых территорий

№ 64/8 шешіміне
2-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2022 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 182/25 шешіміне
4-қосымша
2023 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген, нысаналы трансферттер
Р/с №
Сомасы
(мың теңге)
Нысаналы трансферттердің мақсаты
1
2
3
Барлығы:
12 959 999
1.
Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
8 235 484
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
6 192 746
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
91 293
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
91 293
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
182 881
- жалақыны ішінара субсидиялау
16 516
- жастар тәжірибесіне
33 647
- бірінші жұмыс орнын ұйымдастыру
12 387
- "күміс жас" орнын ұйымдастыру
14 152
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар ұсыну
41 400
- қоғамдық жұмыстар
63 802
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
977
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
523 271
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
253 801
- ымдау тілі маманының қызметін көрсету
9 343
- мүгедектігі бар тұлғаларды қосалқы (компенсаторлық) құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету
88 529
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
117 664
- протез-ортопедиялық құралдар
31 838
1
2
3
- жеке көмекшінің қызметін көрсету
22 096
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
349 091
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
41 707
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға, соның ішінде:
145 181
- экономикалық ұтқырлық сертификаттарын беруге
67 000
- қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) және коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша шығындарды өтеуге
22 931
- көшуге материалдық көмек
55 250
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеуге
208 698
автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
646 816
жылу желілерін жөндеуге
2 370 657
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (көлік инфрақұрылымы)
134 770
"Экибастузтеплоэнерго" жауапкершілігі шектеулі серістегінің № 11-15 ЖЭО ст. КВТК-100-150 қазандық агрегаттарына күрделі жөндеу жүргізуге
1 088 990
аулаішілік аумақтарды абаттандыруға

409 391
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
2 042 738
развитие системы водоснабжения и водоотведения
544 256
строительство или реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
475 605
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
195 283
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
168 131
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
390 891
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
268 572
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1 766 912
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 073
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
4 073
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
4 073
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1 762 839
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 762 839
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
2 957 603
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
2 957 603
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
108 440
1
2
3
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
201 948
развитие системы водоснабжения и водоотведения
778 184
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 869 031

409 391
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
2 042 738
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
544 256
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салу немесе реконструкциялау
475 605
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
195 283
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
168 131
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
390 891
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
268 572
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
1 766 912
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 073
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
4 073
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
4 073
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
1 762 839
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 762 839
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
2 957 603
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
2 957 603
1
2
3
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
108 440
нженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
201 948
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
778 184
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 869 031