О внесении изменений врешение Экибастузского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 182/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 5 декабря 2023 года № 98/11
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 182/25 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175805) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 54 356 284 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 33 826 805 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 207 361 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала –293 946 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 20 028 172 тысячи тенге;
2) затраты - 56 632 406 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -261 088 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 51 801 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 312 889 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 015 034 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 015 034 тысячи тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу –36,5 процентов;
2) по социальному налогу – 36,5 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 63,5 процентов;
3) по социальному налогу – 63,5 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
36 622 тысячи тенге – на благоустройство дворов и установку контейнеров в поселке Солнечный;
10 546 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля в поселке Шидерты и Железнодорожном сельском округе;
21 116 тысяч тенге – на установку опор уличного освещения и детской игровой площадки в Қояндинском сельском округе;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023 - 2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 182/25 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 98/11 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 182/25 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175805 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 54 356 284 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 33 826 805 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 207 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 293 946 мың теңге;
трансферттер түсімі - 20 028 172 мың теңге;
2) шығындар - 56 632 406 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -261 088 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 51 801 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 312 889 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 015 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 015 034 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 36,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 36,5 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 63,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 63,5 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетінжоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылды:
Солнечный поселкесінде контейнерлерді орналастыру және аулаларды абаттандыруға – 36 622 мың теңге;
Шідерті поселкесінде және Теміржол ауылдық округінде шағын футбол алаңын орналастыруға – 10 546 мың теңге;
Қоянды ауылдық округінде көшелерді жарықтандыру тіректерін және балалар ойын алаңын орналастыруға – 21 116 мың теңге;

20 018 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе имени академика Алькея Маргулана и селе Шиқылдақ;
1 898 тысяч тенге – на текущий ремонт футбольного поля Сарыкамысского сельского округа;
58 920 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением в сельских населенных пунктах;
27 305 тысяч тенге – на приобретение и установку котельной в селе Байет Байетского сельского округа;
5 400 тысяч тенге –на благоустройство населенных пунктов;
1 782 тысячи тенге –на текущий ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
97 334 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
1 786 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
900 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих;
465 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
24 727 тысяч тенге – на оплату бонусов по результатам оценки деятельности государственных служащих.";
5) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2023 год в сумме 255 069 тысяч тенге.";
6) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.

Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылында және Шиқылдақ ауылында балалар ойын алаңын орналастыруға - 20 018 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округінде футбол алаңын ағымдағы жөндеуге - 1 898 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге – 58 920 мың теңге;
Байет ауылдық округінің Байет ауылында қазандықты сатып алу және құруға - 27 305 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға - 5 400 мың теңге;
Шідерті поселкесі әкім аппаратының ғимаратына ағымдағы жөндеуге – 1 782 мың. теңге;
аудандық маңызы бар автомобил жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге – 97 334 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 786 мың теңге;
мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына - 900 мың теңге;
штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеу – 465 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге – 24 727 мың теңге.";
5) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 255 069 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

45 606
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
135 723
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
135 723
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 688
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
90 688
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)я)
45 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
45 035
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 132 511
1
Социальное обеспечение
493 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
493 923
005
Государственная адресная социальная помощь
493 923
2
Социальная помощь
1 719 244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 477 253
002
Программа занятости
261 582
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 227
006
Оказание жилищной помощи
10 212
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
454 847
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 722
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
91 225
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
266 236
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
318 049
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 153
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
241 991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
241 991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
919 344
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

45 606
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
135 723
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
135 723
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
90 688
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
90 688
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
45 035
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 035
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 132 511
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
493 923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
493 923
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
493 923
2
Әлеуметтiк көмек
1 719 244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 477 253
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
261 582
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 227
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 212
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
454 847
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 722
1
2
3
4
5
6
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
91 225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
266 236
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
318 049
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 153
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
241 991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
241 991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
919 344
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

112 351
на проведение капитального ремонта котлоагрегатов КВТК-100-150 ст. №11-15 ТЭЦ товарищества с ограниченной ответственностью "Экибастузтеплоэнерго"
1 529 075
на благоустройство внутридворовых территорий
409 391
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
2 142 738
развитие системы водоснабжения и водоотведения
544 256
строительство или реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
475 605
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
195 283
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
168 131
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
390 891
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
268 572
развитие теплоэнергетической системы
100 000
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
8 560 503
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 073
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
4 073
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
4 073
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
8 556 430
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 762 839
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 393 591
развитие теплоэнергетической системы
5 400 000
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
2 809 994
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда
2 809 994
1
2
3
Республики Казахстан:
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
108 440
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
54 339
развитие системы водоснабжения и водоотведения
778 184
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 869 031

112 351
"Экибастузтеплоэнерго" жауапкершілігі шектеулі серістегінің № 11-15 ЖЭО ст. КВТК-100-150 қазандық агрегаттарына күрделі жөндеу жүргізуге
1 529 075
аулаішілік аумақтарды абаттандыруға
409 391
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
2 142 738
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
544 256
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салу немесе реконструкциялау
475 605
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
195 283
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
168 131
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
390 891
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
268 572
жылуэнергетикалық жүйені дамыту
100 000
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
8 560 503
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 073
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
4 073
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
4 073
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
8 556 430
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 762 839
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 393 591
жылуэнергетикалық жүйені дамыту
5 400 000
1
2
3
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
2 809 994
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
2 809 994
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
108 440
нженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
54 339
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
778 184
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 869 031