Об Экибастузском городском бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 102/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 60 765 682 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 37 081 462 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 215 069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 673 327 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 21 795 824 тысячи тенге;
2) затраты - 63 972 958 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 655 227 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 935 809 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 280 582 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 87 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 87 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 950 003 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 950 003 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 03.12.2024 № 205/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 10 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 46,5 процентов;
3) по социальному налогу – 46,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 03.12.2024 № 205/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 90 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 53,5 процентов;
3) по социальному налогу – 53,5 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 03.12.2024 № 205/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 20 896 804 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 587 120 тысяч тенге, в том числе:

2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 60 765 682 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 37 081 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 215 069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 673 327 мың теңге;
трансферттер түсімі - 21 795 824 мың теңге;
2) шығындар - 63 972 958 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 655 227 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 935 809 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 280 582 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 87 500 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 87 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 950 003 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 950 003 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 03.12.2024 № 205/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 10,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 46,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 46,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 03.12.2024 № 205/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 90,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 53,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 53,5 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 03.12.2024 № 205/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 20 896 804 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 587 120 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:

п.Солнечный – 7 788 тысяч тенге;
п.Шидерты – 109 929 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 61 459 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 559 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 64 129 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 46 921 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 65 786 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 86 006 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 58 316 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 41 227 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 585 814 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 10 894 тысячи тенге;
п.Шидерты – 114 223 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 59 167 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 736 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 68 063 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 44 745 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 53 696 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 87 970 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 62 038 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 39 282 тысячи тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 593 883 тысячи тенге, в том числе:
п.Солнечный – 9 242 тысячи тенге;
п.Шидерты – 116 430 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 60 904 тысячи тенге;
Байетский сельский округ – 46 626 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 68 946 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 45 300 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 55 178 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 89 214 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 63 146 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 38 897 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
711 443 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Зеленая роща Аккольского сельского округа, села Атыгай Байетского сельского округа, сел Кулаколь и Кудайколь Железнодорожного сельского округа, села Куандык Сарыкамысского сельского округа, села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа;

Солнечный поселкеcі – 7 788 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 109 929 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 61 459 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 559 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 64 129 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 46 921 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 65 786 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 86 006 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 58 316 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 41 227 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 585 814 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 10 894 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 114 223 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 59 167 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 736 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 68 063 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 44 745 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 53 696 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 87 970 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 62 038 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 39 282 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 593 883 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 9 242 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 116 430 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 60 904 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 46 626 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 68 946 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 45 300 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 55 178 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 89 214 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 63 146 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 38 897 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
711 443 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Зеленая роща ауылы Ақкөл ауылдық округінде, Атығай ауылы Бәйет ауылдық округінде, Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде, Қуандық ауылы Сарықамыс ауылдық округінде, Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;

59 034 тысячи тенге – на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа, Экибастузского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана, Сарыкамысского сельского округа, поселка Солнечный, поселка Шидерты;
21 590 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Акколь Аккольского сельского округа и селе Тортуй Экибастузского сельского округа;
9 865 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты;
10 527 тысяч тенге – на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь Железнодорожного сельского округа и селе Шиқылдақ;
38 145 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Байет Байетского сельского округа и села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа;
6 144 тысячи тенге – на обеспечение адаптации маломобильных групп населения здания культуры поселка Шидерты, здания аппарата акима поселка Солнечный;
4 026 тысяч тенге – на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа;
7 401 тысяча тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук Торт-Кудукского сельского округа;
659 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
83 095 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
2 468 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
41 667 тысяч тенге – на ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
1 912 тысяч тенге – дополнительно на оплату коммунальных услуг;
8 146 тысяч тенге – на обеспечение деятельности акима поселка Шидерты и Қояндинского сельского округа;

59 034 мың теңге – Ақкөл ауылдық округінде, Бәйет ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округінде, Қоянды ауылдық округінде, Екібастұз ауылдық округінде, Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық, Сарықамыс ауылдық округінде, Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
21 590 мың теңге – Ақкөл ауылы Ақкөл ауылдық округінде және Төртүй ауылы Екібастұз ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
9 865 мың теңге – Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға;
10 527 мың теңге – Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде және Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
38 145 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде және Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
6 144 мың теңге – Солнечный поселкесі әкімі аппаратының ғимаратына, Шідерті поселкесі мәдени ғимараты тұрғындардың аз қозғалатын топтарының бейімделуін қамтамасыз етуге;
4 026 мың теңге – Сарықамыс ауылы Сарықамыс ауылдық округінде жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға;
7 401 мың теңге – Төрт-Құдық ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
659 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
83 095 мың теңге – елдi мекендердi абаттандыруға;
2 468 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
41 667 мың теңге – Шідерті поселкесі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге;
1 912 мың теңге – коммуналдық қызметтері үшін қосымша төлем;
8 146 мың теңге – Шідерті поселкесі және Қоянды ауылдық округі әкiмiнiң қызметiн қамтамасыз етуге;

3 168 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов;
530 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 03.12.2024 № 205/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.

3 168 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;
530 мың теңге – мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 03.12.2024 № 205/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2024 год в сумме 91 366 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 03.12.2024 № 205/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.

10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 91 366 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 03.12.2024 № 205/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

40 839
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 839
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 939
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
105 129
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
105 129
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 272
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
94 272
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
10 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
10 857
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 389 589
1
Социальное обеспечение
489 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
489 919
005
Государственная адресная социальная помощь
489 919
2
Социальная помощь
1 839 032
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 459 797
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 535
006
Оказание жилищной помощи
12 112
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
564 020
1
2
3
4
5
6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 906
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
134 065
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274 088
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
445 476
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
5 595
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 235
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

40 839
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
40 839
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 939
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 900
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
105 129
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
105 129
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
94 272
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
94 272
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
10 857
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 857
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 389 589
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
489 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
489 919
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
489 919
2
Әлеуметтiк көмек
1 839 032
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 459 797
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 535
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 112
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
564 020
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 906
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
134 065
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274 088
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
445 476
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
5 595
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
379 235
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

141 820
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
507 903
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
3 564
- культура
2 731
- социальная защита
98
- государственные органы
735
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
1 683
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
7 432 884
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
7 432 884
развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 698 155
развитие транспортной инфраструктуры
1 931 366
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
2 589 568
развитие теплоэнергетической системы
213 795

141 820
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
507 903
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
3 564
- мәдениет
2 731
- әлеуметтік қорғау
98
- мемлекеттік органдар
735
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру
1 683
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
7 432 884
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
7 432 884
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 698 155
көлік инфрақұрылымын дамыту
1 931 366
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
2 589 568
жылу энергетикалық жүйені дамыту
213 795