Об Иртышском районном бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2023 года № 43-12-8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5845852 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1114125 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18641 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5264 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4707822 тысячи тенге;
2) затраты – 6827120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39952 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30196 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1021220 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1021220 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 96-27- 8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 987036 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 360422 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 14633 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 27360 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 25283 тысячи тенге;
село Голубовка – 29826 тысяч тенге;
село Иртышск – 84189 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 31192 тысячи тенге;
Коскольский сельский округ – 24808 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 26300 тысяч тенге;
село Майконыр – 26938 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 28606 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 13263 тысячи тенге;
Селетинский сельский округ – 28024 тысячи тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
227 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
174240 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
6087 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в населенных пунктах;
38834 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
1500 тысяч тенге – на проведение мероприятий по санитарной очистке сельских населенных пунктов;
475016 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
11608 тысяч тенге – на расходы текущего характера.

2024 – 2026 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 43-12-8 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5845852 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1114125 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18641 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5264 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4707822 мың теңге;
2) шығындар – 6827120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39952 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70148 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30196 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1021220 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1021220 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 29.11.2024 № 96-27-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 987036 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 360422 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 14633 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 27360 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 25283 мың теңге;
Голубовка ауылы – 29826 мың теңге;
Ертіс ауылы – 84189 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 31192 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24808 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 26300 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 26938 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 28606 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 13263 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 28024 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
227 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
174240 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
6087 мың теңге – елді мекендердегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
38834 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс - шаралар өткізуге;
1500 мың теңге - ауылдық елді мекендерді санитарлық тазалау жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
475016 мың теңге – елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
11608 мың теңге – ағымдағы сипаттағы шығыстарға.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 96-27- 8 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
6. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 6580 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 29.11.2024 № 96-27-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 6580 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 96-27- 8 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 43-12-8
Иртышский районный бюджет на 2024 год (с изменениями)

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 29.11.2024 № 96-27-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 43-12-8 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Ертіс аудандық бюджеті (өзгерістермен)