2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 1/11 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1,2,3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 5 045 129 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 700 512 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 922 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 694 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 288 001 мың теңге;
2) шығындар – 5 988 403 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 341 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 680 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 339 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 030 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 030 615 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 20.12.2024 № 1/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 808 242 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 505 601 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 38 404 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 583 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 33 378 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 28 842 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 625 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 41 586 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 34 306 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 32 021 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 810 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 983 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 68 470 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 593 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 35 235 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 06.11.2024 № 1/22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете района Тереңкөл на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 1/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 045 129 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 700 512 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 922 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 694 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 288 001 тысяча тенге;
2) затраты – 5 988 403 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 341 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 680 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 339 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 030 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 030 615 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 20.12.2024 № 1/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 808 242 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 505 601 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 38 404 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 34 583 тысячи тенге;
сельский округ Жаңабет 33 378 тысяч тенге;
сельский округ Алтай 28 842 тысячи тенге;
сельский округ Әулиеағаш 43 625 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 41 586 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 34 306 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 32 021 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 28 810 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 983 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ 68 470 тысяч тенге;
сельский округ Томарлы 33 593 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 35 235 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 06.11.2024 № 1/22 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
224 282 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
483 000 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
14 444 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 780 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 215 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
2 675 мың теңге - қазыналық кәсіпорындардың ағымдағы шығыстарына;
199 мың тенге - қазыналық кәсіпорындарының күрделі шығыстарына;
22 мың теңге - мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
1 431 мың теңге - ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін;

5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
224 282 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
483 000 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
14 444 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 780 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 215 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 675 тысяч тенге – на текущие расходы казенных предприятий;
199 тысяч тенге – на капитальные расходы казенных предприятий;
22 тысячи тенге – на капитальные расходы государственных органов;
1 431 тысяча тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;

31 650 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
1 519 мың теңге - ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 06.11.2024 № 1/22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

31 650 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
1 519 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 06.11.2024 № 1/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.