2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 1/11 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1,2,3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 078 537 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 648 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 577 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 922 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 385 869 мың теңге;
2) шығындар – 6 190 213 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 341 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 680 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 339 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -199 017 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 017 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 3/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 808 242 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 505 601 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 38 404 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 583 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 33 378 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 28 842 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 625 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 41 586 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 34 306 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 32 021 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 810 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 983 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 68 470 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 593 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 33 853 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете района Тереңкөл на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 1/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 078 537 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 648 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 577 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 922 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 385 869 тысяч тенге;
2) затраты – 6 190 213 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 341 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 680 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 339 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -199 017 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 017 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 24.05.2024 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 808 242 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 505 601 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 38 404 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 34 583 тысячи тенге;
сельский округ Жаңабет 33 378 тысяч тенге;
сельский округ Алтай 28 842 тысячи тенге;
сельский округ Әулиеағаш 43 625 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 41 586 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 34 306 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 32 021 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 28 810 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 983 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ 68 470 тысяч тенге;
сельский округ Томарлы 33 593 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 33 853 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
237 856 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
493 474 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
10 556 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
11 768 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 234 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
2 675 мың теңге- қазыналық кәсіпорындардың ағымдағы шығыстарына;
199 мың тенге - қазыналық кәсіпорындарының күрделі шығыстарына;
50 мың теңге - мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
2 000 мың теңге - ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін;

5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
237 856 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
493 474 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
10 556 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
11 768 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 234 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 675 тысяч тенге – на текущие расходы казенных предприятий;
199 тысяч тенге – на капитальные расходы казенных предприятий;
50 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
2 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;

47 622 мың теңге- ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
2 000 мың теңге- ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 3/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

47 622 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 24.05.2024 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.