О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 21 декабря 2022 года № 123/24 "О бюджете района Аққулы на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 28 апреля 2023 года № 5/2
маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 21 декабря 2022 года № 123/24 "О бюджете района Аққулы на 2023-2025 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175693) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7398082 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 855397 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10821 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3150 тысяч тенге;
поступления трансфертов –6528714 тысяч тенге;
2) затраты – 7446883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6655 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36453 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43108 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 312961 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 312961 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2023 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
23352 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог по улице А. Баймолдина в селе Аққулы;
9000 тысяч тенге – на приобретение игрового комплекса в селе Аккулы;
5080 тысяч тенге – на вывозку мусора твердо-бытовых отходов и буртовки свалки сельского округа Аққулы;
700 тысяч тенге – на установку камер в селе Аққулы (1 въезд) дороги;
1000 тысяч тенге – на обеспечении санитарии населенного пункта села Такир Баймульдинского сельского округа;
9000 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в селе имени Абылхаира Баймульдино;
9000 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в селе Шабар сельского округа Қарақала;
2070 тысяч тенге – модернизация освещения Малыбайского сельского округа;
9000 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в селе Казы Малыбайского сельского округа;
9000 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в селе Мергалым Майкарагайского сельского округа;
24122 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения Ямышевского сельского округа;
343 тысяч тенге – ямочный ремонт дорог Ямышевского сельского округа;

Аққулы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы "2023 - 2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 123/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 5/2 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 123/24 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 175693 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7398082 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 855397 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10821 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6528714 мың теңге;
2) шығындар – 7446883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 6655 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36453 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 312961 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 312961 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
23352 мың теңге – Аққулы ауылындағы Ә. Баймолдин көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
9000 мың теңге – Аққулы ауылында ойын кешенін сатып алуға;
5080 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің қоқыс үйінділерін және қатты тұрмыстық қалдықтарды шығаруға;
700 мың теңге – Аққулы ауылында камералар орнатуға (1 кірме) жолы;
1000 мың теңге – Баймолдин ауылдық округінің Тақыр ауылы елді мекенінің санитариясын қамтамасыз етуге;
9000 мың теңге – Әбілқайыр Баймолдин атындағы ауылында балалар алаңнын жайластыруға;
9000 мың теңге – Қарақала ауылдық округінің Шабар ауылында балалар алаңнын жайластыруға;
2070 мың теңге – Малыбай ауылдық округінің жарықтандырылуын жаңарту;
9000 мың теңге – Малыбай ауылдық округінің Қазы ауылында балалар алаңнын жайластыруға;
9000 мың теңге – Майқарағай ауылдық округінің Мерғалым ауылында балалар алаңнын жайластыруға;
24122 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
343 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің шұңқырлы жолдарын жөндеу;

18476 тыс.тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги села Тлектес 0,3 км;
18000 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в селе Кызылкогам -селе Тлектес Ямышевского сельского округа;
1213 тысяч тенге – на выплату налогов по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
1677 тысяч тенге – текущий ремонт кровли здания Баймульдинского сельского округа;
770 тысяч тенге – на ремонт служебного автотранспорта Жамбылского сельского округа;
44795 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Шака;
45374 тысяч тенге – на средний ремонт въездной дороги села Тлектес;
37067 тысяч тенге – на проведение модернизации уличного освещения сельских округов;
6330 тысяч тенге – на расходы по установке детской площадки в селе Жамбыл;
252013 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в Жамбылском сельском округе в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

18476 мың теңге – Тлектес ауылының кентішілік жолының 0,3 км орташа жөндеуге;
18000 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің Қызылқоғам-Тлектес ауылында балалар алаңнын жайластыруға;
1213 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйақы беру үшін жылына екі лауазымдық сыйлық ақы бойынша салық төлеуге;
1677 мың теңге – Баймолдин ауылдық округі ғимаратының шатырын ағымдағы жөндеу;
770 мың теңге – Жамбыл ауылдық округінің қызметтік автокөлігін жөндеуге;
44795 мың теңге – Шақа ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
45374 мың теңге – Тілектес ауылындағы кірме жолды орташа жөндеуге;
37067 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын жаңғыртуды жүргізуге;
6330 мың теңге – Жамбыл ауылында балалар алаңнын орнату шығындарына;
252013 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Жамбыл ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

60 860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 860
005
Государственная адресная социальная помощь
60 860
2
Социальная помощь
516 345
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
516 345
002
Программа занятости
282 269
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 355
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 880
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
773
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 479
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33 094
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 495
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
376 528
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
376 528
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 855
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 757
021
Капитальные расходы государственного органа
2 100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 407
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 305
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
292 000
062
Развитие системы квалификаций
104
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 185 984
1
Жилищное хозяйство
20 000
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
20 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15 000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000
2
Коммунальное хозяйство
3 145 984
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)

60 860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 860
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60 860
2
Әлеуметтiк көмек
516 345
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
516 345
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
282 269
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 355
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 880
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
773
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
63 479
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 094
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 495
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
376 528
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
376 528
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 855
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 757
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 407
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 305
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
292 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
104
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 185 984
1
Тұрғын үй шаруашылығы
20 000
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
20 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15 000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000
2
Коммуналдық шаруашылық
3 145 984
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі