О бюджете района Аққулы на 2024 – 2026 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 55/13.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4397555 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 955363 тысяч тенге;
неналоговые поступления –20821 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2835 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3418536 тысяч тенге;
2) затраты – 4566542 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38193 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 83073 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44880 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 38193 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –38193 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 03.05.2024 № 97/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в бюджете района Аққулы на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета 1217974 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 353 253 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 38 824 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 34 936 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 31 530 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 34 211 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 39 910 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 25 854 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 37 278 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 29 953 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 27 303 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 53 454 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 397 476 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 51 546 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 37 971 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 35 490 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 39 136 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 45 684 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 29 361 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 39 754 тысяч тенге;

2024 – 2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 55/13 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4397555 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 955363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20821 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2835 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3418536 мың теңге;
2) шығындар – 4566542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38193 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 83073 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44880 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 38193 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38193 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 03.05.2024 № 97/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1217974 мың теңге ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 353 253 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 38 824 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 34 936 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 31 530 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 34 211 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 39 910 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 25 854 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 37 278 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 29 953 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 27 303 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 53 454 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 397 476 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 51 546 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 37 971 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 35 490 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 39 136 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 45 684 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 29 361 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 39 754 мың теңге;

Шакинский сельский округ – 32 366 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 30 509 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 55 659 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 400 996 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 51 246 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 38 439 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 35 864 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 39 572 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 46 239 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 29 681 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 40 267 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 32 737 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 30 633 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 56 318 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа в сумме 19502 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
23797 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
31683 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения сельских округов;
4100 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельского округа Аққулы;
1675 тысяч тенге – приобретение контейнеров сельским округам;
2500 тысяч тенге – обустройство пляжа в сельском округе Аққулы;
16038 тысяч тенге – на благоустройство улицы Абылкайыра Баймолдина сельского округа Аққулы;
7714 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в сельском округе Қарақала;
13467 тысяч тенге – на обустройство мини-футбольного поля в сельском округе Шака;
800 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог улицы Еңбекші протяженностью 1,3 км села Казантай с ведомственной экспертизой;
500 тысяч тенге – на вывоз снега в Малыбайском сельском округе;
800 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог села Мергалым с протяженностью 1,5 км с ведомственной экспертизой;
900 тысяч тенге – на вывоз снега в Майкарагайском сельском округе;
1370 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Майкарагайском сельском округе;
600 тысяч тенге – на услуги корректировки действуйщих проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Аққулы;
1621 тысяч тенге – на услуги по изготовлению проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Шарбакты;
1279 тысяч тенге – на вывоз снега в Шарбактинском сельском округе;
679 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт подъезда к селу Шарбакты;
362 тысяч тенге – на вывоз снега в Шакинском сельском округе;
709 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Шакинском сельском округе;

Шақа ауылдық округі – 32 366 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 30 509 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 55 659 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2026 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 400 996 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 51 246 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 38 439 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 35 864 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 39 572 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 46 239 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 29 681 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 40 267 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 32 737 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 30 633 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 56 318 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 19502 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
23797 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
31683 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын жаңғыртуға;
4100 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің санитариясын қамтамасыз етуге;
1675 мың теңге – ауылдық округтерге контейнерлер сатып алуға;
2500 мың теңге – Аққулы ауылдық округінде жағажайды жайластыруға;
16038 тысяч тенге – Аққулы ауылдық округінің Әбілқайыр Баймолдин көшесін абаттандыру;
7714 мың теңге – Қарақала ауылдық округінде балалар алаңнын жайластыруға;
13467 мың теңге – Шақа ауылдық округінде шағын футбол алаңнын жайластыруға;
800 мың теңге – ведомстволық сараптамамен Қазантай ауылының ұзындығы 1,3 км Еңбекші көшесінің кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
500 мың теңге – Малыбай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
800 мың теңге – ведомстволық сараптамамен ұзындығы 1,5 км Мерғалым ауылының кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
900 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
1370 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
600 мың теңге – Аққулы ауылы көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге қолданыстағы жобалық-сметалық құжаттаманы түзету қызметтеріне;
1621 мың теңге – Шарбақты ауылындағы ауылішілік жолдар мен көшелерді орташа жөндеуге жобалық-сметалық құжаттаманы дайындау қызметіне;
1279 мың теңге – Шарбақты ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
679 мың теңге – Шарбақты ауылының кіреберіс бөлігін орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
362 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
709 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;

1459 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км;
5264 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км";
47380 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в селе Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км";
3368 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
30316 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
207639 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельском округе Қарақала в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
74088 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок сельских округов;
18900 тысяч тенге – на благоустройство территорий сельских округов;
10000 тысяч тенге – на организацию и функционирование системы освещения сельских округов;
108468 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений сельских округов;
763 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;

1459 мың теңге - ұзындығы 1,244 км құрайтын Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
5264 тысяч тенге – "Ұзындығы 1,244 км Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
47380 мың теңге – "Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің ұзындығы 1,244 км құрайтын ауылішілік жолдарды орташа жөндеу" жобасына;
3368 тысяч тенге – "Аққулы ауданының 0,0-0,6 (0,6 км) "Шарбақты ауылына кіру (кіреберіс жолы)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
30316 мың теңге - "Аққулы ауданының "Шарбақты ауылына кіреберіс (кіреберіс жол) 0,0-0,6 (0,6 км)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына;
207639 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында Қарақала ауылдық округінде әлеуметтік-инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
74088 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын абаттандыруға;
18900 мың теңге – ауылдық округтердің аумақтарын абаттандыруға;
10000 мың теңге – ауылдық округтерді жарықтандыру жүйесін ұйымдастыруға және пайдалануға;
108468 мың теңге – ауылдық округтердегі спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
763 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;

52338 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Молодежная протяженностью 1,6 км в селе Ямышево.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 03.05.2024 № 97/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Аққулы А. Касымова
Приложение 1 к решению
маслихата района Аққулы
от 25 декабря 2023 года

52338 мың теңге – Ямышев ауылындағы ұзындығы 1,6 км Молодежная көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 03.05.2024 № 97/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихатының төрағасы А. Қасымова
Аққулы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы

392 238
1
Социальное обеспечение
58 678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 678
005
Государственная адресная социальная помощь
58 678
2
Социальная помощь
217 681
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
217 681
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 000
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 799
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 280
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 741
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
60 861
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115 879
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115 879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 990
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
166
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
34 286
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
20 437
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
259 743
1
Жилищное хозяйство
57 454
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
57 454
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
25 000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
27 454
2
Коммунальное хозяйство
188 481
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
188 481
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
152 319
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

392 238
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
58 678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 678
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
58 678
2
Әлеуметтiк көмек
217 681
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
217 681
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 799
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 280
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 741
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
60 861
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115 879
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115 879
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 990
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
34 286
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 437
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
259 743
1
Тұрғын үй шаруашылығы
57 454
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
57 454
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
25 000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
27 454
2
Коммуналдық шаруашылық
188 481
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
188 481
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
152 319
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру