Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 445 917 822,7 тысячи тенге:
налоговые поступления – 64 717 055,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 030 205 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 028 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 378 157 533,9 тысячи тенге;
2) затраты – 448 945 319,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 381 832,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 259 572,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 877 740,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148 560 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 148 560 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 557 889,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 557 889,1 тысячи тенге:
поступление займов – 18 510 757 тысяч тенге;
погашение займов – 25 501 387,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 548 520 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 15.02.2024 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.03.2024 № 12/3 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 13/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год распределение общей суммы поступлений в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
город Петропавловск - 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.

Солтүстік Қазақстан облысының 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 16-тармағымен
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 445 917 822,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 64 717 055,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 030 205 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 028 мың тенге;
трансферттер түсімі – 378 157 533,9 мың теңге;
2) шығындар – 448 945 319,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 381 832,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 259 572,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 877 740,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 148 560 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 148 560 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 557 889,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 557 889,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18 510 757 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 501 387,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 548 520 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 15.02.2024 № 11-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.03.2024 № 12/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 13/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз.
әлеуметтік салық бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз.

3. Установить на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына – 100 процентов.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов на 2024 год в сумме 18 110 303 тысячи тенге, в том числе:
Айыртаускому – 1 389 953 тысячи тенге;
Акжарскому – 1 392 392 тысячи тенге;
Аккайынскому – 1 824 190 тысяч тенге;
Есильскому – 1 698 639 тысяч тенге;
Жамбылскому – 1 874 277 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 2 075 694 тысячи тенге;
Кызылжарскому – 1 175 278 тысяч тенге;
Мамлютскому – 1 486 281 тысяча тенге;
имени Габита Мусрепова – 589 525 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 355 711 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 045 216 тысяч тенге;
Уалихановскому – 1 909 127 тысяч тенге;
Шал акына – 1 294 020 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год поступления из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска в сумме 20 264 084 тысяч тенге.
Распределение сумм поступлений из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
6. Учесть в областном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
2) проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

3. 2024 жылға аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз.
4. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 18 110 303 мың теңге сомада белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 1 389 953 мың теңге;
Ақжар – 1 392 392 мың теңге;
Аққайың – 1 824 190 мың теңге;
Есіл – 1 698 639 мың теңге;
Жамбыл – 1 874 277 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 2 075 694 мың теңге;
Қызылжар – 1 175 278 мың теңге;
Мамлют – 1 486 281 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 589 525 мың теңге;
Тайынша – 355 711 мың теңге;
Тимирязев – 1 045 216 мың теңге;
Уәлиханов – 1 909 127 мың теңге;
Шал ақын – 1 294 020 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін 20 264 084 мың теңге сомадағы түсімдер қарастырылсын.
Аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін түсімдер сомасын бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;

5) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
6) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
8) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
9) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
7. Учесть в областном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) на строительство двух студенческих общежитий Северо-Казахстанского государственного университета имени Манаша Козыбаева;
2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
3) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков;
5) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
6) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
8. Учесть в областном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) развитие систем теплоснабжения;
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
6) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".

5) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
9) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
10) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің екі студенттік жатақханасын салуға;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
4) арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін;
5) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
6) "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
4) жылумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
5) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
6) "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға.

Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
9. Учесть в областном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) для содействия предпринимательской инициативе молодежи;
4) для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы".
10-1. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2024 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года, и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 15.02.2024 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2024 год в сумме 1 200 137 тысяч тенге.
13. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий Северо - Казахстанской области, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде:
1) ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;
2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
3) жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Көрсетілген сомаларды бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10-1. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес 2024 жылға арналған облыстық бюджеттің шығысы 2024 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2023 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен қарастырылсын..
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 15.02.2024 № 11-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
12. Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 1 200 137 мың теңге сомада бекітілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін көрсетілген мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

14. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
15. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2024 год в размере 132 818 569,8 тысячи тенге.

14. Аудан бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуге шығыстар қарастырылсын.
15. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2024 жылға 132 818 569,8 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

157 687
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
641 949
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
504 490
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
137 459
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 027 145,4
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
12 027 145,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
11 302 673,4
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
718 277
04
Образование
169 926 218,2
120
Аппарат акима области
4 533
019
Обучение участников избирательного процесса
4 533
253
Управление здравоохранения области
573 435
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
257 394
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
113 830
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
202 211
261
Управление образования области
150 897 471,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
744 038,4
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
4 135 837
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
230 620
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
800 000
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 589 112
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
136 576
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
984 767
013
Капитальные расходы государственного органа
30 946
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 348 713
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 858 288
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

157 687
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
641 949
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
504 490
004
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
137 459
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 027 145,4
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 027 145,4
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 302 673,4
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
718 277
04
Бiлiм беру
169 926 218,2
120
Облыс әкімінің аппараты
4 533
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
4 533
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
573 435
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
257 394
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
113 830
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
202 211
261
Облыстың білім басқармасы
150 897 471,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
744 038,4
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
4 135 837
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
230 620
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
800 000
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 589 112
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
136 576
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
984 767
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 946
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 348 713
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 858 288
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау

218 667
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 705 909,3
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
99 362
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 363 094,3
081
Дошкольное воспитание и обучение
6 081 063
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
83 415 731,1
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
363 594
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 648
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
263 204
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
11 099 569
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 353 732
285
Управление физической культуры и спорта области
6 219 856,4
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 156 641,4
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 063 215
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
12 230 922,7
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 213 383
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 381 675,2
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
47 991,3
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
1 744 478
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
7 843 395,2
05
Здравоохранение
11 830 005,9
253
Управление здравоохранения области
9 795 129,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
243 934
006
Услуги по охране материнства и детства
319 660
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 935
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
239
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников

218 667
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 705 909,3
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
99 362
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 363 094,3
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
6 081 063
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
83 415 731,1
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
363 594
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражат төлемі
6 648
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
263 204
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
11 099 569
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 353 732
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 219 856,4
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 156 641,4
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 063 215
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
12 230 922,7
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 213 383
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 381 675,2
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
47 991,3
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 744 478
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
7 843 395,2
05
Денсаулық сақтау
11 830 005,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 795 129,2
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
243 934
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
319 660
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 935
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
239
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау

415 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
775 805
029
Областные базы специального медицинского снабжения
145 059
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 567 361,2
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
342 423
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
454 577
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
326 733
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 034 876,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 034 876,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 938 099,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
17 812 861,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
248 869
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 251 938
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
69 515,8
007
Капитальные расходы государственного органа
12 404
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
156 764
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 966 490,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
140 021
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

415 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
775 805
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
145 059
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 567 361,2
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
342 423
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
454 577
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
326 733
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 034 876,7
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 034 876,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 938 099,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
17 812 861,1
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 869
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 251 938
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
69 515,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 404
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
156 764
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 966 490,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
140 021
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

186 771,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
186 771,9
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
186 771,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 626 383,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 718 384,1
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
153 329
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 150
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 933 705
006
Охрана животного мира
67 561
008
Мероприятия по охране окружающей среды
67 463
013
Капитальные расходы государственного органа
6 435,1
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
18 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
422 910
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
9 391
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
9 440
719
Управление ветеринарии области
3 922 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
206 625
003
Капитальные расходы государственного органа
573 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
10 869
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 218
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 215 241
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 205
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

186 771,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
186 771,9
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
186 771,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 626 383,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 718 384,1
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 329
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 150
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 933 705
006
Жануарлар дүниесін қорғау
67 561
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
67 463
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 435,1
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
18 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
422 910
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
9 391
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
9 440
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 922 068
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 625
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
10 869
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 215 241
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
49 205
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

76 561
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
2 154
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
22 445
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
17 997
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
331 920
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
65 023
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
61 985 931,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
858 767
002
Субсидирование развития семеноводства
1 819 303
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 264 650
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
20 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
165 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 835
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 369 863
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
18 653 530
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 005 442
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 443 321
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 278 301
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 974,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 326 601,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 201 512,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
239 051
003
Капитальные расходы государственного органа
33 580
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

76 561
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
2 154
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
22 445
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
17 997
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
331 920
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
65 023
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
61 985 931,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
858 767
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 819 303
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 264 650
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
20 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
165 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 835
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 369 863
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
18 653 530
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 005 442
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 443 321
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 278 301
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 974,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 326 601,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 201 512,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 051
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 580
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

427 216
285
Управление физической культуры и спорта области
55 381
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
55 381
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 432 889,6
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 802 649,1
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 630 240,5
727
Управление экономики области
26 235
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
26 235
14
Обслуживание долга
1 745 459
257
Управление финансов области
1 745 459
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 739 119
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 340
15
Трансферты
18 531 332,9
257
Управление финансов области
18 531 332,9
007
Субвенции
18 110 303
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
137 989,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
66 273
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
216 767,7
3) Чистое бюджетное кредитование
10 381 832,6
Бюджетные кредиты
24 259 572,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
680 000
256
Управление координации занятости и социальных программ области
680 000
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
680 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 525 898,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
93 813
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
93 813
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 432 085,7
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
13 432 085,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

427 216
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
55 381
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
55 381
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 432 889,6
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 802 649,1
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 630 240,5
727
Облыстың экономика басқармасы
26 235
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
26 235
14
Борышқа қызмет көрсету
1 745 459
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 745 459
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 739 119
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 340
15
Трансферттер
18 531 332,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
18 531 332,9
007
Субвенциялар
18 110 303
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
137 989,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
66 273
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
216 767,7
3) Таза бюджеттік кредиттеу
10 381 832,6
Бюджеттік кредиттер
24 259 572,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
680 000
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
680 000
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
680 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 525 898,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
93 813
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
93 813
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 432 085,7
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
13 432 085,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

4 883 006
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 670
261
Управление образования области
1 543 884
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 092 953
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
235 959
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
152 430
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
62 542
263
Управление внутренней политики области
20 700
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 700
298
Управление государственной инспекции труда области
108 459
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
108 459
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 874 185
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 874 185
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
118 183
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 756 002
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
11 191 800
263
Управление внутренней политики области
876 610
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
126 691
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
57 230
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
692 689
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
11 995
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
11 995
285
Управление физической культуры и спорта области
4 876 196
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
122 242
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
278 401
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
4 475 553
743
Управление цифровых технологий области
231 544
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области
231 544
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области

4 883 006
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 670
261
Облыстың білім басқармасы
1 543 884
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 092 953
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
235 959
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
152 430
201
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
62 542
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 700
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 700
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
108 459
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
108 459
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 874 185
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 874 185
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 183
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 756 002
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
11 191 800
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
876 610
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 691
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
57 230
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
692 689
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы
11 995
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
11 995
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 876 196
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 242
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
278 401
003
Әртүрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
4 475 553
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
231 544
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 544
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы

18 097
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
62 871
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
60 810 302
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
863 498
002
Субсидирование развития семеноводства
1 882 978
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 614 911
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 934
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 627 808
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 581 413
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 355 633
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 523 085
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 358 042
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
236 511
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
149 335
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
149 335
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
87 176
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
87 176
12
Транспорт и коммуникации
18 945 120
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 945 120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
129 024
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
1 437 548
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
17 378 548
13
Прочие
75 716 485
253
Управление здравоохранения области
250 842
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"

18 097
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
62 871
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
60 810 302
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
863 498
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 882 978
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 614 911
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 934
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 627 808
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 581 413
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 355 633
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 523 085
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 358 042
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
236 511
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
149 335
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 335
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
87 176
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 176
12
Көлiк және коммуникация
18 945 120
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 945 120
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 024
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1 437 548
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
17 378 548
13
Басқалар
75 716 485
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
250 842
058
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

7 656 202
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 4 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 15 декабря 2023 года № 9/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 5 к решению
Северо-Казахстанского областного
маслихата от 15 декабря 2023 года
№ 9/1

7 656 202
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 15 желтоқсан
№ 9/1 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік Бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Сырқаты ауыр адамдарды шұғыл жағдайларда жақын жердегі дәрігерлік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 9/1 шешіміне 5-қосымша