О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2022 года № 24-5 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31 марта 2023 года № 2-1
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 24-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 601 616,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 067 372 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 64 990 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 384 651 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 084 603,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 790 418,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 225 709,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 225 709,8 тысяч тенге:
поступление займов – 493 558 тысяч тенге;
погашение займов – 471 118 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 269,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата района имени
Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области
С. Баумаганбетов
Приложение
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 31 марта 2023 года № 2-1
Приложение 1
к решению маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо- Казахстанской области
от 27 декабря 2022 года № 24-5
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 2-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 601 616,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 067 372 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 990 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 384 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 084 603,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 790 418,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 467 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 225 709,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 225 709,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 493 558 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 471 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 269,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданы мәслихатының төрағасы
С. Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2023 жылғы 31 наурыздағы
№ 2-1 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 24-5 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

520
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
716 243,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
79 660
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
636 583,2
02
Оборона
26 820,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 561
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 561
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 259,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 157,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
102
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 101 161
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 437
005
Государственная адресная социальная помощь
14 098
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 085 724
002
Программа занятости
317 073
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 608
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 516
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
292 784
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

520
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
716 243,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 660
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
636 583,2
02
Қорғаныс
26 820,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 561
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 561
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 259,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 157,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
102
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 101 161
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 437
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 098
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 085 724
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
317 073
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 608
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 516
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
292 784
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік- ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету