Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 11/159
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 648 741,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 259 371,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 500,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17 218 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 339 651,9 тысяч тенге;
2) затраты - 5 797 741,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 244 302,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 301 123,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 56 821 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 393 301,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 393 301,6 тысяч тенге:
поступление займов - 301 123,4 тысяч тенге;
погашение займов - 56 821 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 148 999,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 15/224 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/271 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/283 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/308 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 0,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 2,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 648 741,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 259 371,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 35 500,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17 218 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 339 651,9 мың теңге;
2) шығындар - 5 797 741,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 244 302,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 301 123,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 56 821 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 393 301,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 393 301,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 301 123,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 821 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 148 999,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 15/224 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/271 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/283 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/308 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 0,1 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 2,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферт есебінен 2023 қаржы жылында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1-2. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога, в размере 50 % от поступивших налоговых поступлений с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество юридических лиц, и индивидуальных предпринимателей;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.08.2024 № 19/283 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Установить на 2024 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
доходов от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 698 639 тысяч тенге, на 2025 год - 1 420 623 тысяч тенге, на 2026 год - 1 470 345 тысяч тенге.

1-2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан түсетін салықтық түсімдерден 50 % көлеміндегі корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүліктеріне салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджеттен аударылатын мемлекеттік баж бен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баж.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 15.08.2024 № 19/283 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салық түсімдерінің аударылуы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдердің есебінен құрылатындығы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруында орналасқан ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді есепке алмағандағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен келесі түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы тағайындалуындағы жер учаскелерін қоспағандағы жер учаскелерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалға алу құқығын сатудан төлем.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2024 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемдері - 1 698 639 мың теңге, 2025 жылға - 1 420 623 мың теңге, 2026 жылға - 1 470 345 мың теңге сомада қарастырылсын.

8. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 248 969 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 15 489 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 13 511 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 15 633 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 16 107 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 12 000 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 18 345 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 18 493 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 12 000 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 23 803 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 16 341 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 21 637 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 15 337 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 15 067 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 14 450 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 14 405 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 6 351 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 6 176 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
2) санаторно-курортное лечение;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
11. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Волошинка Волошинского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Ильинка Ильинского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Заградовка Заградовского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Ясновка Ясновского сельского округа Есильского района;

8. 2024 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемдері 248 969 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 15 489 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 13 511 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 15 633 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 16 107 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 12 000 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 18 345 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 18 493 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 12 000 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 23 803 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 16 341 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 21 637 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 15 337 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 15 067 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 14 450 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 14 405 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 6 351 мың теңге.
9. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге 6 176 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
10. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері қарастырылған, соның ішінде:
1) мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
2) санаторлық-курорттық емдеулерге;
3) азаматтық қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен күтілетін ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорын қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
4) тұрғындардың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан үй сатып алуға.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Волошинка ауылдық округінің Волошинка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің Заградовка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;

2) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка Явленского сельского округа Есильского района;
3) на содержание дорог районного значения;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) на сурдотехнические средства;
6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) на капитальный ремонт внутренних помещений здания Дома культуры, расположенного по адресу: Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 1;
9) на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "Детско-юношеская спортивная школа Есильского района" в селе Явленка Есильского района;
10) на поэтапную разработку и корректировку схем развития и застройки сельских населенных пунктов Северо-Казахстанской области;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Бирлик.
12) на разработку и корректировку градостроительных проектов населенных пунктов;
13) на инвентаризацию подземных и наземных коммуникаций на застроенной территории населенных пунктов с составлением кадастрового плана масштаба 1:500;
14) на строительство крытого металлотентового сооружения для укрытия хоккейного корта в селе Петровка Есильского района;
15) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Карагаш Заречного сельского округа;
16) на вывоз снега из населенных пунктов Есильского района;
17) на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
18) на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
19) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство лесной пожарной станции.
20) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2024 года № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024);
21) на приобретение и установку комплексного блок-модуля в селе Караагаш Заречного сельского округа;
22) на приобретение и установку комплексного блок-модуля в селе Лузинка Волошинского сельского округа;
23) на приобретение и установку комплексного блок-модуля в селе Тонкошуровка Заградовского сельского округа;
24) на приобретение и установку комплексного блок-модуля в селе Каратал Николаевского сельского округа;
25) на приобретение и установку комплексного блок-модуля в селе Жамбыл Заградовского сельского округа;
26) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2024 года № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024).
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.

2) Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
3) аудандық маңыздағы жолдарды ұстауға;
4) протездік-ортопедиялық құралдарына;
5) сурдотехникалық құралдарына;
6) тифло техникалық құралдарына;
7) арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
8) Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 1 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратының ішкі жайларының күрделі жөндеулеріне;
9) Есіл ауданы Явленка ауылындағы "Есіл ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" КММ аумағын абаттандыру және көп функционалдық спорт құрылымының күрделі жөндеуіне;
10) Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық елді мекендерінің даму және құрылу сызбасын кезеңдік әзірлеуге және түзетуге.
11) Бірлік ауылында сумен жабдықтаудың су тарату желілері құрылысының жоба-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге.
Облыстық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
12) елді мекендердің қала құрылысы жобаларын әзірлеуге және түзетуге;
13) 1:500 масштабтағы кадастрлық жоспар құра отырып, елді мекендердің салынған аумағында жерасты және жер үсті коммуникацияларын түгендеуге;
14) Есіл ауданы Петровка ауылында хоккей кортын паналауға арналған жабық металлотентті құрылыс салуға;
15) Заречный ауылдық округінің Қарағаш ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
16) Есіл ауданының елді мекендерінен қар шығаруға;
17) Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
18) Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын ұстауға;
19) орман өрт сөндіру станциясының құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге.
20)  алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімі;
21) Заречный ауылдық округінің Қараағаш ауылында кешенді блок-модульдерді сатып алу және орнатуға;
22) Волошинка ауылдық округінің Лузинка ауылында кешенді блок-модульдерді сатып алу және орнатуға;
23) Заградовка ауылдық округінің Тонкошуровка ауылында кешенді блок-модульдерді сатып алу және орнатуға;
24) Николаевка ауылдық округінің Қаратал ауылында кешенді блок-модульдерді сатып алу және орнатуға;
25) Заградовка ауылдық округінің Жамбыл ауылында кешенді блок-модульдерді сатып алу және орнатуға;
26)  алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімі.

27) на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.
28) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-106 "Подъезд к селу Бескудук.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 15/224 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/271 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/283 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/308 (вводится в действие с 01.01.2024).
11-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из средств внутренних займов областного бюджета, в том числе:
на приобретение жилья.
Распределение указанных кредитов из средств внутренних займов областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Есильского районного Северо-Казахстанской области от 21.05.2024 № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/271 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
13. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 1 042 218 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/283 (вводится в действие с 01.01.2024).

27) коммуналдық меншіктегі жылу желілерін іске қосуды ұйымдастыруға.
28) "Бесқұдық ауылына кіреберіс" КТЕS-106 аудандық маңыздағы автомобиль жолының орташа жөндеуіне.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 15/224 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/271 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/283 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/308 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-1. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің ішкі қарыздарының қаражаттарынан кредиттер қарастырылсын, соның ішінде:
тұрғын-үй сатып алуға.
Облыстық бюджеттің ішкі қарыздарының қаражаттары есебінен аталған кредиттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихатының 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/271 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылсын.
Республикалық бюджеттен аталған кредиттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024 жылға арналған бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Аудандық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
14. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге арналған шығыстар 1 042 218 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/283 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

15. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть (учесть) в 2024 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2024 год в сумме 75 645,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2024 № 15/224 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024).
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2023 года № 11/159
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

15. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет облыстарының мамандарына 2024 жылы қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлер қарастырылсын (есепке алынсын).
16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 75 645,7 мың теңге сомаға бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 16.04.2024 № 15/224 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 11/159 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 15/224 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/245 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/271 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/283 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/308 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 15/224 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/245 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/271 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/283 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/308 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

2) Затраты
5 797 741,1
01
Государственные услуги общего характера
2 136 838,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58 906
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 216
003
Капитальные расходы государственного органа
13 690
122
Аппарат акима района (города областного значения)
318 446,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
280 366,9
003
Капитальные расходы государственного органа
38 080
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
191 019,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
67 857
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
121 515,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 067
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
580
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 568 465,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
84 416,1
003
Капитальные расходы государственного органа
144 032,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 340 016,4
02
Оборона
29 503
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 503
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 860
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 975
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 668
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 636
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 636
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 636
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
462 137,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
462 137,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2) Шығындар
5 797 741,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
2 136 838,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58 906
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 216
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
13 690
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
318 446,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
280 366,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
38 080
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
191 019,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 857
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
121 515,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 067
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
580
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 568 465,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 416,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
144 032,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 340 016,4
02
Қорғаныс
29 503
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 503
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 860
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 975
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 668
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 636
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 636
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 636
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
462 137,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
462 137,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

10 279
005
Государственная адресная социальная помощь
46 380
006
Жилищная помощь
736
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59 209,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 632
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
87 871
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 765
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 049,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 416
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
303 025,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
303 025,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 524,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
21 350
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 201
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
47 857,9
025
Освещение улиц в населенных пунктах
16 898
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
73 927
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
61 325,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
72 941,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 146 829,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
341 943,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
3 320
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 853
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
36 770,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300 000
455
Отдел культуры, развития языков района (города областного значения)

10 279
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
736
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59 209,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
206 632
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
87 871
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 800
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 765
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 049,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 416
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
303 025,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
303 025,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 524,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
21 350
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 201
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
47 857,9
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
16 898
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
73 927
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
61 325,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
72 941,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 146 829,3
465
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
341 943,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 320
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 853
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
36 770,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300 000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және бөлімі

25 582
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 654
025
Освещение улиц в населенных пунктах
13 478
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 450
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
388 559
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
270 015
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
891
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
18 626
003
Поддержка культурно-досуговой работы
111 259
006
Функционирование районных (городских) библиотек
138 636
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
603
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 520
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 520
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
67 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 054
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
38 357
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35 613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 922
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 691
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 123
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 211
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 211
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
57 007
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
57 007
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 905
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 905
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 450
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

25 582
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 654
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
13 478
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
10 450
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
388 559
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
270 015
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
891
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
18 626
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
111 259
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
138 636
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
603
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 520
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 520
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
67 411
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 054
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
38 357
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35 613
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 922
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 691
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 123
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 211
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 211
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
57 007
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 007
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 905
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 905
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
10 450
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі