Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 11/159
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 990 714 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 256 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 37 479 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 14 742 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 681 624 тысяч тенге;
2) затраты - 5 139 713,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 097 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 60 918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 56 821 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 153 096,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 153 096,2 тысяч тенге:
поступление займов - 60 918 тысяч тенге;
погашение займов - 56 821 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 148 999,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 0,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 2,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 990 714 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 256 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 37 479 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 742 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 681 624 мың теңге;
2) шығындар - 5 139 713,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 4 097 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 60 918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 56 821 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 153 096,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 153 096,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 60 918 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 821 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 148 999,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 0,1 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 2,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферт есебінен 2023 қаржы жылында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2024 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
доходов от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 698 639 тысяч тенге, на 2025 год - 1 420 623 тысяч тенге, на 2026 год - 1 470 345 тысяч тенге.
8. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 248 969 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 15 489 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 13 511 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 15 633 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 16 107 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 12 000 тысяч тенге;

2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардың келіп түскен корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) мен дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджетке аударылатын, консулдық алым мен мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. 2024 жылға аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салық түсімдерінің аударылуы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдердің есебінен құрылатындығы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруында орналасқан ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді есепке алмағандағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен келесі түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы тағайындалуындағы жер учаскелерін қоспағандағы жер учаскелерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалға алу құқығын сатудан төлем.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2024 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемдері - 1 698 639 мың теңге, 2025 жылға - 1 420 623 мың теңге, 2026 жылға - 1 470 345 мың теңге сомада қарастырылсын.
8. 2024 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемдері 248 969 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 15 489 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 13 511 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 15 633 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 16 107 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 12 000 мың теңге;

Заградовскому сельскому округу 18 345 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 18 493 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 12 000 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 23 803 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 16 341 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 21 637 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 15 337 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 15 067 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 14 450 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 14 405 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 6 351 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 6 176 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
2) санаторно-курортное лечение;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
11. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул Тарангульского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Волошинка Волошинского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Ильинка Ильинского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Заградовка Заградовского сельского округа Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Ясновка Ясновского сельского округа Есильского района;
2) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка Явленского сельского округа Есильского района;
3) на содержание дорог районного значения;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) на сурдотехнические средства;

Заградовка ауылдық округіне 18 345 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 18 493 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 12 000 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 23 803 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 16 341 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 21 637 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 15 337 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 15 067 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 14 450 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 14 405 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 6 351 мың теңге.
9. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге 6 176 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
10. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері қарастырылған, соның ішінде:
1) мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
2) санаторлық-курорттық емдеулерге;
3) азаматтық қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен күтілетін ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорын қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
4) тұрғындардың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан үй сатып алуға.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің Торанғұл ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданының Волошинка ауылдық округінің Волошинка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің Заградовка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
2) Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
3) аудандық маңыздағы жолдарды ұстауға;
4) протездік-ортопедиялық құралдарына;
5) сурдотехникалық құралдарына;

6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) на капитальный ремонт внутренних помещений здания Дома культуры, расположенного по адресу: Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 1;
9) на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "Детско-юношеская спортивная школа Есильского района" в селе Явленка Есильского района;
10) на поэтапную разработку и корректировку схем развития и застройки сельских населенных пунктов Северо-Казахстанской области;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Бирлик.
12) на разработку и корректировку градостроительных проектов населенных пунктов;
13) на инвентаризацию подземных и наземных коммуникаций на застроенной территории населенных пунктов с составлением кадастрового плана масштаба 1:500;
14) на строительство крытого металлотентового сооружения для укрытия хоккейного корта в селе Петровка Есильского района;
15) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Карагаш Заречного сельского округа;
16) на вывоз снега из населенных пунктов Есильского района;
17) на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
18) на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
19) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство лесной пожарной станции.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
13. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.

6) тифло техникалық құралдарына;
7) арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
8) Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 1 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратының ішкі жайларының күрделі жөндеулеріне;
9) Есіл ауданы Явленка ауылындағы "Есіл ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" КММ аумағын абаттандыру және көп функционалдық спорт құрылымының күрделі жөндеуіне;
10) Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық елді мекендерінің даму және құрылу сызбасын кезеңдік әзірлеуге және түзетуге.
11) Бірлік ауылында сумен жабдықтаудың су тарату желілері құрылысының жоба-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге.
Облыстық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
12) елді мекендердің қала құрылысы жобаларын әзірлеуге және түзетуге;
13) 1:500 масштабтағы кадастрлық жоспар құра отырып, елді мекендердің салынған аумағында жерасты және жер үсті коммуникацияларын түгендеуге;
14) Есіл ауданы Петровка ауылында хоккей кортын паналауға арналған жабық металлотентті құрылыс салуға;
15) Заречный ауылдық округінің Қарағаш ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
16) Есіл ауданының елді мекендерінен қар шығаруға;
17) Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
18) Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын ұстауға;
19) орман өрт сөндіру станциясының құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылсын.
Республикалық бюджеттен аталған кредиттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024 жылға арналған бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.

Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 1 037 924 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 14/200 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть (учесть) в 2024 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2024 год в сумме 26 078 тысяч тенге.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2023 года № 11/159
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

Аудандық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
14. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге арналған шығыстар 1 037 924 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.02.2024 № 14/200 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет облыстарының мамандарына 2024 жылы қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлер қарастырылсын (есепке алынсын).
16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 26 078 мың теңге сомада бекітілсін.
17. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 11/159 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024 жылға арналған бюджеті

64 945
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120 775
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 479
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 080
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 371 472,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
75 374
003
Капитальные расходы государственного органа
55 367,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 240 731
02
Оборона
28 733
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 733
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 860
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 975
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 898
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
886
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
886
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
886
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
494 581,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
494 581,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 279
005
Государственная адресная социальная помощь
46 380
006
Жилищная помощь
736
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 759,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208 142
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
110 966
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

64 945
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
120 775
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 479
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 080
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 371 472,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 374
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55 367,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 240 731
02
Қорғаныс
28 733
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 733
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 860
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 975
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 898
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
886
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
886
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
886
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
494 581,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
494 581,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 279
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
736
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 759,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
208 142
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
110 966
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

3 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 503
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 193
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 823
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
103 015
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103 015
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 583
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
8 010
025
Освещение улиц в населенных пунктах
12 898
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42 500
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
28 024
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 060 103,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
254 176
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
853
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
47 824
003
Поддержка культурно-досуговой работы
86 246
006
Функционирование районных (городских) библиотек
118 676
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
577
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 852
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 852
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
541 151
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 679
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
382 872
032
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
130 600
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
33 423
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 113
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 310
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 800
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 503
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 193
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 823
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
103 015
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 015
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 583
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
8 010
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12 898
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
10 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42 500
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
28 024
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 060 103,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
254 176
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
853
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
47 824
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
86 246
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
118 676
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
577
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 852
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 852
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
541 151
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 679
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
382 872
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
130 600
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
33 423
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 113
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 310
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі