О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 7 июня 2023 года № 4/16
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 22/1 (официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актах Республики Казахстан № 176657) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 473 959,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 942 831 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 965 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 658 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 412 505,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 490 909,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 28 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) субсидирование пассажирских перевозок.";
пункт 8 дополнить подпунктами 2), 3) следующего содержания:
"2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.";
пункт 9 дополнить подпунктом 2) следующего содержания:
"2) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.";
дополнить пунктом 11-2 следующего содержания:
"11-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 4/16 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде № 176657 ресми жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 473 959,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 942 831 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 965 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 658 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 412 505,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 490 909,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 2), 3) тармақшалармен толықтырылсын:
"2) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 2) тармақшамен толықтырылсын:
"2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.";
мынадай мазмұндағы 11-2-тармақпен толықтырылсын:
"11-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:

1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 2 146,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 7 июня 2023 года № 4/16
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

"12. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 2 146,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 7 маусымдағы № 4/16
шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

1 186
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
76 058
015
Капитальные расходы государственного органа
1 490
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
606 931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 753
003
Капитальные расходы государственного органа
14 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
548 678
02
Оборона
22 721,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 721,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 895
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 014,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 812
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
967 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
966 597
005
Государственная адресная социальная помощь
50 815
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
002
Программа занятости
289 735
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 450
006
Оказание жилищной помощи
1 071
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 037
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 118
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1 186
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 058
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 490
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
606 931
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 753
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
548 678
02
Қорғаныс
22 721,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 721,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 895
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 014,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 812
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
967 097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
966 597
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 815
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
289 735
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 450
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 071
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 037
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 118
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

57 407
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
54 407
006
Капитальные расходы государственного органа
3 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 603
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 403
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 000
007
Капитальные расходы государственного органа
1 200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 575
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 575
12
Транспорт и коммуникации
856 017
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
856 017
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
198 900
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
644 879
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
12 238
13
Прочие
360 189,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 472,4
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
7 326
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 146,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 717,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
350 717,2
14
Обслуживание долга
28
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
28
15
Трансферты
488 806,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
488 806,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
127,8
038
Субвенции
488 658
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

57 407
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 407
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 603
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 403
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 575
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 575
12
Көлiк және коммуникация
856 017
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
856 017
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
198 900
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
644 879
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
12 238
13
Басқалар
360 189,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 472,4
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
7 326
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 146,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 717,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
350 717,2
14
Борышқа қызмет көрсету
28
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
28
15
Трансферттер
488 806,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
488 806,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
127,8
038
Субвенциялар
488 658
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару