Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 11-6
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 773 307,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 112 165,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 949,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 651 193,3 тысяч тенге;
2) затраты – 805 622,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32 314,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 314,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 314,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-9 (вводится в действие с 01.01.2024); от 01.04.2024 года № 13-6 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.06.2024 № 15-7 (вводится в действие с 01.01.2024); от 02.09.2024 № 18-12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.10.2024 № 20-10 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Булаево расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2024-2026 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 11-6 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 773 307,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 112 165,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 949,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 651 193,3 мың теңге;
2) шығындар – 805 622,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -32 314,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 314,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 314,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.04.2024 № 13-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2024 № 15-7 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.09.2024 № 18-12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2024 № 20-10 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Булаево;
3-1) единый земельный налог;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево;
4-1) плата за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета города Булаево формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми бюджета сельского округа;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете города Булаево на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 24 250,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на реконструкцию дорог по улице Чехова населенного пункта Булаево;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть в бюджете города Булаево на 2024 год поступление трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на реконструкцию дорог по улице Чехова населенного пункта Булаево;
2) на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц в городе Булаево.
7. Учесть в бюджете города Булаево на 2024 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов города Булаево;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов города Булаево;
3) на устройство пешеходных тротуаров улиц города Булаево;
4) на вывоз снега из территории города Булаево;
5) на текущий ремонт уличного освещения в городе Булаево;
6) на устройство волейбольной площадки и детской игровой площадки в городе Булаево.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2024 года № 13-6 (вводится в действие с 01.01.2024).
7-1. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2024 года согласно приложению 4.

2) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Булаев қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3-1) бірыңғай жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
4-1) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Булаев қаласының бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2024 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 24 250,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаево елді мекенінің Чехов көшесіндегі жолдарды реконструкциялауға;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
6. 2024 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаево елді мекенінің Чехов көшесіндегі жолдарды реконструкциялауға;
2) Булаев қаласындағы кентішілік жолдарды көшелерді орташа жөндеуге.
7. 2024 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласы елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) Булаев қаласының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) Булаев қаласы көшелерінің жаяу жүргіншілер тротуарларын орнатуға;
4) Булаев қаласының аумағынан қар шығаруға;
5) Булаев қаласында көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
6) Булаев қаласында волейбол алаңын және балалар ойын алаңын орнатуға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2024 № 13-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. Булаев қаласының бюджетінде 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-9 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А. Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года
№ 11-6
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2024 год

Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2023 жылғы
29 желтоқсандағы № 11-6
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2024 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-9 (вводится в действие с 01.01.2024); от 01.04.2024 года № 13-6 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.06.2024 № 15-7 (вводится в действие с 01.01.2024); от 02.09.2024 № 18-12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.10.2024 № 20-10 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.04.2024 № 13-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2024 № 15-7 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.09.2024 № 18-12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2024 № 20-10 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер