Об утверждении бюджета сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 11-11
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 967,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 745,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 382,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 839,5 тысяч тенге;
2) затраты – 59 496,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -529,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 529,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 529,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2024); от 01.04.2024 № 13-8 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.06.2024 № 15-12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 02.09.2024 № 18-17 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.10.2024 № 20-15 (вводится в действие с 01.01.2024); от 12.12.2024 № 21-15 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа Магжан расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2024-2026 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 11-11 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 122,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 750,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 382,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 989,5 мың теңге;
2) шығындар – 70 651,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -529,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 529,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 529,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-14 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.04.2024 № 13-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2024 № 15-12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.09.2024 № 18-17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2024 № 20-15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Мағжан ауылдық округінің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа Магжан;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сельского округа Магжан;
3-1) единый земельный налог;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сельского округа Магжан;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа Магжан;
4-1) плата за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми бюджета сельского округа;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 25 700,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа Магжан на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть в бюджете сельского округа Магжан на 2024 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Жастар.
7. . Учесть в бюджете сельского округа Магжан на 2024 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на благоустройство населенных пунктов сельского округа;
3) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов сельского округа;
4) на обеспечении санитарии населенных пунктов сельского округа.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2024 № 13-8 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.06.2024 № 15-12 (вводится в действие с 01.01.2024).
7-1. Учесть в бюджете сельского округа Магжан расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2024 года согласно приложению 4.

2) Мағжан ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Мағжан ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3-1) бірыңғай жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Мағжан ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Мағжан ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
4-1) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 25 700,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Мағжан ауылдық округінің бюджетінде азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Мағжан ауылдық округінің бюджетінде Жастар ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін.
7. 2024 жылға арналған Мағжан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық округтің елді мекендерін ағымдағы жөндеуге және көше жарығын ұстауға;
2) ауылдық округтің елді мекендерін абаттандыруға;
3) ауылдық округтің елді мекендерінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
4) ауылдық округтің елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2024 № 13-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2024 № 15-12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. Мағжан ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А. Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 11-11
Бюджет сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2024); от 01.04.2024 № 13-8 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.06.2024 № 15-12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 02.09.2024 № 18-17 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.10.2024 № 20-15 (вводится в действие с 01.01.2024); от 12.12.2024 № 21-15 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы
58 967,1
1
Налоговые поступления
2 745,6
01
Подоходный налог
421,1
2
Индивидуальный подоходный налог
421,1
04
Налоги на собственность

Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-14 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2023 жылғы
29 желтоқсандағы № 11-11 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.02.2024 № 12-14 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.04.2024 № 13-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2024 № 15-12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.09.2024 № 18-17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2024 № 20-15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер
70 122,1
1
Салықтық түсімдер
2 750,6
01
Табыс салығы
426,1
2
Жеке табыс салығы
426,1
04
Меншікке салынатын салықтар