О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 3-26с"Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 05 сентября 2023 года № 3-7 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 3-26 с следующие изменения :
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 220,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 639,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 124 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 78,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 378,8 тысяч тенге;
2) затраты – 72 539,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -318,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
318,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 318,9 тысяч тенге.;
пункт 7 изложить вновой редакции:
"7. Учесть в сельском бюджете на 2023 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числена:
1)содержание аппарата акима;
2)освещение улиц;
3)благоустройство;
4)обеспечение функционирования автомобильных дорог;
5)обустройство спортивно- игровой площадки в селе Актуесай;

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 3-26 с "2023-2025 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2023 жылғы 05 қыркүйектегі № 3-7 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 3-26 с шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 220,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 639,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 124 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 78,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 378,8 мың теңге;
2) шығындар –72 539,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 318,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –318,9 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) әкім аппаратын ұстауға;
2) көшелерді жарықтандыруға;
3) абаттандыруға;
4) автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
5) Ақтүйесай ауылында спорт-ойын алаңын жайластыруға;

6) обустройство футбольного поля в селе Кондыбай;
7) проведения ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог в селе Актуесай.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акимаАктуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2023-2025 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;

6) Қондыбай ауылында футбол алаңын жайластыруға;
7)Ақтүйесай ауылындағы көшелерді орташа жөндеу бойынша техникалық құжаттамаға сараптама жүргізуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Ақтуесай ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023-2025 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының Ақтуесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;