Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 13/10
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 930 342,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 201 134 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 729 208,6 тысяч тенге;
2) затраты – 931 546,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 203,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 203,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 203,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 06.05.2024 № 17/3 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 22/4 (вводится в действие с 01.01.2024); от 22.11.2024 № 24/9 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета города Сергеевки на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Сергеевки расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Сергеевки;

2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/10 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 930 342,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 201 134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 729 208,6 мың теңге;
2) шығындар – 931 546,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 203,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 203,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 203,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 06.05.2024 № 17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 22/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2024 № 24/9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған Сергеевка қаласы бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Сергеевка қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) Сергеевка қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;

3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Сергеевки;
4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Сергеевки;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Сергеевки.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет города Сергеевки на 2024 год в сумме 13 274 тысяч тенге.

3) Сергеевка қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Сергеевка қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Сергеевка қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан.
3. 2024 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 13 274 мың теңге сомасында белгіленсін.

4. Учесть в бюджете города Сергеевки на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима города Сергеевки района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2024- 2026 годы".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата
района Шал акына Северо-Казахстанской области
К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 13/10
Бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2024 год

4. 2024 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Сергеевка қаласы әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 13/10 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті