О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2023 года № 92
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата о проектах сельских бюджетов на 2024-2026 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 993 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 7 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 89 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 623 тысяч тенге;
2) затраты -108 337 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 3 344 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 344 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –128 952 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –5 174 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 42 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов –123 330 тысяч тенге;
2) затраты –130 707 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 755 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 755 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;

2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінің жобалары туралы ұсынысын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 104 993 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 89 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 623 мың теңге;
2) шығындар – 108 337 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 344 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 344 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 344 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 128 952 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 42 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 406 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 123 330 мың теңге;
2) шығындар – 130 707 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 755 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 755 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств –1 755 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 815 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 189 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала– 849 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91 777 тысяч тенге;
2) затраты – 100 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- - 2 694 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 694 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 694 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет Баксайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024год в следующих объемах:
1) доходы – 109 068 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 330 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала- 0 тенге;
поступления трансфертов – 82 738 тысяч тенге;
2) затраты – 123 034 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 13 966 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –13 966 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 966 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Бейбарыского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 755 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер –97 815мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 189мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 849 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 91 777 мың теңге;
2) шығындар – 100 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 694 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 694 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 694 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 - 2026 жылдарға арналған Бақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 109 068 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 82 738 мың теңге;
2) шығындар – 123 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -13 966 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 966 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 966 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 -2026 жылдарға арналған Бейбарыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

1) доходы–145 712 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –24 106 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 43 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –5 899 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 664 тысяч тенге;
2) затраты–151 925 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета-- 6 213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–6 213 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств –6 213 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить бюджет Жалгансайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 931 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 809 тысяч тенге;
неналоговые поступления– 103 тыс тенге;
поступления от продажи основного капитала- 165 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 84 854тысяч тенге;
2) затраты –89 086 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- - 155 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –155 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 155 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить бюджет Есболского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 040 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 612 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 523 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94 905 тысяч тенге;
2) затраты – 109 080тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;

1) кірістер – 145 712 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 43 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 899 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 115 664 мың теңге;
2) шығындар – 151 925 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 213 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 213 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 - 2026 жылдарға арналған Жалғансай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 88 931 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 809 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 165 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 854 мың теңге;
2) шығындар – 89 086 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 155 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 155 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 155 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 - 2026 жылдарға арналған Есбол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 107 040 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 612 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 523 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 94 905 мың теңге;
2) шығындар – 109 080 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 7 588 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2024 год предусмотрены субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 911 206 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 79 243 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 87 057 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 87 936 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 80 814 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 87 313 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 74 000 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 86 062 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 230 479 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 98302 тысяч тенге.
11. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 919 887 тысяч тенге, в том числе:
298 127 тысяч тенге – на благоустройства населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 4 451 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 4 766 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 288 910тысяч тенге;
13 222 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 3 223 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 2 159 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 7 840 тысяч тенге;
159 580 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 17 000 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 4 923 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу –137 657 тысяч тенге;
1 832 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 191 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 256 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 222 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 201 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 252 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 99 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 284 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 156 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 171 тысяч тенге.
360 185 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 2 062 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу –357 323 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 588 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін 911 206 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 79 243 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 87 057 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 87 936 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 80 814 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 87 313 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 74 000 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 86 062 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 230 479 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 98 302 мың теңге.
11. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 919 887 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыруға – 298 127 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 4 451 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне –4 766 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 288 910 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 13 222 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 3 223 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 2 159 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 7 840 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 159 580 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне -17 000 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 4 923 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 137 657 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 832 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 191 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 256 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 222 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 201 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 252 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 99 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 284 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 156 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 171 мың теңге.
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 360 185 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 2 062 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне - 357 323 мың теңге;

2 958 тысяч тенге – на на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа Акжайыксому сельскому округу;
13 650 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа, в том числе:
Есболскому сельскому округу – 3 312 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 9 173 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 165 тысяч тенге;
2 781 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты организаций культуры Есболскому сельскому округу;
67 552 тысяч тенге – к работам по подготовке к паводку, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 14 966 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 13 900 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 3 619 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 723 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 7 490 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 8 790 тысяч тенге;

Ақжайық ауылдық округіне ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға –2 958 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына –13 650 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 3 312 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 9 173 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 165 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына - 2 781 мың теңге;
су тасқынына дайындық жұмыстарына -67 552 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 14 966 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 13 900 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 3 619 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 723 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 7 490 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 8 790мың теңге;

Есболскому сельскому округу – 2 466 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 10 461 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 4 137 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
Председатель районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1
к решению районного
маслихата от 26 декабря
2023 года № 92
Бюджет Алгинского сельского округа на 2024 год

Есбол ауылдық округіне – 2 466 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 10 461 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 4 137 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 19.12.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихат төрағасы К. Мажиев
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 92 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-3344
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
3344
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
3344
01
Остатки бюджетных средств
3344
1
Свободные остатки бюджетных средств
3344
Приложение 2
к решению районного
маслихата от 26 декабря
2023 года № 92
Бюджет Алгинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгібағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
III.Тазабюджеттіккредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-3 344
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
3 344
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
3 344
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
3 344
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3 344
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 92 шешіміне 2 қосымша
2025 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
044
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджетаза счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

040
"Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешіге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
044
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерінің сомасын қайтару

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13537
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
13537
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13537
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16714
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
124
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
16714
008
Освещение улиц населенных пунктов
9107
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5684
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1923
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
33879
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
33879
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
33879
12
Транспорт и коммуникации
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
2824
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
2824
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
13537
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13537
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
13537
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
16714
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың , ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16714
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
9107
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
5684
010
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1923
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
33879
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
33879
006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
33879
12
Көлік және коммуникация
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
045
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
13
Басқалар
2824
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2824
040
"Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешіге арналған іс-шараларды іске асыру