О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 6 июня 2023 года № 14-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176295) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы –8 530 287 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 909 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 62 592 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 544 888 тысяч тенге;
2) затраты - 8 646 959 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 583 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 19 117 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 118 255 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 118 255 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов - 19 117 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 116 672 тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 863 865 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 180 336 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 116 886 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 67 224 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 62 339 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 133 963 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 166 731 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 136 386 тысяч тенге".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 292 491 тысяч тенге, в том числе:
дополнить строками следующего содержания:
37 628 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
6 256 тысяч тенге – на текущее расходы учреждений соц защиты;
6 240 тысяч тенге – на текущее расходы, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт зданий учреждений культуры;

Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 маусымдағы № 14-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176295 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2,3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 530 287 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 909 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 592 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 741 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 544 888 мың теңге;
2) шығындар – 8 646 959 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 583 мың теңге
бюджеттік кредиттер - 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 117 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 118 255 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 118 255 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 117 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 116 672 теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 863 865 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 180 336 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 116 886 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 67 224 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 62 339 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 133 963 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 166 731 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 136 386 мың теңге көзделсін.".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 292 491 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мынандай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге– 37 628 мың теңге.
Әлеуметтік қорғау саласы бойынша ағымдағы шығындар – 6 256 мың теңге.
Мәдениет саласының материалдық-техникалық базасын нығайту және ғимаратты күрделі жөндеу – 6 240 мың теңге.

63 667 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
20 000 тысяч тенге – на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
88 000 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;
60 000 тысяч тенге - на установку ограждения на полигонах ТБО, приобретение ангара и установки по сортировке мусора;
5000 тысяч тенге – на проведение агитационных работ по экологическому просвещению населения.
5700 тысяч тенге – на озеленение населенных пунктов по предвыборной программе партии "АМАNAT".".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 286 977 тысяч тенге, в том числе:
дополнить строками следующего содержания:
727 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
580 644 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
300 000 тысяч тенге - на строительство жилья;
13 617 тысяч тенге - на разработку ПСД и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
55 000 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
1 336 989 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

Қысқы дайындық жұмыстарын жүргізу – 63 667 мың теңге.
Елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалық жұмыстары – 20 000 мың теңге.
Арнайы техника сатып алуға – 88 000 мың теңге.
ҚТҚ полигондарында қоршау орнатуға, ангар сатып алуға және қоқысты сұрыптау қондырғыларына – 60 000 мың теңге.
Ауылдық елді мекендерде халықтық экологиялық ағарту насихаттау жұмыстарфын жүргізу – 5000 мың теңге.".
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 5700 мың теңге.
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 286 977 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мынандай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту – 727 мың теңге.
Ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамыту – 580 644 мың теңге.
Тұрғын үй құрылысын салу – 300 000 мың теңге.
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымда жобалау, дамыту және (немесе) жайлатыруға – 13 617 мың теңге;
Дене шынықтыру және спорт саласындағы нысандарды дамыту – 55 000 мың теңге.
Көлік инфрақұрылымын дамыту – 1 336 989 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А.Рахметов) жүктелсін.

1 158 048
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
285 149
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 648
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
46 648
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
154 915
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
154 915
003
Капитальные расходы государственного органа
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
83 586
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
83 586
02
Финансовая деятельность
3 253
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 253
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
753
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 500
09
Прочие государственные услуги общего характера
869 646
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
174 030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
31 515
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
142 515
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
54 443
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54 443
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
30 184
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 184
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
543 236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
70 557
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
472 679
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
67 753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

1 158 048
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
285 149
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 648
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 648
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
154 915
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
154 915
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
83 586
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
83 586
02
Қаржылық қызмет
3 253
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 253
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
753
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 500
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
869 646
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
174 030
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 515
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
142 515
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
54 443
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 443
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 184
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 184
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
543 236
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 557
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
472 679
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
67 753
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер