Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества сельских округов Исатайского района Атырауской области
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2023 года № 53-VIII
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Аккистауского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Тущыкудукского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Камыскалинского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Жанбайского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Нарынского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 5 к настоящему решению.
6. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Зинеденского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 6 к настоящему решению.
7. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Исатайского сельского округа Исатайского района Атырауской области согласно приложению 7 к настоящему решению.

Атырау облысы Исатай ауданының ауылдық округтерінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 53-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Аққыстау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Тұщықұдық ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Қамысқала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
4. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Жанбай ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
5. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Нарын ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
6. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Зинеден ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
7. Осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Атырау облысы Исатай ауданы Исатай ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.

8. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Аккыстауского сельского округа Исатайского района Атырауской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Аккыстауского сельского округа Исатайского района Атырауской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Аккыстауского сельского округа.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) сельского округа в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно – территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория сельского округа подразделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом сельского округа созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах сельского округа.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 1 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Аққыстау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Атырау облысы Исатай ауданы Аққыстау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Аққыстау ауылдық округі тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – ауылдық округ тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік - аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін ауылдық округ аумағы учаскелерге (ауылдар, көшелер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Ауылдық округ әкімі ауылдық округ шегінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы жергілікті қоғамдастықтың халқын ауылдық округтің әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етеді.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким сельского округа или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным Исатайским районным маслихатом.

8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округтің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауылдық округтің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдық округ тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Исатай аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының қатысушылары ұсынады.

10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима сельского округа.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:

10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін ауылдық округ әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:

1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;

1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);

2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Тущыкудыкского сельского округа Исатайского района Атырауской области
Село Тущыкудык (названия улиц)
Количество представителей (человек)
Абай, О.Нағиев, Х.Дайырова, Болашақ, Х.Пазылұлы
1
Ж.Мырзағалиев, Қ.Каримов, Е.Қазақстан
1
А.Құрманов, М.Қалиев, І.Сембаев, Т.Башпанов
1
Ғ.Рамазанов, Ақжол, Қ.Жонабаев, Күнбатыс,Тасарал, Ә.Қалимов
1
Айбас, Қызыл үй,Бегайдар
1
А.Смағұлов, Бақсай, Ш.Шәріпов, Болат жол, Ш.Қабделов,Нарын, Т.Шайхимов
2
Жамбыл, Мұнайшы,Атамекен
1
Амангелді, Ә.Қаражанов, Барлаушы, Бірлік ту
1
Аққыстау, Ғ.Өтеков
1
Всего
10
Приложение 3
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Камыскалинского сельского округа Исатайского района Атырауской области

2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Атырау облысы Исатай ауданы Тұщықудық ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Тұщықұдық ауылы (көше атаулары)
Өкілдерінің саны (адам)
Абай, О.Нағиев, Х.Дайырова, Болашақ, Х.Пазылұлы
1
Ж.Мырзағалиев, Қ.Каримов, Е.Қазақстан
1
А.Құрманов, М.Қалиев, І.Сембаев, Т.Башпанов
1
Ғ.Рамазанов, Ақжол, Қ.Жонабаев, Күнбатыс,Тасарал, Ә.Қалимов
1
Айбас, Қызыл үй,Бегайдар
1
А.Смағұлов, Бақсай, Ш.Шәріпов, Болат жол, Ш.Қабделов,Нарын, Т.Шайхимов
2
Жамбыл, Мұнайшы,Атамекен
1
Амангелді, Ә.Қаражанов, Барлаушы, Бірлік ту
1
Аққыстау, Ғ.Өтеков
1
Барлығы
10
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 3 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Қамысқала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары

2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Камыскалинского сельского округа Исатайского района Атырауской области
Село Камыскала (названия улиц)
Количество представителей (человек)
З.Қарабалин, Қ.Хисин көшесі
1
И.Шөкетаев, С.Әдиев көшесі
1
Ғ.Жәңгіров, Ж.Айтбаев көшесі
1
Қ.Сахуалин, М.Қалиев, Ұ.Сапарғалиева көшесі
1
А.Жұбанов, С.Жұмағалиев көшесі
1
А.Иманов, З.Абежанов, Ш.Сариев, Ж.Жабаев көшесі
1
Т.Даулетияров, Қамысқала, М.Қостамбаев, Қ.Қасымов көшесі
1
Ы.Әбілов, Х.Балмолдин, И.Жұбанов
1
Ұ.Сабыров
1
Жасқайрат елді мекені
1
Всего
10
Приложение 4
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Жанбайского сельского округа Исатайского района Атырауской области

2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Атырау облысы Исатай ауданы Қамысқала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Қамысқала ауылы (көше атаулары)
Өкілдерінің саны (адам)
З.Қарабалин, Қ.Хисин көшесі
1
И.Шөкетаев, С.Әдиев көшесі
1
Ғ.Жәңгіров, Ж.Айтбаев көшесі
1
Қ.Сахуалин, М.Қалиев, Ұ.Сапарғалиева көшесі
1
А.Жұбанов, С.Жұмағалиев көшесі
1
А.Иманов, З.Абежанов, Ш.Сариев, Ж.Жабаев көшесі
1
Т.Даулетияров, Қамысқала, М.Қостамбаев, Қ.Қасымов көшесі
1
Ы.Әбілов, Х.Балмолдин, И.Жұбанов
1
Ұ.Сабыров
1
Жасқайрат елді мекені
1
Барлығы
10
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 4 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Жанбай ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары

2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Жанбайского сельского округа Исатайского района Атырауской области
Село Жанбай (названия улиц)
Количество представителей (человек)
Мүсілім Нұрмұханов, Нарын
1
Амангелді Иманов
1
Тайыр Нысанов
1
Исатай Тайманов, Егемен Қазақстан, Мектеп
1
Бауыржан Момышұлы
1
Сәкен Сейфуллин, Қазақауыл
1
Зинеден Құрасұлы, Арон Аюпов,
Көбен Жұмалиев, Мағаз Ескалиев
1
Қызылбас
1
Хамидолла Наубетов
1
Қызтуған, Жаңаталап
1
Всего
10
Приложение 5
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Нарынского сельского округа Исатайского района Атырауской области

2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Атырау облысы Исатай ауданы Жанбай ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Жанбай ауылы (көше атаулары)
Өкілдер саны (адам)
Мүсілім Нұрмұханов, Нарын
1
Амангелді Иманов
1
Тайыр Нысанов
1
Исатай Тайманов, Егемен Қазақстан,
Мектеп
1
Бауыржан Момышұлы
1
Сәкен Сейфуллин, Қазақауыл
1
Зинеден Құрасұлы, Арон Аюпов,
Көбен Жұмалиев, Мағаз Ескалиев
1
Қызылбас
1
Хамидолла Наубетов
1
Қызтуған, Жаңаталап
1
Барлығы
10
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 5 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Нарын ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары

9. Кандидатуры представителей жителей сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным Исатайским районным маслихатом.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима сельского округа.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Нарынского сельского округа Исатайского района Атырауской области
Село Нарын (названия улиц)
Количество представителей (человек)
Теміржол
1
И.Тайманов, Бейбітшілік, Ж.Қуанышев
1
Н.Сүгірұлы, Ынтымақ, Достық
1
Ө.Ихсанов, Қ.Шамахов, Ақтөбе
1
Ғ.Хайрошев, Ж.Түнешов, Жетіауыл
1
Всего
5
Приложение 6
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Зинеденского сельского округа Исатайского района Атырауской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Зинеденского сельского округа Исатайского района Атырауской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Зинеденского сельского округа.

9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдық округ тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Исатай аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін ауылдық округ әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Атырау облысы Исатай ауданы Нарын ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Нарын ауылы (көше атаулары)
Өкілдерінің саны (адам)
Ынтымақ, Достық
1
Шұғыла, Мектеп, Болатжол
1
Ардагер, Жаңа құрылыс
1
Парасат, Ұстаздар, Мұнайшы
1
Мерей, Арай
1
Барлығы
5
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 6 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Зинеден ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Атырау облысы Исатай ауданы Аққыстау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Зинеден ауылдық округі тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима сельского округа.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Зинеденского сельского округа Исатайского района Атырауской области
Село Зинеден (названия улиц)
Количество представителей (человек)
Қапизолла Қуанышбаев көшесі, Қазақстан көшесі, Атамекен көшесі
1
Жастар көшесі, Ынтымақ көшесі
1
Шамшырақ көшесі, Каспий көшесі, Толқынды көшесі
1
Достық көшесі, Елорда көшесі, Мұнайшы көшесі
1
Азаттық көшесі, Ақ шағала көшесі
1
Всего
5
Приложение 7
к решению Исатайского
районного маслихата от 14
декабря 2023 года № 53-VIII
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Исатайского сельского округа Исатайского района Атырауской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Исатайского сельского округа Исатайского района Атырауской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Исатайского сельского округа.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) сельского округа в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно – территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.

11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін ауылдық округ әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Атырау облысы Исатай ауданы Зинеден ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Зинеден ауылы (көше атаулары)
Өкілдерінің саны (адам)
Қапизолла Қуанышбаев көшесі, Қазақстан көшесі, Атамекен көшесі
1
Жастар көшесі, Ынтымақ көшесі
1
Шамшырақ көшесі, Каспий көшесі, Толқынды көшесі
1
Достық көшесі, Елорда көшесі, Мұнайшы көшесі
1
Азаттық көшесі, Ақ шағала көшесі
1
Барлығы
5
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
14 желтоқсандағы № 53-VIII
шешіміне 7 қосымша
Атырау облысы Исатай ауданы Исатай ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Атырау облысы Исатай ауданы Аққыстау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Исатай ауылдық округі тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – ауылдық округ тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік - аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.