Об утверждении бюджета Индерского района на 2024-2026 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2023 года № 60-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 391 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 915 752 тысяч тенге;
не налоговые поступления – 65 472 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 396 741 тысяч тенге;
2) затраты – 8 425 594 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 074 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 460 175 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 460 175 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 35 074 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 425 101 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 18.03.2024 № 81-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 2 342 616 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 28 977 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 35 074 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

2024-2026 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 60-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1) кірістер – 7 391 565 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 915 752 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері –5 396 741 мың теңге;
2) шығындар – 8 425 594 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 35 074 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 35 074 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 460 175мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 460 175 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 35 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 425 101 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық маслихатының 18.03.2024 № 81-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 2 342 616 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 28 977 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 35 074 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 222 556 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 2 823 334 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 18.03.2024 № 81-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 222 556 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 823 334 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы, нысаналы даму трансферттері және кредиттер көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық маслихатының 18.03.2024 № 81-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

66 443
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 846
015
Капитальные расходы государственного органа
1 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 097
467
Отдел строительства района (города областного значения)
58 604
040
Развитие объектов государственных органов
58 604
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 507
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне (города областного значения)
24 507
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
726 297
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
128 716
013
Капитальные расходы государственного органа
2 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
595 081
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
23 928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
23 928
02
Оборона
20 378
1
Военные нужды
17 074
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 074
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 074
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 304
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 304
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 239
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 065
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
474 536
1
Социальное обеспечение
141 465
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 465
005
Государственная адресная социальная помощь
141 465
2
Социальная помощь
242 966
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 966
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

66 443
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 846
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 097
467
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
58 604
040
Мемлекеттік органдарын объектілерін дамыту
58 604
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24 507
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 507
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
726 297
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 716
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
595 081
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
23 928
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 928
02
Қорғаныс
20 378
1
Әскери мұқтаждар
17 074
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 074
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 074
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 304
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 304
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 239
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдiмекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 065
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
474 536
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
141 465
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 465
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141 465
2
Әлеуметтiк көмек
242 966
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 966
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

23 659
006
Оказание жилищной помощи
1 893
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98 819
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 123
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
48 111
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
68 361
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90 105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 105
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
41 556
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
255
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
31 794
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 523 722
1
Жилищное хозяйство
2 177 321
467
Отдел строительства района (города областного значения)
993 891
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
696 946
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
116 445
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
180 500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 183 430
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
802
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондаминиумов
3 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
147 528
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 032 100
2
Коммунальное хозяйство
242 706
467
Отдел строительства района (города областного значения)
500
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

23 659
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 893
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98 819
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 123
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
48 111
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
68 361
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90 105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 105
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 556
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдердіесептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
255
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31 794
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 000
07
Тұрғынүй- коммуналдық шаруашылық
2 523 722
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 177 321
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
993 891
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
696 946
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
116 445
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
180 500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 183 430
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
802
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
147 528
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 032 100
2
Коммуналдық шаруашылық
242 706
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
500
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі