О внесении изменений в решение Макатского районного маслихата от 13 декабря 2022 года № 147-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2023 года № 61-VIII
Мақатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 13 декабря 2022 года № 147-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы" (опубликовано 4 января 2023 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 160 882 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 436 598 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 792 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 659 054 тысяч тенге;
2) затраты – 9 462 579 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 040 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 390 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 300 657 тысяч тенге:
поступление займов – 10 350 тысяч тенге;

Мақат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 147-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 61-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 147-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (2023 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 9 160 882 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 436 598 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 792 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 659 054 мың теңге;
2) шығындар - 9 462 579 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -1 040 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 10 350 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 11 390 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 300 657 теңге:
қарыздар түсімі – 10 350 мың теңге;

25978
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
25978
02
Оборона
1365
1
Военные нужды
665
122
Аппарат акима района (города областного значения)
665
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
665
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
700
122
Аппарат акима района (города областного значения)
700
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
700
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31985
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
31985
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31985
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31985
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
509191
1
Социальное обеспечение
34569
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23243
005
Государственная адресная социальная помощь
23243
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
11326
010
Государственная адресная социальная помощь
11326
2
Социальная помощь
455987
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
164876
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответсвии с законодательсвом Республики Казахстан
25237
006
Оказание жилищной помощи
32
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54272
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1398
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16545
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
22446
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
44946
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

25978
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25978
02
Қорғаныс
1365
1
Әскери мұқтаждар
665
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
665
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
665
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
700
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
700
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өоттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарды құрылдмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
700
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31985
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
31985
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31985
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
31985
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
509191
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
34569
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
23243
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23243
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
11326
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11326
2
Әлеуметтік көмек
455987
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
164876
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25237
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54272
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1398
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16545
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
22446
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
44956
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

291111
004
Программа занятости
95580
007
Оказание жилищной помощи
122
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1268
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77636
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23668
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
37168
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
32488
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
23181
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18635
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18352
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
18312
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
40
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
283
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
283
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3347661
1
Жилищное хозяйство
2551835
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
306318
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
306318
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2226651
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
104771
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1850680
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
271200
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
18866
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
18866
2
Коммунальное хозяйство
49119
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

291111
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95580
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
122
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1268
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77636
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23668
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
37168
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
32488
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
23181
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18635
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
18352
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жқніндегі қызметтер
18312
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерше ақы төлеу
40
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
283
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
283
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3347661
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2551835
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
306318
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
306318
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2226651
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және немесе сатып алу
104771
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1850680
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
271200
479
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
18866
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18866
2
Коммуналдық шаруашылық
49119
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі