Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 89-VIII
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 212 133 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 351 340 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61 486 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 791 257 тысяч тенге;
2) затраты – 14 212 133 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 376 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 103 376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103 376 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 103 376 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 022 546 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2024 год в сумме 1 487 641 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 157 720 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 100 741 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 79 946 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 77 104 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 79 964 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 69 138 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 58 194 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 91 949 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 82 638 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 56 341 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 63 856 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 76 106 тысяч тенге;
Бокейханскому сельскому округу 81 602 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 77 127 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 86 123 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 89-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 212 133 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 351 340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61 486 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 050 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 791 257 мың теңге;
2) шығындар – 14 212 133 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 103 376 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 103 376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103 376 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 103 376 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 022 546 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 487 641 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 157 720 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 100 741 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 79 946 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 77 104 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 79 964 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 69 138 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 58 194 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 91 949 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 82 638 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 56 341 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 63 856 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 76 106 мың теңге;
Бөкейхан ауылдық округіне 81 602 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 77 127 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 86 123 мың теңге;

Коптогайскому сельскому округу 53 692 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 72 365 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 70 927 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 103 376 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Г. Калиева
Приложение 1
к решению районного
маслихата № 89-VІIІ от 25
декабря 2023 года
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Көптоғай ауылдық округіне 53 692 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 72 365 мың теңге.
4. 2024 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 70 927 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 103 376 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Г. Калиева
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 89-VIІI шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер