О присвоении наименований и переименовании некоторых улиц города Арыс
Совместные постановление акимата Туркестанской области от 19 декабря 2023 года № 287 и решение маслихата Туркестанской области от 13 декабря 2023 года № 7/95-VIII
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения города Арыс и на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 21 июня 2023 года, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить безымянным улицам города Арыс следующие наименования:
безымянной улице — улица Оймауыт;
безымянной улице — улица Шаған;
безымянной улице — улица Шарын;
безымянной улице — улица Оқжетпес;
безымянной улице — улица Торғай;
безымянной улице — улица Баянауыл;
безымянной улице — улица Ақмешіт;
безымянной улице — улица Сарайшық;
безымянной улице — улица Жидебай;
безымянной улице — улица Арасан;
безымянной улице — улица Жасөркен.
2. Переименовать следующие улицы города Арыс:
улицу А.Ешназарова — на улицу Сарыарқа;
улицу А.Ешназарова — на улицу Үшарал;
улицу А.Ешназарова — на улицу Ақбиік;
улицу А.Ешназарова — на улицу Ұлытау;
улицу А.Ешназарова — на улицу Қазығұрт;
улицу Жаңаауыл – на улицу Мойынқұм;
улицу Өркениет — на улицу Өрнек;
улицу Екпінді — на улицу Сығанақ;
улицу Абай Құнанбаев — на улицу Роза Бағланова;
улицу Шәкәрім Құдайберді — на улицу Хиуаз Доспанова;
улицу Тұрар Рысқұлов — на улицу Әзілхан Нұршайықов;
улицу Жүсіпбек Аймауытов — на улицу Шерхан Мұртаза;
улицу Ахмет Байтұрсынов — на улицу Жұмат Шанин.
3. Государственному учреждению "Управление культуры и туризма Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного постановления и решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения маслихата Туркестанской области возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.

Арыс қаласының кейбір көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 287 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 7/95-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Арыс қаласы халқының пікірін ескере отырып және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2023 жылғы 21 маусымдағы қорытындысы негізінде Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының атауы жоқ көшелеріне келесі атаулар берілсін:
атауы жоқ көшені — Оймауыт көшесі;
атауы жоқ көшені — Шаған көшесі;
атауы жоқ көшені — Шарын көшесі;
атауы жоқ көшені — Оқжетпес көшесі;
атауы жоқ көшені — Торғай көшесі;
атауы жоқ көшені — Баянауыл көшесі;
атауы жоқ көшені — Ақмешіт көшесі;
атауы жоқ көшені — Сарайшық көшесі;
атауы жоқ көшені — Жидебай көшесі;
атауы жоқ көшені — Арасан көшесі;
атауы жоқ көшені — Жасөркен көшесі.
2. Арыс қаласының келесі көшелері қайта аталсын:
А.Ешназаров көшесі — Сарыарқа көшесі;
А.Ешназаров көшесі — Үшарал көшесі;
А.Ешназаров көшесі — Ақбиік көшесі
А.Ешназаров көшесі — Ұлытау көшесі;
А.Ешназаров көшесі — Қазығұрт көшесі;
Жаңаауыл көшесі — Мойынқұм көшесі;
Өркениет көшесі — Өрнек көшесі;
Екпінді көшесі — Сығанақ көшесі;
Абай Құнанбаев көшесі — Роза Бағланова көшесі;
Шәкәрім Құдайберді көшесі — Хиуаз Доспанова көшесі;
Тұрар Рысқұлов көшесі — Әзілхан Нұршайықов көшесі;
Жүсіпбек Аймауытов көшесі — Шерхан Мұртаза көшесі;
Ахмет Байтұрсынов көшесі — Жұмат Шанин көшесі.
3. "Түркістан облысы мәдениет және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен қаулы мен шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы бірлескен қаулы мен шешімнің ресми жарияланғанынан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы және Түркістан облыстық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

5. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Сатыбалды
Председатель областного маслихата Н. Абишов

5. Осы бірлескен қаулы және шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д.Сатыбалды
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Әбішов