О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 20 декабря 2022 года № 202 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 16 мая 2023 года № 17
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 202 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175841) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 209 045 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2673 469 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 95 147 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 688 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 415 741 тысяч тенге;
2) затраты – 18 479 151 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 038 814 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 583 635 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 544 821 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 308 920 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 308 920 тысяч тенге:
поступления займов – 1 583 635 тысяч тенге;
погашение займов – 544 821 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 270 106.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 56 000 тысяч тенге.".
2. Приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Кентауского городского маслихата К.Елеусизов
Приложение к решению
Кентауского городского
маслихата
от 16 мая 2023 года
№ 17
Приложение 1 к решению
Кентауского городского
маслихата
от 20 декабря 2022 года
№ 202
Городской бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

Кентау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 202 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 17 шешiмi
ШЕШТІ:
1. Кентау қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 202 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175841 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 209 045 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 673 469 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 95 147 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 24 688 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 15 415 741 мың теңге;
2) шығындар – 18 479 151 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 038 814 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 583 635 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 544 821 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 308 920 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 308 920 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 583 635 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 544 821 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 270 106.".
3 тармақ жаңа редақцияда жазылсын:
"3. Қала әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 56 000 мың теңге сомасында белгіленсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы К.Елеусизов
Кентау қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
16 мамырдағы № 17
шешіміне қосымша
Кентау қалалық
мәслихатының 2022 жылғы
20 желтоқсандағы № 202
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3

1 316
9
Прочие государственные услуги общего характера
176 095
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
55 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
55 785
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 839
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 517
015
Капитальные расходы государственного органа
1 322
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 382
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8 382
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
54 089
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
50 089
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 000
02
Оборона
1 568 095
1
Военные нужды
28 861
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 861
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
28 861
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 539 234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 539 234
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 508 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31 234
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31 527
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
31 527
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 447
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
29 447
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 080
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 080
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 128 653
1
Социальное обеспечение

1 316
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
176 095
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
55 785
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 785
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 839
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 517
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 322
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 382
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 382
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
54 089
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 089
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 000
02
Қорғаныс
1 568 095
1
Әскери мұқтаждар
28 861
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 861
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
28 861
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 539 234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 539 234
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 508 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31 234
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31 527
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
31 527
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 447
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
29 447
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 080
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 080
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 128 653
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру

1 041 660
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 041 660
005
Государственная адресная социальная помощь
1 040 625
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
2 984 689
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 984 689
002
Программа занятости
1 809 483
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 835
006
Оказание жилищной помощи
990
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
265 448
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 935
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
376 685
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
20 232
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
364 970
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
133 111
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102 304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 781
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 239
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
37 129
062
Развитие системы квалификаций
155
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 080 284
1
Жилищное хозяйство
2 929 882
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 797 128
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 782
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 041 660
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 041 660
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 040 625
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
2 984 689
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 984 689
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 809 483
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 835
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
990
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
265 448
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 935
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
376 685
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20 232
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
364 970
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
133 111
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102 304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102 304
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 781
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 239
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37 129
062
Біліктілік жүйесін дамыту
155
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 080 284
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 929 882
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 797 128
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 782
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру