О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2023 года № 70
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 736 824 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 029 574 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 104 963 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 177 377 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 424 910 тысяч тенге;
2) затраты – 18 749 330 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 808 804 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2 353 013 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 544 209 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 25 650 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 25 650 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 846 960 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 846 960 тысяч тенге:
поступления займов – 2 353 013 тысяч тенге;
погашение займов – 544 209 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 38 156 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 07.08.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 1 710 043 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 323 416 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 13.02.2024 № 86 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.04.2024 № 104 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 316 198 тысяч тенге, согласно приложению 4, в том числе:
село Ащысай 66 396 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 70 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 736 824 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 029 574 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 104 963 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 177 377 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 15 424 910 мың теңге;
2) шығындар – 18 749 330 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 808 804 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 353 013 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 544 209 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 25 650 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 25 650 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 846 960 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 846 960 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 2 353 013 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 544 209 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 38 156 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 07.08.2024 № 125 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмімен.
2. 2024 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 710 043 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 323 416 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 13.02.2024 № 86 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.04.2024 № 104 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
4. 2024 жылға қала бюджетінен ауыл бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 316 198 мың теңге болып 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ащысай ауылы 66 396 мың теңге;

9 225
006
Оказание жилищной помощи
1 025
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
378 264
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 867
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
410 444
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
20 940
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
534 154
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 273
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 472
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 102
021
Капитальные расходы государственного органа
275
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
38 424
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 333 238
1
Жилищное хозяйство
1 249 242
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 044 724
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
112 962
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
266 132
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
665 630
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
204 518
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
198 518
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 000
2
Коммунальное хозяйство
1 143 886
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 143 886
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
925 243
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

9 225
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 025
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
378 264
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 867
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
410 444
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20 940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
534 154
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 273
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 472
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 102
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
275
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38 424
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 333 238
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 249 242
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 044 724
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
112 962
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
266 132
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
665 630
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
204 518
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
198 518
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 000
2
Коммуналдық шаруашылық
1 143 886
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 143 886
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
925 243
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру