О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2022 года № 24/232-VІІ "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 12 мая 2023 года № 2/7-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24/232-VІІ (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176223, опубликованного в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 декабря 2022 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 649 325 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 717 855 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 610 378 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 331 003 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 990 089 тысяч тенге;
2) затраты – 79 045 346 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 287 157 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 287 157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 22 316 822 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 22 316 822 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 22 424 621 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 799 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 46,9 процентов, в областной бюджет 53,1 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50,0 процентов, в областной бюджет 50 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/232-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 2/7-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/232-VІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176223 нөмірімен тіркелген, 2022 жылғы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 101 649 325 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 717 855 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 610 378 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 331 003 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 58 990 089 мың теңге;
2) шығындар – 79 045 346 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 287 157 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 287 157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 22 316 822 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 22 316 822 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 22 424 621 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 799 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 46,9 пайыз, облыстық бюджетке 53,1 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз болып белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 350 000 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 12 мая 2023 года № 2/7-VIІI
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24/232-VII
Городской бюджет на 2023 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

"4. Қала әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 350 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 2/7-VIІІ шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24/232-VIІ шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер