О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2022 года № 24/232-VІІ "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 3 ноября 2023 года № 8/38-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24/232-VІІ (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176223, опубликованного в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 декабря 2022 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 325 987 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 363 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 279 135 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 831 003 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 852 759 тысяч тенге;
2) затраты – 96 531 728 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 287 157 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 287 157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 12 507 102 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 12 507 102 тысяч тенге:
поступление займов – 11 309 720 тысяч тенге;
погашение займов – 23 924 621 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 799 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 46,0 процентов, в областной бюджет 54,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50,0 процентов, в областной бюджет 50 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/232-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 8/38-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/232-VІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176223 нөмірімен тіркелген, 2022 жылғы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 109 325 987 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 19 363 090 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 279 135 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 831 003 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 62 852 759 мың теңге;
2) шығындар – 96 531 728 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 287 157 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 287 157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 12 507 102 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 12 507 102 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 309 720 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 924 621 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 799 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 46,0 пайыз, облыстық бюджетке 54,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз болып белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.