О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7/85-VІII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 21 911 613 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 681 660 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 192 930 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 077 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 011 946 тысяч тенге;
2)затраты – 21 944 447 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 609 969 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 688 409 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 440 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -642 803 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 642 803 тысяч тенге:
поступление займов – 688 409 тысяч тенге;
погашение займов – 78 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 834 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения  Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2024 № 26-202-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределенияпо корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 49 процентов, в областной бюджет 51 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 42,3 процентов, в областной бюджет 57,7 процентов;
по социальному налогу в бюджет района 47,3 процентов, в областной бюджет 52,7 процентов.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 12-86-VIII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №7/85-VІII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 21 911 613 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 681 660 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 192 930 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 077 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 011 946 мың теңге;
2)шығындар – 21 944 447 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 609 969 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 688 409 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 440 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -642 803 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 642 803 мың теңге:
қарыздар түсімі – 688 409 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 834 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 26-202-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 49 пайыз, облыстық бюджетке 51 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 42,3 пайыз, облыстық бюджетке 57,7 пайыз;
әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 47,3 пайыз, облыстық бюджетке 52,7 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения  Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 24.04.2024 № 17-129-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Установить объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет на 2024 год в сумме – 1 334 371 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов в общей сумме 290 572,0 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти 28 080,0 тысяч тенге;
сельский округКызылжар 26 049,0 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза 31 212,0 тысяч тенге;
сеьский округ Жыбек жолы 711,0 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек 18 523,0 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес 5 104,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжар 26 483,0 тысяч тенге;
сельский округКабланбек 7 209,0 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил 38 094,0 тысяч тенге;
сельский округ Жилга 29 695,0 тысяч тенге;
сельский округ Коктерек 3 026,0 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе 41 087,0 тысяч тенге;

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 17-129-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. 2024 жылы облыстық бюджетке аудан бюджетінен алып қоюлар – 1 334 371 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 290 572,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 28 080,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 26 049,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 31 212,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 711,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 18 523,0 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 5 104,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 26 483,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 7 209,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 38 094,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 29 695,0 мың теңге;
Көктерек кенті 3 026,0 мың теңге;
Жарты төбе ауылдық округі 41 087,0 мың теңге;

сельский округАлимтау 35 299,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 120 000 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2024 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года № 12-86-VIII
Районный бюджет на 2024 год

Әлімтау ауылдық округі 35 299,0 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 120 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С.Таскулов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2023 жыл
20 желтоқсандағы 12-86-VІІІ
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Топливно-энергетического комплекса и прочие услуги в сфере недропользования
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту