О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7/85-VІII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 19 922 661 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 718 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 312 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 13 063 858 тысяч тенге;
2)затраты – 20 541 296 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 106 160 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 184 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 440 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -724 795 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 724 795 тысяч тенге:
поступление займов – 770 401 тысяч тенге;
погашение займов – 78 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 834 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения  Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26.07.2024 № 20-153-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределенияпо корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 49 процентов, в областной бюджет 51 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 42,3 процентов, в областной бюджет 57,7 процентов;
по социальному налогу в бюджет района 47,3 процентов, в областной бюджет 52,7 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения  Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 24.04.2024 № 17-129-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 12-86-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №7/85-VІII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 19 922 661 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 718 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 312 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 13 063 858 мың теңге;
2)шығындар – 20 541 296 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 106 160 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 184 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 440 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге; мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -724 795 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 724 795 мың теңге:
қарыздар түсімі –770 401 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 834 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 26.07.2024 № 20-153-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 49 пайыз, облыстық бюджетке 51 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 42,3 пайыз, облыстық бюджетке 57,7 пайыз;
әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 47,3 пайыз, облыстық бюджетке 52,7 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 17-129-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

3. Установить объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет на 2024 год в сумме – 1 334 371 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов в общей сумме 290 572,0 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти 28 080,0 тысяч тенге;
сельский округКызылжар 26 049,0 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза 31 212,0 тысяч тенге;
сеьский округ Жыбек жолы 711,0 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек 18 523,0 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес 5 104,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжар 26 483,0 тысяч тенге;
сельский округКабланбек 7 209,0 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил 38 094,0 тысяч тенге;
сельский округ Жилга 29 695,0 тысяч тенге;
сельский округ Коктерек 3 026,0 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе 41 087,0 тысяч тенге;

3. 2024 жылы облыстық бюджетке аудан бюджетінен алып қоюлар – 1 334 371 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 290 572,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 28 080,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 26 049,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 31 212,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 711,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 18 523,0 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 5 104,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 26 483,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 7 209,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 38 094,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 29 695,0 мың теңге;
Көктерек кенті 3 026,0 мың теңге;
Жарты төбе ауылдық округі 41 087,0 мың теңге;

сельский округАлимтау 35 299,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 120 000 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2024 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года № 12-86-VIII
Районный бюджет на 2024 год

Әлімтау ауылдық округі 35 299,0 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 120 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С.Таскулов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2023 жыл
20 желтоқсандағы 12-86-VІІІ
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

112 430
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 723
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 382
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
23 382
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 382
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
23 382
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 112 908
1
Социальное обеспечение
64 590
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 590
005
Государственная адресная социальная помощь
64 590
2
Социальная помощь и социальное обеспечение
978 431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
978 431
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41 170
006
Оказание жилищной помощи
34 650
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
259 362
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 112
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166 284
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
107 738
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
350 115
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 887
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 887
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 353
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 534
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 436 745
1
Жилищное хозяйство
943 060
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
943 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
116 579
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

112 430
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 723
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 382
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
23 382
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 382
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
23 382
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 112 908
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
64 590
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 590
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 590
2
Әлеуметтiк көмек
978 431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
978 431
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41 170
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 650
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
259 362
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 112
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
166 284
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
107 738
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
350 115
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 887
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 887
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 353
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 534
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 436 745
1
Тұрғын үй шаруашылығы
943 060
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
943 060
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
116 579
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту