"О бюджете города, сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2023 года № 16-82-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 73-1 и 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 15-67-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы", маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 612 844 тысяч тенге:
налоговые поступления – 450 192 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 454 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 267 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 161 931 тысяч тенге;
2) затраты – 622 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 891 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 891 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 891 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2024 № 30-154-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 696 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 925 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 76 771 тысяч тенге;
2) затраты – 106 799 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 103 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 103 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2024 № 30-154-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

"2024-2026 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы"
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-82-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 15-67-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 612 844 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 450 192 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 454 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 267 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 161 931 мың теңге;
2) шығындар – 622 735 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 891 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 891 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 891 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 30-154-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 105 696 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 28 925 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 76 771 мың теңге;
2) шығындар – 106 799 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 103 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 103 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 30-154-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

3. Утвердить бюджет сельского округа Коксу на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 113 399 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 786 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 188 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 68 425 тысяч тенге;
2) затраты – 113 864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 465 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 465 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2024 № 30-154-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет сельского округа Узын ата на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 639 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 094 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 75 545 тысяч тенге;
2) затраты – 104 528 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -889 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 889 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 889 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2024 № 30-154-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет сельского округа им. Алатау батыра на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 460 тысяч тенге:
налоговые поступления – 47 018 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 64 355 тысяч тенге;
2) затраты – 113 558 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

3. Көксу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 113 399 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 44 786 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 188 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 68 425 мың теңге;
2) шығындар – 113 396 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 465 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 465 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 30-154-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. Ұзын ата ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 103 639 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 28 094 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 75 545 мың теңге;
2) шығындар – 104 528 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -889 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 889 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 889 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 30-154-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
5. Алатау батыр ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 111 460 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 47 018 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 87 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 64 355 мың теңге;
2) шығындар – 113 558 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

22. Утвердить объемы субвенции на 2024 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 21 873 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2024 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению маслихата
Шардаринского района от 25 декабря
2023 года №16-82-VIII
Бюджет города Шардара на 2024 год

22. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 21 873 мың теңге болып бекітілсін.
23. Қала, ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
24. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№16-82-VIII шешіміне 1 қосымша
Шардара қаласының 2024 жылға арналған бюджет