О бюджете Зайсанского района на 2024-2026 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2023 года № 01-03/VIII-15-2
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года №9/69-VIIІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 085 599,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 050 152,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 141,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 986 306,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 996 926,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 287,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 116 298,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 011,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 614,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 614,0 тысяч тенге;
поступление займов – 116 298,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 684,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Учесть в районном бюджете на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 442 839,0 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов на 2024 год в сумме 439 844,0 тысяч тенге, в том числе:

2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 01-03/VIII-15-2 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Бюджет Кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы №9/69-VIIІ шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 085 599,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 050 152,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 141,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 986 306,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 996 926,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 287,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 116 298,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 011,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 614,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 614,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 116 298,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
2. Аудан бюджетіне 2024 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 442 839,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 439 844,0 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:

Айнабулакскому сельскому округу – 39 123,0 тысяч тенге;
Биржанскому сельскому округу – 44 837,0 тысяч тенге;
Дайырскому сельскому округу – 44 308,0 тысяч тенге;
Зайсанскому городскому округу – 63 516,0 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 46 464,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу – 53 975,0 тысяч тенге;
Кенсайскому сельскому округу – 50 707,0 тысяч тенге;
Сарытерекскому сельскому округу – 49 593,0 тысяч тенге;
Шиликтинскому сельскому округу – 47 321,0 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 41 986,0 тысяч тенге.

Айнабұлақ ауылдық округіне – 39 123,0 мың теңге;
Біржан ауылдық округіне – 44 837,0 мың теңге;
Дайыр ауылдық округіне – 44 308,0 мың теңге;
Зайсан қала округіне – 63 516,0 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 46 464,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне – 53 975,0 мың теңге;
Кеңсай ауылдық округіне – 50 707,0 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 49 593,0 мың теңге;
Шілікті ауылдық округіне – 47 321,0 мың теңге.
5. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының арналған резерві 41 986,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 1 055 813,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 487 654,0 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год кредит из республиканского бюджета в сумме 116 298,0 тысяч тенге для предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 055 813,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 487 654,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға 116 298,0 мың теңге сомасында кредит ескерілсін.

34 402,0
006
Оказание жилищной помощи
1 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 001,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
191 785,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72 687,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 687,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 287,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
817 331,0
1
Жилищное хозяйство
685 264,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
508 858,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
262 988,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
238 870,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 406,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176 406,0
2
Коммунальное хозяйство
131 267,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
131 267,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
104 206,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
27 061,0
3
Благоустройство населенных пунктов
800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
800,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
800,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
694 307,0
1
Деятельность в области культуры

34 402,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77 001,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
191 785,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72 687,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 687,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 287,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
817 331,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
685 264,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
508 858,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
262 988,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
238 870,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 406,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176 406,0
2
Коммуналдық шаруашылық
131 267,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
131 267,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
104 206,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
27 061,0
3
Елді-мекендерді көркейту
800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
800,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
800,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
694 307,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет