О бюджете города Алтай на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 10/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алтай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы – 1079808,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 616407,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3950,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 429451,2 тысяч тенге;
2) затраты – 1089352,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9544,5 тысяч тенге;
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9544,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9544,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 29.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в бюджете города Алтай на 2024 год объем трансфертов из республиканского бюджета в сумме 14,0 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть в бюджете города Алтай на 2024 год объем трансфертов из районного бюджета в сумме 143974,8 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Алтай қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 10/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Алтай қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1079808,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 616407,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3950,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 429451,2 мың теңге;
2) шығындар – 1089352,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9544,5 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9544,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9544,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 29.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Алтай қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен 14,0 мың теңге сомада трансферттер көлемі көзделсін.
2-1. 2024 жылға арналған Алтай қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен 143974,8 мың теңге сомада трансферттер көлемі көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 12.04.2024 № 13/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 29.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2-2. Предусмотреть в бюджете города Алтай на 2024 год объем трансфертов из областного бюджета в сумме 285462,4 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 12.04.2024 № 13/2-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 29.11.2024 № 23/2-VIII шешімдерімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2024 жылға арналған Алтай қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен 285462,4 мың теңге сомада трансферттер көлемі көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 30.07.2024 № 18/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 29.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение 1 к решению
маслихата района Алтай

Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 30.07.2024 № 18/2-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 29.11.2024 № 23/2-VIII шешімдерімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат төрағасы Л. Гречушникова
Алтай ауданының мәслихатының