О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2024-2026 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 12/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 867 949,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 279 263,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 710,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 578 976,0 тысяч тенге;
2) затраты – 913 564,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -45 615,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –45 615,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45 615,2 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2024 год в сумме 73 678,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 505 298,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 165,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 524,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 867 949,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 279 263,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 710,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 578 976,0 мың теңге;
2) шығындар – 913 564,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -45 615,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45 615,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 615,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 73 678,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 505 298,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 165,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 524,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

поступления трансфертов – 44 641,0 тысяча тенге;
2) затраты – 84 024,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 859,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 859,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 859,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2024 год в сумме 44 641,0 тысяча тенге.
6. Исключен решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно - Казахстанской области от 02.08.2024 № 20/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 153 105,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 345,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 109 562,0 тысячи тенге;
2) затраты – 164 389,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 284,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 284,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 284,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2024 год в сумме 48 289,0 тысяч тенге.

трансферттердің түсімдері – 44 641,0 мың теңге;
2) шығындар – 84 024,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 859,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 859,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –4 859,0 мың тенге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Первомайский кентінің бюджетінде 44 641,0 мың теңге сомасында 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 02.08.2024 № 20/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153 105,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 345,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 109 562,0 мың теңге;
2) шығындар – 164 389,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 284,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 284,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 284,8 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 48 289,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 61 273,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 992,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 483,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 917,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 592,0 тысячи тенге;
2) затраты – 110 019,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 027,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 11 027,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 027,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 10 664,0 тысячи тенге.
11-1. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 38 928,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 02.08.2024 № 20/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 161 240,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 664,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 61 273,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 992,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 483,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 917,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 592,0 мың теңге;
2) шығындар – 110 019,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 027,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 027,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 027,2 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 10 664,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
11-1. 2024 жылға арналған Шемонаиха ауданының Вавилон ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 38 928,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 02.08.2024 № 20/2-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімдерімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 161 240,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 664,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

16. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 37 959,0 тысяч тенге.
17. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 21 254,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
18. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 062,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 140,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 922,0 тысячи тенге;
2) затраты – 69 767,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 705,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3705,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 705,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
19. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 34 229,0 тысяч тенге.
20. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 15 693,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
21. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 389,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 492,0 тысячи тенге;

16. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 37 959,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
17. Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 21 254,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 062,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 140,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 922,0 мың теңге;
2) шығындар – 69 767,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 705,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 705,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 705,1 мың теңге.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 34 229,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
20. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 15 693,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 389,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 492,0 мың теңге;

неналоговые поступления – 1 529,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 68 368,0 тысяч тенге;
2) затраты – 92 333,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 944,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –4 944,6 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 944,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
22. Учесть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 35 529,0 тысяч тенге.
23. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 32 839,0 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 883,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 547,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 537,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 87 799,0 тысяч тенге;
2) затраты –116 088,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 205,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 205,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 205,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 02.08.2024 № 20/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
25. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 33 886,0 тысяч тенге.

салықтық емес түсімдер – 1 529,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 368,0 мың теңге;
2) шығындар – 92 333,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 944,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 944,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 944,6 мың теңге.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 35 529,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
23. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 32 839,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
24. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 883,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 547,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 537,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 87 799,0 мың теңге;
2) шығындар – 116 088,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 205,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 205,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 205,1 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 02.08.2024 № 20/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 33 886,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

26. Предусмотретьв бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 53 913,0 тысяч тенге.
27. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 497,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 206,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 291,0 тысяча тенге;
2) затраты – 52 930,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 433,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 433,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 433,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 27 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
28. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 31 317,0 тысяч тенге.
29. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 12 974,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 29 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 02.08.2024 № 20/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
30. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 603,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 121,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 182,0 тысячи тенге;
2) затраты – 73 204,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 53 913,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
27. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 497,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 206,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 291,0 мың теңге;
2) шығындар – 52 930,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 433,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 433,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 433,2 мың теңге.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 31 317,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 12 974,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 02.08.2024 № 20/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71 603,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 121,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 300,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63 182,0 мың теңге;
2) шығындар – 73 204,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 601,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 601,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 601,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 30 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
31. Учесть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 27 872,0 тысячи тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 601,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 601,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 601,0 мың теңге.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
31. Разин ауылдық округінің бюджетінде 27 872,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

32. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 35 310,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 32 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.11.2024 № 23/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
33. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

32. Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 310,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 23/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
33. Осы шешім 2024 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық мәслихатының