О внесении изменений и дополнения в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 22-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 17 апреля 2023 года № 2-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2022 года №22-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 533 715 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 364 514 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 437 555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 906 514 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 825 132 тысячи тенге;
2) затраты – 47 357 630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 176 085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 176 085 тысяч тенге:
поступления займов – 7 872 981 тысяча тенге;
погашение займов – 10 528 359 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 479 293 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 7 457 757 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 6 457 757 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 900 000 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 100 000 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 5 362 901 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 436 800 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 76 631 тысяча тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 115 594 тысячи тенге;
на обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью – 844 230 тысяч тенге;

Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-2 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 17 сәуірдегі № 2-2 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №22-2 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 533 715 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 364 514 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 437 555 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 906 514 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 825 132 мың теңге;
2) шығындар – 47 357 630 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 176 085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 176 085 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 872 981 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 528 359 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 479 293 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 7 457 757 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 6 457 757 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 900 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 100 000 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 362 901 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 436 800 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 76 631 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 115 594 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторлы - курорттық емделуге, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 844 230 мың теңге;

на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
на программу занятости – 1 044 096 тысяч тенге;
на развитие системы квалификаций – 783 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 8 698 тысяч тенге;
на проект "контракт поколений" – 1 152 тысячи тенге;
центру активного долголетия – 42 807 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 100 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 163 613 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 86 783 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 311 712 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 005 931 тысяча тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 111 933 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 1 011 103 тысячи тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 7 872 981 тысяча тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 872 981 тысяча тенге.";
дополнить пунктом 6 -1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков, сельского округа в общей сумме 1 299 454 тысячи тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уральского городского маслихата Е.Калиев
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата

мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
жұмыспен қамту бағдарламасы – 1 044 096 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 783 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 698 мың теңге;
"ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 1 152 мың теңге;
белсенді ұзақ өмір сүру орталығына – 42 807 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 100 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 163 613 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 86 783 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 311 712 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 005 931 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 111 933 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 011 103 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 7 872 981 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 872 981 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 299 454 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, селолық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е.Калиев
Орал қалалық мәслихатының