О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 22-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 6 декабря 2023 года № 6-3
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 22-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 624 461 тысяча тенге:
налоговые поступления – 27 554 482 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 234 807 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 426 855 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 408 317 тысяч тенге;
2) затраты – 56 672 356 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -343 361 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 343 361 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 704 534 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 704 534 тысячи тенге:
поступления займов – 9 889 586 тысяч тенге;
погашение займов – 8 664 345 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 479 293 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2023 год по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере 50%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере 15,47%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере 15,47%;
5) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере 15,47%.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 9 265 655 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 6 457 757 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 900 000 тысяч тенге;

Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-2 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы"шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 6-3 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-2 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 624 461 мың теңге:
салықтық түсімдер – 27 554 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 234 807 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 426 855 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 408 317 мың теңге;
2) шығындар – 56 672 356 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -343 361 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 343 361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 704 534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 704 534 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 889 586 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 664 345 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 479 293 мың теңге.";
4 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер бойынша есептелсін:
1) корпоративтік табыс салығы қалалық бюджетке 50% мөлшерде есепке алынады;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 15, 47% мөлшерде есепке алынады;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 100% мөлшерде есепке алынады;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 15,47% мөлшерде есепке алынады;
5) әлеуметтік салық қалалық бюджетке 15,47% мөлшерде есепке алынады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 9 265 655 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 6 457 757 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 900 000 мың теңге;

на развитие транспортной инфраструктуры – 100 000 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью – 1 358 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 708 800 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 97 740 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 5 264 168 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 380 800 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 72 631 тысяча тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 68 893 тысячи тенге;
на обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью – 1 260 054 тысячи тенге;
на программу занятости – 312 628 тысяч тенге;
центру активного долголетия – 31 315 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 31 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 765 111 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 153 951 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 153 514 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 993 168 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 1 011 103 тысячи тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 30 000 тысяч тенге;
Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 2 874 020 тысяч тенге:
на развитие коммунального хозяйства – 539 273 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 468 201 тысяча тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 866 546 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 9 889 586 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 9 889 586 тысяч тенге.";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков, сельского округа в общей сумме 1 622 265 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

көлік инфрақұрылымын дамытуға – 100 000 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторлы - курорттық емделуге, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 1 358 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 1 708 800 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 97 740 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 264 168 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 380 800 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 72 631 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 68 893 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторлы - курорттық емделуге, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 1 260 054 мың теңге;
жұмыспен қамту бағдарламасы – 312 628 мың теңге;
белсенді ұзақ өмір сүру орталығына – 31 315 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 31 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 765 111 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 153 951 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 153 514 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 993 168 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 011 103 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 30 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 2 874 020 мың теңге:
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 539 273 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 468 201 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 866 546 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 9 889 586 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 9 889 586 мың теңге.";
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, селолық округ бюджеттеріне нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 622 265 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, селолық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в размере 611 591 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уральского городского маслихата Е. Калиев
Приложение к решению
Уральского городского
маслихата
от 6 декабря 2023 года
№ 6-3
Приложение 1 к решению
Уральского городского
маслихата

"9. 2023 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві 611 591 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2023 жылғы 6 желтоқсаңдағы
№ 6-3 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының

511 185
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
55 257
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
54 535
003
Капитальные расходы государственного органа
0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
722
122
Аппарат акима района (города областного значения)
455 928
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
454 476
003
Капитальные расходы государственного органа
1 452
2
Финансовая деятельность
238 249
452
Отдел финансов района (города областного значения)
181 029
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
107 593
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
16 380
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
31 031
018
Капитальные расходы государственного органа
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
26 025
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
57 220
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
47 431
003
Капитальные расходы государственного органа
9 789
5
Планирование и статистическая деятельность
92 044
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
92 044
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
92 044
004
Капитальные расходы государственного органа
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 977 218
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
52 139
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
52 139
007
Капитальные расходы государственного органа
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 925 079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
281 352
013
Капитальные расходы государственного органа
40 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

511 185
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
55 257
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54 535
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
722
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
455 928
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
454 476
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 452
2
Қаржылық қызмет
238 249
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
181 029
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 593
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
16 380
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
31 031
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
26 025
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
57 220
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 431
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 789
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
92 044
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
92 044
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 044
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
1 977 218
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
52 139
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 139
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 925 079
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
281 352
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу