О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2023 года № 11-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 896 390 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 514 672 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 30 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 350 568 тысяч тенге;
2) затраты – 7 611 230 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 590 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 282 438 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 190 848 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 806 430 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 806 430 тысяч тенге;
поступление займов – 863 604 тысячи тенге;
погашение займов – 219 833 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 162 659 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.12.2024 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в районный бюджет на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 8-1 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".
3. Принять к сведению и руководству Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 8-1 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год:
Распределение сумм целевых текущих трансфертов, предусмотренных из республиканского бюджета на 2024 год:
-Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, в том числе:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 23 900 тысячи тенге;
санаторно-курортное лечение – 2 066 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 5 969 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 896 390 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 514 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 350 568 мың теңге;
2) шығындар – 7 611 230 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 590 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 282 438 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 190 848 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 806 430 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 806 430 мың теңге;
қарыздар түсімі – 863 604 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 219 833 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 162 659 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 25.12.2024 № 26-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 8-1 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 8-1 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін:
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
-Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер, оның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 23 900 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 2 066 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 5 969 мың теңге;

приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 88 219 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие, предусмотренных из республиканского бюджета на 2024-2026 годы:
-Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам:
строительство водопровода в селе Кабыл Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 170 849 тысяч тенге;
строительство главного водозабора и водопровода в селе Кабыршакты Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 53 420 тысячи тенге;
строительство дома культуры на 100 мест в селе Конеккеткен Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 261 657 тысяча тенге;
реконструкция (модернизация) внутрипоселковой дороги по улица Казахстан, улица Астана, улица Ж.Молдагалиева в селе Бударин Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие, предусмотренных из Национального фонда Республики Казахстан на 2024-2026 годы:
-Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам:
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры южного жилого района (водопроводных сетей) села Чапаево Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 97 586 тысяч тенге;
строительство водопровода в селе Кабыл Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 399 678 тысяч тенге;
строительство главного водозабора и водопровода в селе Кабыршакты Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
реконструкция (модернизация) внутрипоселковой дороги по улица Казахстан, улица Астана, улица Ж.Молдагалиева в селе Бударин Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов, предусмотренных бюджетам районов и города Уральска из областного бюджета на 2024 год:
-Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам:
выплата государственной адресной социальной помощи – 54 689 тысячи тенге;
гарантированный социальный пакет – 10 366 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 59 840 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Кабыршакты Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 373 549 тысячи тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Атамекен Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 95 843 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Шабдаржап Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 455 101 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тайпак Акжаикского района Западно-Казахстанской области (улицы Махамбета, Д. Нурпейсовой, Х. Чурина, Жамбыла, Т. Жумалиева) – 258 373 тысяч тенге.
Перечень местных бюджетных инвестиционных проектов на 2024 год:
-Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам:

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 88 219 мың теңге.
2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджеттен қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу:
-Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері:
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыл ауылында су құбырының құрылысы – 170 849 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыршақты ауылында бас су алғыш және су құбырының құрылысы – 53 420 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Көнеккеткен ауылындағы 100 орындық мәдениет үйінің құрылысы – 261 657 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Бударин ауылы Қазақстан көшесі, Астана көшесі, Ж.Молдағалиев көшесі бойындағы кентішілік жолды қайта құру (жаңарту) – 50 000 мың теңге.
2024-2026 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу:
-Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері:
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылының оңтүстік тұрғын ауданының (су желілері) инженерлік коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 97 586 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыл ауылында су құбырының құрылысы – 399 678 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыршақты ауылында бас су алғыш және су құбырының құрылысы – 100 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Бударин ауылы Қазақстан көшесі, Астана көшесі, Ж.Молдағалиев көшесі бойындағы кентішілік жолды қайта құру (жаңарту) – 50 000 мың теңге.
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық және Орал қаласының бюджеттеріне қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
-Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 54 689 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 10 366 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 59 840 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыршакты ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 373 549 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Атамекен ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 95 843 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Шабдаржап ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 455 101 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылында (Махамбет, Д.Нұрпейсова, Х.Чурин, Жамбыл, Т. Жұмалиев көшелері) ауылішілік жолдарын күрделі жөндеу – 258 373 мың теңге.
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі:
-Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері:

строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры южного жилого района (водопроводных сетей) села Чапаево Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 10 843 тысяч тенге;
строительство главного водозабора и водопровода в селе Кабыршакты Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 17 047 тысяч тенге;
строительство водопровода в селе Кабыл Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 44 409 тысячи тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 282 438 тысячи тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 282 438 тысячи тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в размере 190 849 тысяч тенге и вознаграждение по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в размере 30 944 тысяч тенге.
7. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;

Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылының оңтүстік тұрғын ауданының (су желілері) инженерлік коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 10 843 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыршақты ауылында бас су алғыш және су құбырының құрылысы – 17 047 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Қабыл ауылында су құбырының құрылысы – 44 409 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін кредиттердің жалпы сомасы 282 438 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 282 438 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 190 849 мың теңге бюджеттік кредиттерді және облыстық бюджеттен берілген 30 944 мың теңге бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар өтеу көзделсін.
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;

5) социальный налог, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 0%;
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

5) әлеуметтік салық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 0%.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

9. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2024 год в общей сумме – 1 169 019 тысяч тенге.
10. Утвердить объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления на 2024 год в размере – 687 771 тысяч тенге согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере – 53 696 тысячи тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата  С. Сиражев
Приложение 1 к решению
Акжаикского районного маслихата
от 22декабря 2023 года №11-2
Районный бюджет на 2024 год

9. Облыстық бюджеттен 2024 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 1 169 019 мың теңге болып белгіленсін.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін субвенция – 687 771 мың теңге көлемінде 4 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 53 696 мың теңге көлемінде бекітілсін.
12. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Сиражев
Ақжайық аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне 1 - қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

63851
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63851
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
63851
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49716
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49716
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49716
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
49716
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
1394589
1
Автомобильный транспорт
1394589
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1394589
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
67893
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
20814
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1305882
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
0
13
Прочие
475619
9
Прочие
475619
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
322992
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
4802
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

63851
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63851
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
63851
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49716
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49716
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49716
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49716
002
Ақпараттықжүйелерқұру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
1394589
1
Автомобиль көлігі
1394589
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1394589
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
67893
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
20814
051
Көлік инфрақұрылымның басым жобаларын іске асыру
1305882
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
0
13
Басқалар
475619
9
Басқалар
475619
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
322992
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4802
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

1500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
161640
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134330
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25529
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
108801
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27310
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27310
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
104627
1
Сельское хозяйство
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0
6
Земельные отношения
29662
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29662
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29662
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
0
004
Организация работ по зонированию земель
0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
74965
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74965
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
74965
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44436
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44436
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
44436
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44436
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0

1500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
161640
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134330
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25529
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
108801
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27310
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27310
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
104627
1
Ауыл шаруашылығы
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0
6
Жер қатынастары
29662
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29662
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29662
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру жөніндегі жұмыстар
0
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
74965
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74965
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
74965
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44436
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44436
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
44436
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44436
002
Ақпараттықжүйелерқұру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0