О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 августа 2023 года № 6-1
Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №24-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 959 652 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 353 749 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 551 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 133 439 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 451 913 тысяч тенге;
2) затраты – 14 864 671 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 600 884 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 857 919 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 257 035 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 505 903 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 505 903 тысячи тенге:
поступление займов – 1 628 474 тысячи тенге;
погашение займов – 445 433 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322 862 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5.Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 4 410 512 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 39 935 тысяч тенге;
на государственный социальный пакет – 14 019 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 9 712 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 73 450 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 434 384 тысячи тенге;
на развитие системы квалификаций - 207 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 063 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколений" - 576 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысячи тенге;

Бөрлі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 6-1 шешімі
Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 959 652 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 353 749 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 551 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 133 439 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 451 913 мың теңге;
2) шығындар – 14 864 671 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 600 884 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 857 919 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 035 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 505 903 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 505 903 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 628 474 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 445 433 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322 862 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 410 512 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 39 935 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 14 019 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 9 712 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 73 450 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 434 384 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға - 207 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 9 063 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына - 576 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге- 3 000 мың теңге;

установка комплекс блок модуля для водоснабжения в разъезд Пепел Бурлинского района – 12 800 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги села Канай Бурлинского района – 372 049 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения KL-BR-2 "Амангельды-Жарсуат", 0-12 километров Бурлинского района – 527 804 тысячи тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Бумаколь Бурлинского района – 420 578 тысяч тенге;
строительство девяти этажного многоквартирного жилого дома № 26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 695 813 тысяч тенге;
строительство девяти этажного многоквартирного жилого дома № 27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) - 679 086 тысяч тенге;
строительство инженерных сетей водоснабжения план детальной планировки "Жилой массив 2" города Аксай Бурлинского района – 28 653 тысячи тенге;
строительство внутрипоселковых и ведущей в село Аралтал дорог Бурлинского района – 53 675 тысяч тенге;
строительство дорог 7, 9, 11 микрорайона города Аксай Бурлинского района – 58 842 тысячи тенге;
строительство дорог 12, 13 микрорайона города Аксай Бурлинского района – 91 186 тысяч тенге;
реконструкция электролиний в селе Кентубек Бурлинского района – 352 388 тысяч тенге;
реконструкция электролиний в селе Успеновка Бурлинского района – 289 682 тысячи тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (пятно №39) – 27 988 тысяч тенге;
строительство призывного пункта в городе Аксай Бурлинского района (корректировка сметной документации без изменений технических решений) - 214 587 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата К.Ермекбаев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 22 августа 2023 года №6-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24-1
Районный бюджет на 2023 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Бөрлі ауданы Пепел ауылында кешенді-блок модуль орнату – 12 800 мың теңге;
Бөрлі ауданы Қанай ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 372 049 мың теңге;
Бөрлі ауданының "Амангелді-Жарсуат" аудандық маңызы бар КЛ-БР-2 0-12 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеу - 527 804 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бумакөл ауылының ауылішілік жолдарын күрделі жөндеу – 420 578 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 695 813 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 679 086 мың теңге;
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, "Тұрғын алабы 2" егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес сумен жабдықтау инженерлік желілерінің құрылысы – 28 653 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының Аралтал ауылына апаратын жолдың және кентішілік жолдарының құрылысы – 53 675 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласында 7,9,11 шағынаудан жолдарының құрылысы – 58 842 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласында 12,13 шағынаудан жолдарының құрылысы – 91 186 мың теңге;
Бөрлі ауданы Кеңтүбек ауылындағы электр желілерін қайта жаңғыртуға – 352 388 мың теңге;
Бөрлі ауданы Успен ауылындағы электр желілерін қайта жаңғыртуға – 289 682 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында тоғыз қабатты көп пәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№39 – дақ) – 27 988 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласындағы әскери жинақтау пунктінің құрылысы (техникалық шешімдерді өзгертпей сметалық құжаттаманы түзету) - 214 587 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К.Ермекбаев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 тамыздағы
№ 6-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-1 шешіміне 1 – қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

211696
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
88829
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51321
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156354
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153354
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54528
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1700
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3818
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
93101
062
Развитие системы квалификаций
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3881310
1
Жилищное хозяйство
2186029
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
497000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
52000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
440000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1659361
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1485899
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
173462
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
29668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
29668
005
Капитальные расходы государственного органа
0
2
Коммунальное хозяйство
1234336
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1087556
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

211696
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
88829
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51321
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156354
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153354
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54528
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3818
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
93101
062
Развитие системы квалификаций
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3881310
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2186029
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
497000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
52000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
440000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
5000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1659361
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1485899
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
173462
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы жолдары бөлімі
29668
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29668
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
2
Коммуналдық шаруашылық
1234336
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1087556
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі