О внесении изменений в решение Бокейординского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24–1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 ноября 2023 года № 9-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 148 345 тысячи тенге:
налоговые поступления – 935 081 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 154 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 695 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 146 415 тысяч тенге;
2) затраты – 3 529 365 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 965 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 103 537 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 572 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 439 985 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
439 985 тысячи тенге:
поступление займов – 103 537 тысячи тенге;
погашение займов – 44 572 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 381 020 тысяч тенге.
Пункт 1-1 изложить в новой редакции:
"1-1. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 57 360 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 қарашадағы № 9-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 148 345 мың теңге:
салықтық түсімдер – 935 081мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 154 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 695 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 146 415 мың теңге;
2) шығындар – 3 529 365 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 965 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 439 985 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 439 985 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 537 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 572 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 381 020 мың теңге.
1-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 57360 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19 284
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19 284
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
162 746
006
Функционирование районных (городских) библиотек
162 746
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
130 351
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
67 095
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 901
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30 642
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 552
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
63 256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 916
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34 340
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82 737
1
Сельское хозяйство
36 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
36 000
6
Земельные отношения
23 583
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 583
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 583
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 154
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 154
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 154
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 707
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 707
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57 707
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
30 683
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19 284
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19 284
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
162 746
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
162 746
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
130 351
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
67 095
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 901
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30 642
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 552
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
63 256
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 916
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
34 340
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82 737
1
Ауыл шаруашылығы
36 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
36 000
6
Жер қатынастары
23 583
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 583
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 583
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 154
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 154
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 154
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 707
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 707
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57 707
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30 683
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу