О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 23 декабря 2022 года №24-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 16 августа 2023 года № 6-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №180450) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 833 195 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 431 598 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 062 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 297 949 тысяч тенге;
2) затраты – 15 907 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 290 080 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 517 501 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 421 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге:
поступление займов – 517 500 тысяч тенге;
погашение займов – 227 421 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 074 704 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 827 014 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 517 500 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 271 986 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 310 406 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек – 44 338 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек– 228 446 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек– 210 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек– 244 338 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 7 099 429 тысяч тенге:

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-2 "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 16 тамыздағы № 6-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №180450 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 13 833 195 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 431 598 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 062 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 297 949 мың теңге;
2) шығындар – 15 907 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 290 080 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 517 501 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 421 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 364 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 364 783 мың теңге:
қарыздар түсімі – 517 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 227 421 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 074 704 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 1 827 014 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 517 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 271 986 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 310 406 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Красноармейское ауылындағы су құбырларының құрылысы – 44 338 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылындағы су құбырларының құрылысы – 228 446 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольный ауылындағы су құбырларының құрылысы – 210 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чиров ауылындағы су құбырларының құрылысы – 244 338 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 7 099 429 мың теңге ескерілсін:

на выплату государственной адресной социальной помощи – 56 700 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 282 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 63 251 тысяча тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 1 035 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 469 226 тысяч тенге;
на развитие системы квалификаций – 207 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 063 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколений" – 1 153 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сұлу көл, района Бәйтерек – 682 962 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 273 599 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездного пути к селу Чирово, района Бәйтерек – 610 798 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное-1" 10 километр, района Бәйтерек – 423 832 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное-2" 10-21,4 километр, района Бәйтерек – 251 464 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чеботарево, района Бәйтерек – 300 995 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалғай 0-5,6 километр, района Бәйтерек – 344 546 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 629 326 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 1 014 915 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт подьездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, район Бәйтерек – 96 681 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 264 413 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 175 421 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Зеленое, района Бәйтерек – 295 979 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Щапово, района Бәйтерек – 256 429 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Мичуринское 1 района Бәйтерек – 228 112 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка) – 100 000 тысяч тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 56 700 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 282 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 63 251 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 469 226 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 207 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 9 063 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 1 153 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 3 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлу көл ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 682 962 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Болашақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 273 599 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чирово ауылына кірме жолды күрделі жөндеуге – 610 798 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-1 ауылына апаратын 0-10 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 423 832 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-2 ауылына апаратын 10-21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 251 464 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 300 995 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0-5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 344 546 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 629 326 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 1 014 915 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьское ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеуге – 96 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 264 413 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеугеге – 175 421 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Зеленое ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеугеге – 295 979 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапово ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 256 429 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 228 112 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету) – 100 000 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 73 643 тысячи тенге;
на "корректировку проектно-сметной документации "Строительство водопровода в селе Володарское, район Бәйтерек" – 26 453 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 7 534 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 69 331 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 5 656 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 31 113 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 56 649 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек – 57 665 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек – 101 829 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек – 54 198 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек – 57 969 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2023 года.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Н.Хайруллин
Приложение
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 16 августа 2023 года №6-2
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 23 декабря 2022 года №24-2
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 73 643 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володарское ауылындағы су құбырының құрылысына (ЖСҚ түзету) – 26 453 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 7 534 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 69 331 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салу – 5 656 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салу – 31 113 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 56 649 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейский ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 665 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Раздольный ауылындағы су құбырларының құрылысына – 101 829 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чеботарев ауылындағы су құбырларының құрылысына – 54 198 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чиров ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 969 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н.Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 16 тамыздағы
№6-2 шешіміне қосымша
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№24-2 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

26 600
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 600
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 800
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 376 529
1
Социальное обеспечение
99 095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 095
005
Государственная адресная социальная помощь
99 095
2
Социальная помощь
1 167 840
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 167 840
002
Программа занятости
480 684
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 183
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 960
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
327 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, и предоставление услуг специалиста жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
134 203
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79 356
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
109 594
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109 594
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84 029
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 950
021
Капитальные расходы государственного органа
9 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

26 600
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 600
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 800
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 376 529
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
99 095
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 095
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
99 095
2
Әлеуметтік көмек
1 167 840
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 167 840
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
480 684
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 183
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 960
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
327 954
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамадарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамадарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамадарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
134 203
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79 356
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
109 594
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109 594
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 029
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 950
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

21 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
25 704
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
25 704
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
253 788
1
Сельское хозяйство
78 475
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
78 475
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
78 475
6
Земельные отношения
65 979
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
65 979
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
52 979
007
Капитальные расходы государственного органа
13 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
109 334
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
109 334
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
109 334
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
113 375
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
113 375
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
113 375
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45 970
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
53 405
015
Капитальные расходы государственного органа
14 000
12
Транспорт и коммуникации
5 151 667
1
Автомобильный транспорт
5 146 667
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 146 667
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
68 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
449 549
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

21 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
25 704
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 704
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
253 788
1
Ауыл шаруашылығы
78 475
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
78 475
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
78 475
6
Жер қатынастары
65 979
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
65 979
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 979
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
109 334
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
109 334
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
109 334
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
113 375
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
113 375
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
113 375
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 970
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
53 405
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 000
12
Көлiк және коммуникация
5 151 667
1
Автомобиль көлiгi
5 146 667
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 146 667
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
68 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
449 549
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру