О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 23 декабря 2022 года № 24-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 24 ноября 2023 года № 9-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 180450) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 986 601 тысяча тенге:
налоговые поступления – 4 379 651 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 13 040 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 112 662 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 481 248 тысяч тенге;
2) затраты – 16 061 304 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 290 080 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 517 501 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 421 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге:
поступление займов – 517 500 тысяч тенге;
погашение займов – 227 421 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 074 704 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
1) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 855 413 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 517 500 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 69 331 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек– 310 406 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек– 230 660 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек– 216 792 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек– 407 313 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек– 231 874 тысячи тенге;
на "корректировку проектно-сметной документации "строительство водопровода селе Володарское, район Бәйтерек" – 136 867 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-2 "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 9-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 180450 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 986 601 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 379 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 040 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 112 662 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 481 248 мың теңге;
2) шығындар – 16 061 304 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 290 080 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 517 501 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 421 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 364 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 364 783 мың теңге:
қарыздар түсімі – 517 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 227 421 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 074 704 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 2 855 413 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 517 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 69 331 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 310 406 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Красноармейское ауылындағы су құбырларының құрылысына – 230 660 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарево ауылындағы су құбырларының құрылысына – 216 792 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное ауылындағы су құбырларының құрылысына – 407 313 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чирово ауылындағы су құбырларының құрылысына – 231 874 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володарское ауылындағы су құбырының құрылысына (жобалық сметалық құжаттаманы түзету) – 136 867 мың теңге;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения– 278 400 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Щапово, района Бәйтерек– 456 270 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 7 128 529 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 22 300 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 282 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 63 251 тысяча тенге;
на развитие продуктивной занятости – 146 025 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сұлу көл, района Бәйтерек – 682 962 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 273 599 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездного пути к селу Чирово, района Бәйтерек – 791 644 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное-1" 10 километр, района Бәйтерек – 423 832 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное-2" 10-21,4 километр, района Бәйтерек – 251 464 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чеботарево, района Бәйтерек – 300 995 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалгай 0-5,6 километр, района Бәйтерек – 344 546 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 629 326 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 1 014 915 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт подьездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, район Бәйтерек – 96 681 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 264 413 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 175 421 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Зеленое, района Бәйтерек – 295 979 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Щапово, района Бәйтерек – 256 429 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Мичуринское 1 района Бәйтерек – 228 112 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка)– 100 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Шалгай, района Бәйтерек – 119 973 тысячи тенге;

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуына – 278 400 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапов ауылында ауылдық клуб құрылысына – 456 270 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 7 128 529 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 22 300 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 282 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедекті тұлғаларға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 63 251 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 146 025 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлу көл ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге –682 962 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Болашақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 273 599 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чирово ауылына кірме жолды күрделі жөндеуге – 791 644 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-1 ауылына апаратын 0-10 шақ. тас жолды орташа жөндеу – 423 832 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-2 ауылына апаратын 10-21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 251 464 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 300 995 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0-5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 344 546 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 629 326 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 1 014 915 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьское ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеуге – 96 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 264 413 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеуге – 175 421 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Зеленое ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 295 979 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапово ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 256 429 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 228 112 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету) – 100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 119 973 мың теңге;

на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Володарское, района Бәйтерек – 169 672 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек– 73 643 тысячи тенге;
на "корректировку проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Володарское, район Бәйтерек" – 26 453 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 7 533 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек– 5 656 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек– 31 113 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 56 649 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек– 57 665 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек– 101 829 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек– 54 198 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек– 57 969 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2023 года.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Бәйтерек ауданы, Володар ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 169 672 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 73 643 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володарское ауылындағы су құбырының құрылысына (жобалық сметалық құжаттаманы түзету) – 26 453 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 7 533 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырының құрылысына – 5 656 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырының құрылысына – 31 113 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 56 649 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейское ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 665 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Раздольное ауылындағы су құбырларының құрылысына – 101 829 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чеботарево ауылындағы су құбырларының құрылысына – 54 198 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чирово ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 969 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

26 963
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
26 963
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
292 243
006
Функционирование районных (городских) библиотек
290 467
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 776
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
135 531
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
101 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
55 944
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 109
006
Капитальные расходы государственного органа
20 821
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
33 657
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
238 712
1
Сельское хозяйство
53 475
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
53 475
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
53 475
6
Земельные отношения
67 219
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67 219
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
55 229
007
Капитальные расходы государственного органа
11 990
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
118 018
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
118 018
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
118 018
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 965
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 965
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108 965
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41 970
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

26 963
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
26 963
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
292 243
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
290 467
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 776
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
135 531
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
101 874
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 944
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 109
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 821
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 657
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 657
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
238 712
1
Ауыл шаруашылығы
53 475
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
53 475
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
53 475
6
Жер қатынастары
67 219
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67 219
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 229
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 990
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
118 018
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
118 018
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
118 018
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 965
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 965
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108 965
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 970
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу