О бюджете Переметнинского сельского округа района Бәйтерек на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2023 года № 10-16.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Переметнинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 187 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 772 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 204 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 110 211 тысяч тенге;
2) затраты – 181 376 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 26 189 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 189 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.03.2024 № 12-16 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в бюджет Переметнинского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 21 декабря 2023 года № 10-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2024-2026 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы".

2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Переметный ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-16 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Переметный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 155 187 мың теңге:
салықтық түсімдер – 44 772 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 204 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 110 211 мың теңге;
2) шығындар – 181 376 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26 189 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 189 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 189 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 12-16 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Переметный ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" № 10-2 шешіміне және осы шешімнің 4 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы қаперге және басшылыққа алынсын.

4. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 45 747 тысячи тенге и 30 000 тысяч тенге целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1 к решению
маслихата района Бәйтерек
от 21 декабря 2023 года № 10-16
Бюджет Переметнинского сельского округа на 2024 год

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 45 747 мың теңге және 30 000 мың теңге төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-16 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Переметный ауылдық округінің бюджеті