О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №26-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 апреля 2023 года № 2-4
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №26-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 667 053 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 214 358 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 722 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 553 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 414 420 тысяч тенге;
2) затраты – 5 823 269 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 154 527 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 233 382 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 855 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -310 743 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 310 743 тысячи тенге:
поступление займов – 232 875 тысяч тенге;
погашение займов – 78 855 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 723 тысячи тенге.";
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 1 962 018 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 187 824 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 23 892 тысячи тенге;
Протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 6 138 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 9 444 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 841 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 9 674 тысячи тенге;
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 1 035 тысяч тенге;
На частичное субсидирование заработной платы, молодежная практика –218 940 тысяч тенге;
на общественные работы – 115 920 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 75 900 тысяч тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №26-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 2-4 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №26-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 667 053 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 214 358 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 722 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 553 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 414 420 мың теңге;
2) шығындар – 5 823 269 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 527 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 233 382 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 855 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 310 743 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 310 743 мың теңге:
қарыздар түсімі – 232 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 855 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 156 723 мың теңге.";
4-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 962 018 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 187 824 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 23 892 мың теңге;
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар) – 6 138 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 9 444 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 841 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 9 674 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 218 940 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 115 920 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 75 900 мың теңге;

на первое рабочее место и серебрянный возраст – 49 059 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы для лиц с инвалидностью – 434 тысячи тенге;
На развитие системы квалификаций – 148 тысяч тенге;
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 063 тысячи тенге;
На проект контракт поколений – 1 153 тысячи тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысячи тенге;
Установка комплексного блочного модуля в селе Сатыбалды – 48 897 тысяч тенге;
Установка комплексного блочного модуля в селе Оразгали – 48 897 тысяч тенге;
Установка комплексного блочного модуля в селе Аккурай – 48 897 тысяч тенге;
Строительство сетей газоснабжения социальных объектов в селах Комекши, Коктерек, Оразгали и Жулдыз – 288 212 тысяч тенге;
Строительство сетей газоснабжения социальных объектов селах Талдыкудык, Кишиталдыкудык и Бейстерек – 131 075 тысяч тенге;
Средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Жанатан общей протяженностью 0-10 километра – 502 280 тысяч тенге;
Разработка проектно-сметной документаций на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен-Кушанколь-Караоба" 15-45 километра – 15 648 тысяч тенге;
Разработка проектно-сметной документаций на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен-Кушанколь-Караоба" 45-76 километра – 15 647тысяч тенге;
На техническое водоснабжение села Караоба от реки Малая река Казталовского района – 150 000 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции
"7. Установить на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 681 348 тысяч тенге, в том числе:
Казталовский сельский округ – 69 227 тысяч тенге;
Брикский сельский округ – 37 107 тысяч тенге;
Бостандыкский сельский округ – 42 983 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ – 38 791 тысяча тенге;
Кушанкульский сельский округ – 36 672 тысячи тенге;
Караобинский сельский округ – 40 497 тысяч тенге;
Кайындинский сельский округ – 33 649 тысяч тенге;
Болашакский сельский округ – 40 647 тысяч тенге;
Жалпакталский сельский округ – 71 192 тысячи тенге;
Караузенский сельский округ – 42 382 тысячи тенге;
Жанажолский сельский округ – 37 189 тысяч тенге;
Акпатерский сельский округ – 34 854 тысячи тенге;
Коктерекский сельский округ – 43 702 тысячи тенге;
Қарасуский сельский округ – 39 850 тысяч тенге;
Талдыкудукский сельский округ – 37 888 тысяч тенге;
Талдыапанский сельский округ – 34 718 тысяч тенге.".
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:

алғашқы жұмыс орны және күміс жас – 49 059 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға арналған жалақыны ішінара субсидиялау – 434 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 148 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 9 063 мың теңге;
ұрпақтар келісімшарты жобасына – 1 153 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 3 000 мың теңге;
Сатыбалды ауылында кешенді-блок модуль орнату – 48 897 мың теңге;
Оразғали ауылында кешенді-блок модуль орнату – 48 897 мың теңге;
Аққурай ауылында кешенді-блок модуль орнату – 48 897 мың теңге;
Көмекші, Көктерек, Оразғали және Жұлдыз ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысы – 288 212 мың теңге;
Талдықұдық, Кішіталдықұдық және Бейстерек ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысы – 131 075 мың теңге;
Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-10 шақырымын орташа жөндеу – 502 280 мың теңге;
"Беспішен-Қошанкөл-Қараоба" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 15-45 шақырым күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжат жасатуға – 15 648 теңге;
"Беспішен-Қошанкөл-Қараоба" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 45-76 шақырым күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжат жасатуға – 15 647 теңге;
Казталов ауданындағы Кіші Өзен өзенінен Қараоба ауылын техникалық сумен жабдықтауға – 150 000 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын
"7. 2023 жылға аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 681 348 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Казталов ауылдық округі – 69 227 мың теңге;
Бірік ауылдық округі – 37 107 мың теңге;
Бостандық ауылдық округі – 42 983 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі – 38 791 мың теңге;
Қошанкөл ауылдық округі – 36 672 мың теңге;
Қараоба ауылдық округі – 40 497 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округі – 33 649 мың теңге;
Болашақ ауылдық округі – 40 647 мың теңге;
Жалпақтал ауылдық округі – 71 192 мың теңге;
Қараөзен ауылдық округі – 42 382 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 37 189 мың теңге;
Ақпәтер ауылдық округі – 34 854 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 43 702 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 39 850 мың теңге;
Талдықұдық ауылдық округі – 37 888 мың теңге;
Талдыапан ауылдық округі – 34 718 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын.

"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 71 511 тысяча тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.".
Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата С.Мулдашев
Приложение
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 апреля 2023 года №2-4
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 21 декабря 2022 года № 26-2
Районный бюджет на 2023 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"7-1. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 71 511 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Мулдашев
Казталов аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 24 сәуірдегі
№2-4 шешіміне қосымша
Казталов аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 26-2 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы